icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین لکسوس UX ،کراس اور جدید ژاپنی ها

لکسوس UX ،کراس اور جدید ژاپنی ها

comments 0 1396/12/19

لکسوس به مانند دیگر برندهای دنیا در پی تحقق بخشیدن به گسترش طیف محصولات کراس اور و شاسی بلند در نمایشگاه خودروی ژنو از یک کراس اور دیگر رونمایی کرد.پس از این که RX را بعنوان یک کراس اور 3 ردیفه و NX را بصورت دو ردیف صندلی  روانه بازار شد لکسوس نیاز به کراس اور شهری کوچک را احساس می کرد .از همین رو این شرکت از 2 سال پیش تاکنون پروژه تولید این خودرو را آغاز کرد و با به نمایش گذاشتن مفهومی UX در نمایشگاه های مختلف در نهایت نسخه تولیدی کراس UX در نمایشگاه خودروی ژنو به معرض ظهور رساند.

لکسوس UX

همانطور که اشاره شد نسخه نهایی این خودرو بر اساس خودروی مفهومی بر همین نام شکل گرفته است و بسیاری از المان های نسخه نهایی از نسخه مفهومی به عاریت گرفته شده است.  UX اولین محصول لکسوس است که بر روی پلت فرم جدید این شرکت موسوم به GA-C تهیه شده است. لکسوس می گوید از مهمترین خصیصه این پلت فرم پایین بودن مرکز ثقل خودرو است که به تعادل خودرو کمک شایانی خواهد کرد.

لکسوس ux

هدف اصلی لکسوس از تولید UX ایجاد یک خودروی شهری لوکس به منظور دستیابی به تمامی نقاط شهری می باشد در نتیجه تمرکز اصلی این برند ژاپنی بر ابعاد و مصرف کم خودرو بود و قدرت در اولیت نخواهد بود. از همین رو شاهد آن هستیم نیروی محرکه این کراس اور توسط یک موتور 2.0 لیتری تنفس طبیعی با قدرت 168 اسب بخار خواهد بود که به جعبه دنده CVT مجهز شده است. این جعبه دنده دارای یک دنده اضافی برای شروع  می باشد که  عملکرد بهتری در مقابل CVT های سنتی از خود به نمایش می گذارد.

لکسوس ux

نسخه هیبریدی این کراس اور شهری که لکسوس UX 250 h نامکذاری شده است از همان موتور 2.0 نسخه بنزینی به منظور شارژ باطری های نیکلی استفاده می کند. همچنین قرار گرفتن موتور لکتریکی بر روی محور عقب که نیروی خود را از هیمن باطری های شارژ شده توسط موتور بنزینی تامین می کند قابلیت چهار چرخ متحرک بودن را فراهم خواهد آورد. در نهایت مجموع قدرت این دو موتور برابر 176 اسب بخار خواهد شد.

لکسوس  وعده داده همانند NX که در مدل F-SPOTR عرضه شده هر دو مدل UX 200 و UX 250H در تریم F-Sport نیز عرضه نماید . از جمله تغییرات این تریم خاص استفاده از سیستم تعلیق بهبود یافته ،استفاده از جلو پنجره خاص ،سپر های جلو و عقب با تریم مشکی و در نهایت پدال های آلومینیومی می باشد.همچنین به منظور ایجاد هیجان برای کسانی که از صدای جعبه دنده های CVT خسته شده اند ،سامانه ای را در این خودرو قرار دارد که با ایجادی صدا ،احساس جعبه دنده چند سرعته اتوماتیک را تقلید نماید.

لکسوس UX

در کابین لکسوس UX سعی شده از که از شلوغ کاری بیش از حد جلوگیری شود و با استفاده از صفحه نمایش لمسی افقی و دیگر المان ها، زیبایی و مدرن بودن به صورت همزمان تلقین گردد.

لکسوس اعلام کرده است که این خودرو در سال 2019 روانه بازار خواهد شد و قیمت نهایی این خودرو هم در همان زمان مشخص خواهد شد.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1396/12/19


نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط