icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین مزدا 3 جذابتر از همیشه خواهد شد

مزدا 3 جذابتر از همیشه خواهد شد

comments 0 1398/1/25

در سالهای اخیر طرفداران محصولات هاچ بک های داغ از خالی بودن جای مزدا اسپید 3 گله دارند اما طبق اخبار غیر رسمی منتشر شده  احتمال تولید مدل پرفورمنس نسل جدید این خودرو وجود دارد.

مجله اتوکار  در گزارش خود اشاره کرده این برند ژاپنی  تا سال 2021 نسخه پرفورمنس مزدا 3 را عرضه خواهد کرد.بر اساس همین گزارش ظاهر مزدا برای عملکردی کردن این محصول پرفروش خود چندین پیشرانه در نظر گرفته که محتمل ترین گزینه ،موتور 4 سیلندر 2.5 لیتری توربوی بکار گرفته شده در CX-5 و مزدا 6 خواهد بود.

 

این موتور کم حجم اما عملکردی  250 اسب بخار قدرت و 420 نیوتن متر گشتاور را تولید خواهد کرد. به این ترتیب مزدا 3 داغ‌تر در مقایسه با نسخه‌های استاندارد کاملاً قوی‌تر خواهد بود چراکه پیشرانه‌ی 4 سیلندر 2.5 لیتری تنفس طبیعی مدل استاندارد خروجی 186 اسبی و گشتاور 252 نیوتون متری دارد.

اطلاعات دیگری در خصوص این خودرو موجود نیست و ما حتی نمی دانیم که نسخه پرفورمنس مزدا 3 بصورت دیفرانسیل عقب عرضه خواهد شد یا از سیستم چهار چرخ متحرک بهره می برد. این در شرایطی است که جعبه دنده این هاچ بک داغ مشخص نشده اما احتمال وجود دارد که جعبه دنده 6 سرعته دستی برای جلب نظر دوستدارن خودروهای عملکردی در نظر گرفته شود.

اگرچه خودروی موردبحث قدرت بیشتری در مقایسه با برخی رقبا می‌تواند داشته باشد اما بپو گفته چنین خودرویی نیازمند پاسخگویی و دوستی بیشتری در مقایسه با گلف GTI است. منظور او از این حرف ایجاد توازن بین راحتی و پرفورمنس است.

برچسب ها:

مزداmazda
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/1/25
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط