icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین محصولات مفهومی تاتاموتورز هند رونمایی شد

محصولات مفهومی تاتاموتورز هند رونمایی شد

comments 0 1396/11/23

این روزها نمایشگاه های متعددی در سرتاسر جهان برگزار می شود که هر کدام درای جذابیتی های خاصی هستند. اما از 20 بهمن ماه نمایشگاه خودروی دهلی نو Delhi Auto Expo فعالیت خود را آغاز کرده و بدلیل حضور ماهینداری هند در نمایشگاه خودروی تهران و نزدیک شدن محصولات هندی به بازار ایران می تواند برای ما از اهمیتی خاص برخودار باشد.

تاتا موتورز به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های هندی که در حال حاضر مالکیت برند های نظیر لندروور جگوار تاتا دوو و تاتا تکنولوژی را در اختیار دارد ،در نمایشگاه خودروی دهلی نو از دو خودروی مفهومی در سگمنت های هاچ بک و شاسی بلند رونمایی کرد.

دلیل پر اهمیت جلو دادن این اتفاق ،طراحی بروز و استفاده از تکنولوژی ها مدرن خودروسازی در محصولات جدید تاتا موتورز بوده که نشان می دهد هندی ها تمام تلاش خود را برای ورود به بازار های جهانی بکار گرفته اند و در آینده نه چندان دور شاهد آن خواهیم بود که محصولات هندی به مانند محصولات چینی در بسیاری از کشور های دنیا مشاهده شود.

تاتا 45X

اولین خودروی مفهومی رونمایی شده هاچ بکی به نام 45X بود که با توجه به زبان طراحی جدید تاتا موتورز با عنوان " چابک، سبک، انعطاف‌پذیر و پیشرفته"شکل گرفته است. تاتا اعلام کرده است هدف از طراحی این خودرو فراهم کردن یک خودروکاربردی ،زیبا و مدرن برای بازار هند و دیگر نقاط جهان می باشد.

تاتا 45X

با نگاهی به طراحی ظاهری این خودرو مواردی چون چراغهای باریک جلو ،جلوپنجره شکیل ،چراغهای عقب جذاب و بدنه آیرودینامیک توجهات را به خود جلب می کند. درون کابین این خودرو نمایشگرهای دیجتیالی پیشرفته و بزرگی که وظیفه ارتباط کاربری راننده و خودرو را بر عهده دارند ،از نکات بارز طراحی 45X بر شمرده می شوند. ابعاد تاتا ۴۵X شامل طول، عرض، ارتفاع و فاصله‌ی دو محور به ترتیب، ۴۲۵۳، ۱۸۵۰، ۱۴۵۱ و ۲۶۳۰ میلی‌متر است.

تاتا 5HX

محصول دیگر تاتا در این نمایشگاه شاسی بلند مفهومی H5X می باشد که بنا بر اطلاعات ارئه شده بر روی پلت فرم D8 لندروور بسط و توسعه داده شده است. طراحی ظاهری این خودرو هم مانند 45X ،دیگر مفهومی تاتا بر اساس زبان طراحی جدید این شرکت بهره برده و دارای نقاط مشترک طراحی بیشماری با یدیگر هستند.چراغهای باریک جلو در کنار چراغ های مه شکن بزرگ و سپر متورم و حجیم جلو نمایی اسپرت و در عین حال جسور به این مفهومی هندی بخشیده است. کابین H5X هم به منظور القا حس مدرن بودن از نمایشگر های متعدد دیجتیالی بهره برده است. همچنین استفاده از قطعت چوبی در بخش از جلو داشبورد و دیگر اجزای کابین نمایی زیبا را بوجود آورده است.

تاتا 5HX

اخیراً این شرکت هندی در ماه اول سال ۲۰۱۸، افزایش فروش جهانی ۲۰ درصدی تجربه کرد. با احتساب میزان فروش محصولات برند جگوار لندرور، تاتاموتورز در ماه اول سال جدید میلادی، ۱۱۴ هزار و ۷۹۷ دستگاه فروش داشته است. فروش ماه اول این شرکت در سال ۲۰۱۷، ۹۵ هزار و ۸۱ دستگاه بود. میزان فروش خودروهای تجاری و محصولات برند تاتا دوو در ماه اول ۲۰۱۸ به رقم ۴۴ هزار و ۸۲۸ دستگاه رسید که در مقایسه با سال گذشته و فروش ۳۴ هزار و ۱۳ دستگاه، ۳۲ درصد افزایش نشان می‌دهد. فروش جهانی تمام خودروهای سواری نیز با ۶۹ هزار و ۹۶۹ دستگاه در مقایسه با ۶۱ هزار و ۹۱۸ دستگاه ماه اول سال گذشته، ۱۳ درصد افزایش داشته است.

 

user-img

نویسنده :

حسین ریاحی

comments 0 1396/11/23
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط