icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین مرسدس بنز EQV رونمایی شد،نخستین ون الکتریکی لوکس دنیا

مرسدس بنز EQV رونمایی شد،نخستین ون الکتریکی لوکس دنیا

comments 0 1398/5/31

مرسدس بنز در حال گسترش محصولات الکتریکی خود بوده و اینبار از EQV ،در سگمنت مینی ون های دنیا رونمایی کرد. این ون دوستدار محیط زیست بنز با پیش نمایشی کانپست EQV در نمایشگاه ژنو مسیر خود را آغاز کرد و حالا با رونمایی از نسخه تجاری آن عملا شاهد لوکس ترین ون الکتریکی دنیا خواهیم بود.

مرسدس EQV به یک موتور الکتریکی مجهز است که روی محور جلو نصب شده و از فناوری بازیابی انرژی برخوردار است. این موتور 204 اسب بخار قدرت و 362 نیوتن متر گشتاور دارد و به گفتهٔ مرسدس بنز می‌تواند امکان دستیابی به حداکثر سرعت 160 کیلومتر بر ساعت را برای این ون تمام الکتریکی فراهم کند.

تامین انرژی موتور الکتریکی یاد شده برعهده پکیج باتری های 90 کیلووات ساعتی خواهد بود که در زیر کف خودرو جانمایی شده است اما هیچ تاثیر منفی در فضای داخلی و یا هندلنیگ خودرو ندارد. EQV با هر بار شارژ کامل این باطری‌ها می‌تواند تا 405 کیلومتر را طی کند. امکان شارژ باطری‌ها نیز با شارژرهای 11 و 110 کیلوواتی وجود دارد که در صورت استفاده از دومی، 10 تا 80 درصد از باطری‌ها ظرف 45 دقیقه شارژ می‌شوند.

از نظر نمای ظاهری تفاوتی میان EQV و کلاس V مشاهده نمی شود اما مرسدس بنز برای تمایز این دو مینی ون از یکدیگر تغییرات خاصی نظیر استفاده از جلو پنجره جدید با خطوط افقی و رینگ های 18 اینچی منحصر بفرد را بکار گرفته است. فضای داخلی این ون الکتریکی نیز کاربردی‌تر شده است زیرا مرسدس شکل فضای زیر کنسول مرکزی را تغییر داده و زیر آرنجی‌های جلو را عقب‌تر نصب کرده است. در اینجا سیستم اطلاعاتی-سرگرمی MBUX هم از طریق یک نمایشگر 10 اینچی ارائه می‌شود که از کنترل صوتی هم پشتیبانی می‌کند. علاوه بر این، راننده می‌تواند کابین ون را پیش از ورود گرم یا خنک کند.

مرسدس بنز برای تامین نیاز بازارهای مختلف ،EQV را با دو طول متفاوت 5140 میلی متر و 5370 میلی متر عرضه نموده که فاصله دو محوری آنها بترتیب برابر با 3200 میلی متر و 340 میلی متر می باشد.  علاوه بر این، ترکیب فضای داخلی خودرو هم قابل تنظیم است و امکان نصب صندلی‌های نیمکتی یا شخصی با ظرفیتی تا 9 سرنشین در آن وجود دارد. EQV در نمایشگاه فرانکفورت برای اولین بار به نمایش عمومی درمی‌آید و در اسپانیا در کنار ون‌های V کلاس و ویتو به تولید می‌رسد.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/5/31
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط