icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین محصولات پیشرفته NIO در کارخانه جک موتورز تولید خواهد شد

محصولات پیشرفته NIO در کارخانه جک موتورز تولید خواهد شد

comments 0 1397/12/20

کمپانی استارت آپی NIO یکی از خودروساز چینی است که محصولاتش به دلیل استفاده از فناوری های نوین بسیار مورد توجه کارشناسان جهان قرار گرفته ،بطوریکه به این شرکت جدید التاسیس لقب "تسلای چینی " داده شده است. بارزترین ویژگی محصولات این شرکت سود بردن از پیشرانه های تمام الکتریکی است.

کمپانی نئو در ابتدای حضور چندان جدی گرفته نشد اما پس از معرفی دو کراس اوور جذابش و همچنین حضور در بازار بورس و اوراق بهادر نیویورک زبان زد عام و خاص شد. این استارت آپ چینی همانطور که از نامش پیداست در زمینه تولید خودرو تجربه نداشته اما حضور در مسابقات فرمول E تجربه این شرکت را بیشتر از گذشته کرد Nio .در سال گذشته با سوپر اسپرتی با نام EP9 توانست رکورد پیست نوربرگ رینگ را از آن خود کند. در ادامه این برند چینی روبه تولید خودروهای منطقی تر جهت ارائه در بازار افتاد و حاصل این تفکر کراس اور برقی 8 نفره ای با نام Nio ES8 گردید.

این کمپانی چینی برای گسترش تیراژ محصولات خود قصد داشت با احداث تاسیساتی بسیار بزرگ در شانگهای  سودای جهانی شدن خود را تسریع ببخشد اما اهداف جاه طلبانه مدیران این شرکت منجر به بروز مشکلات زیادی گردیده است. از همین رو ظاهر پرژوه تاسیس کارخانه این کمپانی با شکست روبرو گردیده و طیق توافقات انجام شده قرار است محصولات NIO با نام های ES8 و ES6 در تاسیسات جک موتورز تولید گردد . این شرکت می‌خواست در تأسیسات جدید خودش به تولید محصولاتش مشغول باشد اما بجای این کار تصمیم گرفته به همکاری با جک ادامه دهد.

مدیر مالی ارشد Nio در یکی از جلسات خود به سرمایه داران این شرکت عنوان داشته شرکت تحت مدیریتش در سال 2018 درآمد 720 میلیون دلاری و ضرر خالص 1.4 میلیارد دلاری داشته که تقریباً دو برابر ضرر سال قبل از آن بوده است. این در حالی است که فروش محصولات نئو در سال 2017 بیشتر از اهداف در نظر گرفته انجام بوده است.این برند چینی قدرتمند در سال گذشته 12775 دستگاه از خودروهای ES8 را ساخته و 11348 دستگاه از آن‌ها را فروخته بود.

مدیر NIO همچنان به آینده نزدیک خوش بین نیست و دلیل تعویض ساخت تاسیسات جدید این شرکت را به همین امر نسبت داده است. وی اعتقاد دارد کاهش فروش خودرو در چین و همچنین جنگ تجاری بین آمریکا و چین نمی تواند آینده روشنی را رقم بزند.

پس از انتشار این بیانیه، سهام Nio در بورس با کاهش 10 درصدی روبرو شد. با این وجود ویلیام لی مدیر اجرایی و مؤسس این شرکت همچنان  امیدوار است چرا که وی متعقد است در آینده با افزایش محبوبیت خودروهای برقی تعداد کابران این شرکت افزایش خواهد یافت.

برچسب ها:

نیو nio
user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1397/12/20
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط