icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین مرسدس بنز یا بی ام و ،کدامیک عنوان پرفروش ترین خودرو آمریکا را بدست خواهند آورد

مرسدس بنز یا بی ام و ،کدامیک عنوان پرفروش ترین خودرو آمریکا را بدست خواهند آورد

comments 0 1397/7/16

تا پایاین سال جاری میلادی چند ماهی بیشتر نمانده و رقابت بی ام و و مرسدس بنز برای کسب عنوان پرفروشترین خودرو لوکس آمریکا به شدت در جریان است بطوریکه فقط چند صد دستگاه اختلاف بین  این دو برند آلمانی وجود دارد.سپتامبر ماهی بود که بی ام و برای کسب این عنوان امیدوار شد چرا که به لطف پیشرفت 1.3 درصدی فروش محصولات خود نسبت به سال گذشته و همچنین فروش بد و افت 10 درصدی مرسدس بنز ،توانست بسیار به هموطن خود نزدیک شود.

آمار فروش اعلام شده از ابتدای سال تا کنون نشان می دهد که بی ام و تنها 319 دستگاه کمتر از مرسدس بنز موفق به فروش محصولات خود شده است که همین موضوع نشان از رقابت داغ این دو آلمانی برای کسب عنوان فوق دارد.بر اساس همین آمار بی ام و در ماه گذشته موفق به فروش 25،908 دستگاه خودرو شده است که این میزان برای مرسدس بنز برابر  26،196 دستگاه بوده است اما بعد از این دو ، لکسوس در جایگاه سوم قرار دارد. این خودروساز ژاپنی در ماه سپتامبر موفق به فروش 24،597 دستگاهی شده است که همراه با کاهش 6.1 درصدی نسبت به مدت مشابه سال 2017 بوده است.

پرفروش ترین خودروی آمریکا

این رقابت در حالی در جریان است که بازار خودروهای لوکس آمریکا چندان هم بزرگ نیست چرا که آمار فروش کل خودروهای لوکس فروش رفته تا پایان سپتامبر سال جاری تنها 1.47 میلیون دلار بوده است که این مزیان 0.2 درصد نسبت به سال قبل کاهش داشته است.بعنوان مثال می توان به فروش شاسی بلند های  آکورا اشاره که نسبت به سال گذشته 14 درصد افزایش داشته اما فروش کلی این برند لوکس 4.4 کاهش را نشان می دهد. آئودی دیگر برند آلمانی فروش خود در ماه گذشته را 0.2 درصد افزایش داده است و 42 دستگاه بیشتر از سپتامبر سال گذشته به فروش رسانده است.پورشه بعنوان زیر مجموعه فولکس از مهمترین لوکس سازان جهان 0.9 درصد فروش بیشتر را به ثبت رساند. کراس اور ماکان از محصولات این اشتوتگاردی به تنهایی 44 درصد فروش را از آن خود کرده است.

پرفروش ترین خودروی آمریکا

همانطور که در مقاله های پیشین هم تاکید کردیم ،کراس اور ها و شاسی بلند ها تاثیر بسیار مهمی در بازار دارند بطوریکه نیمی از فروش بی ام و در  سال جاری مربوط به بلندقامتان خود است که از بین آنها X3 محبوبترین بوده است.البته مرسدس بنز اندکی با بی ام و تفاوت دارد چرا که در رتبه های بالای فروش این شرکت سدان های کلاس C و کلاس E حضور دارد و بعد از آنها کراس اور GLC بیشترین آمار فروش را به خود اختصاص داده است.

در این بین نباید افزایش تقاضا برای خودروهای الکترکی را نادیده گرفت زیرا بی ام و در سال جاری با افزایش 6.7 درصدی تقاضا برای محصولات الکتریکش روبرو بوده و این در حالی است کل فروش خودروهای الکتریکی در بازار آمریکا رشد 4.2 درصدی تجربه کرده که دو برابر رشد فروش خودورهای درون سوز بوده است.

user-img

نویسنده :

comments 0 1397/7/16
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط