icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین معرفی اولین خودروی مخصوص حمل بار الکتریکی جهان

معرفی اولین خودروی مخصوص حمل بار الکتریکی جهان

comments 0 1397/6/31

فولکس واگن از چند سالی است که سرمایه گذاری گسترده ای را بر روی محصولات برقی آغاز کرده و قصد دارد آینده خودروهای برقی را از آن خود کند.پیرو همین سیاست این برند آلمانی قصد دارد در نمایشگاه خودروی کار هانوفر  از نسخه باری I.D BUZZ با پسوند Cargo رونمایی کند. این خودرو مفهومی پیش از این در نسخه مسافری رونمایی شده بود.

فولکس واگن بیتل استیشن

طراحی ظاهری این خودرو براساس فولکس بیتل استیشن طراحی شده است. این خودرو همانند جد خود بصورتی طراحی شده که در قسمت فضای بار آن قابلیت حمل به میزان 800 کیلوگرم در فضای شهری را داشته باشد. اما نکته مهم این است I.D BUZZ Cargo می توان با یکبار شارژر مسافت 550 کیلومتر را بپماید که این میزان عدد فوق العاده ای برای یک خودروی برقی باری محسوب می گردد.

فولکس واگن اعلام کرده است پیشرانه این خودرو بر اساس چرخه WLTP طراحی شده و به باطری های 111 کیلوات ساعتی مجهز شده است.از دیگر ویژگی های این خودروی جذاب فولکس واگن، خروجی 230 ولت 16 آمپری است که توانایی شارژ دیگر خودروهای برقی را فراهم می آورد.

معرفی اولین خودروی مخصوص حمل بار الکتریکی جهان

مهندسان آینده نگر فولکس واگن یک پکیج دیگر از باطری های 45 کیلووات ساعتی نیز بر روی  I.D BUZZ Cargo نصب خواهند کرد که توسط شارژرهای 150 کیلووات ساعتی در مدت زمان 15 دقیقه شارژ می شود.به غیر از پیشرانه های الکتریکی فناوری های جدید دیگری هم رو در این خودرو مخصوص حمل بار نظیر دروبین های دید جانبی بجای آینه ،پنل خورشیدی سقفی به منظور شارژ باطری ها و سیستم خودروان سطح 4 بکار گرفته است.

بر اساس اعلام فولکس واگن پیشرانه این خودرو قدرتی برابر با 201 اسب بخار تولید خواهد واین قدرت بصورت استاندارد به محور عقب منتقل می گردد اما در صورت نیاز امکان چهارچرخ متحرک بودن نیز مهیا است.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1397/6/31
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط