icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین لوتوس فقط خودروی الکتریکی می سازد

لوتوس فقط خودروی الکتریکی می سازد

comments 0 1399/4/7

کمپانی کوچک لوتوس قصد دارد جهت فرار از بحران بزرگترین تحول تاریخ خود را تجربه کندچرا که این شرکت قصد دارد را بر روی خودروهای الکتریکی معطوف کند.

لوتوس که در سال ۲۰۱۷ تحت مالکیت شرکت جیلی قرار گرفت، با معرفی هایپرکار تمام الکتریکی اویجا، این برنامه و تغییر رویه را نشان داد. البته این هایپرکار بیش از ۲.۴ میلیون پوند قیمت دارد و تنها ۱۳۰ دستگاه از آن ساخته می‌شود اما لوتوس قصد دارد نسل آیندهٔ محصولات خود را به خودروهای اسپرت تمام الکتریکی تبدیل کند که با قیمت ارزان‌تر برای قشر بیشتری از جامعه قابل خریداری باشند. به همین دلیل مقامات این شرکت معتقدند خودروی اسپرت جدید لوتوس که سال آینده معرفی خواهد شد می‌تواند آخرین محصول این شرکت باشد که از پیشرانهٔ بنزینی استفاده می‌کند.

 

به گفتهٔ مدیرعامل لوتوس «فیل پوفام»، نسل بعدی خودروهای اسپرت لوتوس با تبدیل شدن به خودروهای تمام الکتریکی، از تکنولوژی هیبریدی پَرش کرده و مسیری که توسط اویجا ایجاد شده را دنبال خواهند کرد. وی در گفتگو با اتو اکسپرس دراین‌باره گفته است:

چیزی که ما به آن اعتقاد داریم آیندهٔ خودروهای الکتریکی باطری‌دار (Battery Electric Vehicle یا به‌طور مخففBEV) است و هدف ما ارائهٔ BEV روی محصولات آینده خود است. BEV به خاطر گشتاور فوری، توزیع وزن، طراحی و انعطاف‌پذیری دینامیکی، برای خودروهای اسپرت بسیار مناسب است. برای من همهٔ این‌ها BEV را به فناوری نهایی برای خودروهای اسپرت تبدیل می‌کند

درحالی‌که اکثر خودروسازان تکنولوژی هیبریدی را پله‌ای برای رسیدن به قوای محرکهٔ تمام الکتریکی می‌دانند، دیدگاه لوتوس در این زمینه کاملاً متفاوت است زیرا به اعتقاد این شرکت، این تکنولوژی متناسب با چیزی که لوتوس می‌خواهد در نسل جدید خودروهای اسپرت خود بدان دست پیدا کند نیست.

پوفام در این بار توضیح داده است:

یکی از چالش‌های سیستم هیبریدی داشتن یک موتور بنزینی کوچک به همراه باطری و موتور الکتریکی است که این برخلاف فلسفهٔ خودروهای اسپرت است که پکیج جمع‌وجوری دارند. در این خودروها برای رسیدن به پویایی مناسب، باید وزن به حداقل و پرفورمنس به حداکثر برسد و توزیع وزن به‌خوبی صورت گیرد؛ بنابراین هیبریدی‌ها در اینجا چالش ایجاد می‌کنند. نکتهٔ دیگر در مورد خودروهای اسپرت الکتریکی توزیع وزن است. باطری‌ها انعطاف‌پذیر هستند و نیازی نیست خودرو در اطراف قطعات بزرگی مثل پیشرانه و گیربکس ساخته شود

پیش‌بینی می‌شود نسل بعدی خودروی اسپرت الکتریکی لوتوس اواخر سال ۲۰۲۲ معرفی شود. احتمالاً این شرکت برای افزایش سود و ارتقاء برند خود به منطقهٔ مطلوب‌تری از بازار، به دنبال بازهٔ قیمتی فراتر از رنج کنونی بین ۴۵ تا ۸۵ هزار پوند خواهد بود. نسل جدید خودروهای الکتریکی لوتوس بر اساس پلت‌فرم جدیدی ساخته می‌شوند که از چندین خودرو پشتیبانی می‌کند. البته تا پیش از آن زمان، لوتوس در حال توسعهٔ یک خودروی اسپرت بنزینی جدید است که قرار است تا اواسط سال آینده معرفی شود. پوفام این خودروی اسپرت جدید را به‌عنوان یک برنامهٔ مهندسی قابل‌توجه توصیف کرده که برخی از ویژگی‌های منفی محصولات کنونی لوتوس مثل فضای داخلی، فضای بار و تکنولوژی‌های اتصالی را بهبود می‌بخشد.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1399/4/7
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط