icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین لکسوس GX فیس لیفت رونمایی شد،مدرن تر ،جذاب تر

لکسوس GX فیس لیفت رونمایی شد،مدرن تر ،جذاب تر

comments 0 1398/3/29

لکسوس در تاره ترین اقدام خود از نسخه فیس لیفت GX با ظاهری چشمگیر و تهاجمی تر رونمایی کرد. GX یکی از خودروهای با‌سابقه‌ی شرکت لکسوس است که اولین‌بار یک دهه‌ی قبل معرفی شد و هنوز هم برپا‌یه‌ی تویوتا لندکروزر پرادو تولید می‌شود. درنتیجه، لکسوس GX کمی از مدل‌های عرضه‌شده در بازار آمریکا کوچک‌تر است.

البته اگر شما تاکنون جزو منتقدان بزرگ بودن جلو پنجره کلیوی شاسی بلند بی ام و X7 بوده اید با دیدن محصول جدید لکسوس شگفت زده خواهید شد چرا که جلو پنجره دوکی شکل لکسوس که در تمامی محصولات این برند دیده می شود بزرگ تر از نسل فعلی شده است.قابل ذکر است  این خودرو یکبار در سال 2014 مورد فیس لیفت میان دوره ای قرار گرفته بود و در آن زمان نیز جلو پنجره اش اندکی بزرگ شده بود. حال این زیر برند لکسوس تصمیم گرفته به جای عرضه نسل جدید GX ،نسه فیس لیفت دیگری با جلو پنجره بزرگتر را معرفی نماید.

 

 

 

گرچه رشد ابعاد این جلوپنجره نسبت به قبل چندان هم محسوس نیست، اما گرافیک آن مشابه محصولات فعلی لکسوس شده و به طور مکرر طرح L درون گریل جلو دیده می‌شود. لکسوس بیان کرده که این تغییر را در راستای همسان کرده چهره GX با سایر محصولات فعلی خود انجام داده و در این راستا چراغ‌های تمام LED مدرن با گرافیک جدیدی را هم نصب کرده است.

در داخل کابین نیز تریم های متفاوتی قابل سفارش است که بارزترین آنها چرم قرمز رنگ است.همچنین در لکسوس GX جدید امکانات و شن های فراوانی بکار گرفته شده است. سیستم چند منظوره‌ی دید با استفاده از دوربین‌های جانبی و مانیتورهای پانورامیک، دید بهتری از وضعیت جاده به راننده می‌دهند. سیستم Crawl Control و حالت Multi Terrain هم حرکت در مسیرهای صعب‌العبور را برای لکسوس GX آسان‌تر می‌کند. در سیستم Crawl Control یا کنترل خزش، خودرو با استفاده از دور پایین حرکت می‌کند که لکسوس از آن به‌عنوان قفل دیفرانسیل مجازی یاد کرده است. علاوه‌براین، کنترل حرکت در سراشیبی و استارت در شیب به همراه سیستم کنترل پایداری فعال هم برای لکسوس GX درنظر گرفته‌ شده است. لکسوس برای ایمنی جاده‌ای این خودرو، بسته‌ی سیستم ایمنی مخصوص خود را درنظر گرفته است. این بسته شامل ویژگی‌هایی همچون هشدار پیش از تصادف به همراه شناسایی عابران پیاده، هشدار خروج از خط، سیستم روشنایی نوربالای خودکار و کروز کنترل دینامیک در سرعت بالا است.

در بخش فنی قوای محرکه این شاسی بلند لکسوس تغییرات گسترده ای رخ نداده است لذا در نسخه فیس لیفت لکسوس GX شاهد همان قلب تپنده 8 سیلندر 4.6 لیتری تنفس طبیعی هستیم که قدرتی برابر با 301 اسب بخار و گشتاوری معادل 444 نیوتن متر را فراهم می نماید. قابلیت‌های آفرود این خودرو هم به‌لطف پرادو هم‌چنان با قدرت باقی مانده و با درنظر گرفتن بسته‌ی آفرود مخصوص در تریم لوکس، این قابلیت‌ها بهبود می‌یابند. شایان ذکر است که لکسوس GX از دیفرانسیل مکانیکی قدرتمند تورسن لغزش محدود بهره می‌برد. سیستم Multi Terrain هم به‌صورت هوشمند، هرزگردی چرخ‌ها در مسیر‌های آفرود را کنترل می‌کند و در چند حالت مختلف رانندگی در گل، مسیرهای شنی و سنگی و حالت‌های دیگر تنظیم می‌شود.

لکسوس برای رفاه حال مشتریان خود اقدام به استفاده از سیستم تعلیق تعلیق سینتکی دینامیک نموده است.  علاوه‌براین، سیستم زیربندی سازگار متغیر با کنترل الکترونیکی هم به‌صورت استاندارد برای خودرو درنظر گرفته‌ شده است. قیمت این خودرو هنوز مشخص نیست؛ اما عرضه‌ی آن به‌احتمال زیاد در اوایل سال ۲۰۲۰ میلادی انجام می‌گیرد.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/3/29
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط