icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین لکسوس در اندیشه تولید کراس اوور کوچک BX

لکسوس در اندیشه تولید کراس اوور کوچک BX

comments 0 1399/2/29

برند لکسوس از جمله برند هایی برشمرده می شود که بسیار آرزوی خرید یکی از محصولات آن را در سر می پرورانند.اما در حال حاضر آسان ترین راه برای داشتن یکی از محصولات این برند ،خرید کراس اوور UX  با قیمت پایه 33000 دلار است.اما ظاهر ژاپنی ها برای در دسترس قرار دادن محصولاتشان برای قشر بیشتری در نظر دارند که یک کراس اوور کوچکتر با نام BX را در سبد محصولات خود قرار دهند. این خودرو احتمالاً مرزهای خودروی پایه لکسس را جابجا خواهد کرد و البته تأثیر منفی روی محصولات تویوتا با ابعاد مشابه نخواهد داشت.

بت از تویوتا شد و باید گفت BX طبق شنیده‌ها بر پایه خودروی جدید یاریس کراس شکل خواهد گرفت. UX بزرگ‌تر با خودروهایی همچون ب ام و X1 و مرسدس بنز GLA رقابت می‌کند و این خودروها از ابعاد جمع‌وجوری برخوردار هستند؛ بنابراین لکسس BX جدید می‌تواند محصولی با نشان جذاب و البته قیمتی دوستدار جیب خریدار باشد.

رسانه‌ها می‌گویند محصول جدید این برند می‌تواند در سال 2023 عرضه شود. انتظار می‌رود طراحی این خودرو از برادر بزرگ‌تر یعنی UX الهام بگیرد اما ارتفاع این خودرو به اندازه‌ی یاریس کراس نخواهد بود زیرا دینامیک رانندگی این مدل باید بهتر باشد. BX همچنین از پلتفرم GA-B تویوتا استفاده خواهد کرد. به همین خاطر کراس اوور جدید لکسس می‌تواند از قوای محرکه هیبریدی یاریس کراس شامل پیشرانه 3 سیلندر 1.5 لیتری و واحد الکتریکی سود برده و قدرت 116 اسب بخاری داشته باشد.

اگرچه یاریس کراس ارتفاع بیشتری از سطح زمین داشته و به قوس‌های چرخ متمایز و سیستم چهار چرخ محرک مجهز است اما احتمالاً باید آن را یک هاچبک قدبلند دانست و خب انتظار نداریم که این خودرو عملکرد رنجروور را در آفرود داشته باشد. از آنجایی که لکسس تمرکز بیشتری روی محصولات لوکس دارد بنابراین BX هم بیش از پیش مرز بین شاسی بلندها و هاچبک ها را کمرنگ خواهد کرد.

آیا این خودرو وارد آمریکا خواهد شد؟ احتمالاً این کار پایین است زیرا خودروهای جمع‌وجور بیشتر در بازارهای آسیایی و اروپایی محبوب هستند. همچنین مطمئن نیستیم که مشتریان به چنین خودرو کوچکی از لکسس روی خوش نشان دهند؛ اما اگر قرار بر انتخاب بین یاریس کراس و BX باشد قطعاً انتخاب افراد لکسس خواهد بود.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1399/2/29
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط