icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین معرفی رنجروور استرنوت ادیشن،خودرویی مخصوص فضا نوردان!!

معرفی رنجروور استرنوت ادیشن،خودرویی مخصوص فضا نوردان!!

comments 0 1398/2/21

کمپانی بریتانیایی رنجروور به تازگی نسخه ای خاص از شاسی بلند اتوبیورگرافی را رونمایی کرده است که مختص مسافران فضا است.در حقیقت این خودرو با سفارش شرکت هواپیمایی ویرجین تولید شده و مختص کسانی است که در برنامه مسافرت فضای  Virgin Galactic ثبت نام نموده اند. رنجرور Astronaut Edition (کلمه‌ی Astronaut به‌معنی فضانورد) بر پایه‌ی رنجرور اتوبیوگرافی ساخته‌شده و از ویژگی‌های ظاهری و داخلی منحصربه‌فردی بهره می‌برد.

این بلند قامت رنجروور دارای ویژگی های خاص خود است که بارزترین آنها به رنگ آبی گراویتی زیرو  باز می گردد که الهام گرفته از رنگ ژرفای فضا است نشان‌های استرنوت ادینش را نیز می‌توان روی درب پشتی و پروفایل جانبی خودرو مشاهده کرد.

البته داخل کابین هم نیز اشاره به این شرکت فضا شده است بطوریکه شاهد مسیر فرود مخصوصی هستیم که در واقع اشاره به اولین پرواز فضاپیمای شرکت ویرجین در دسامبر 2018 دارد. بخشی از این مسیر فرود تشکیل دهنده‌ی دو دیسک داخل نگه‌دارنده‌های فنجان است.

همچنین بر روی کنسول فیبر کربنی میانی هم طرح گرافیکی DNA  پرواز به کار گرفته شده تا این خودرو کاملا تداعی کننده یک پرواز رویایی به فضای باشد.  این سبک از طراحی را می‌توان روی پشت‌سری‌های صندلی‌ها و پانل فلزی بالای جعبه‌داشبورد هم مشاهده نمود.

همانطور که اشاره شد رنجروور استرنوت ادیشن بر اساس دیگر مدل این شرکت یعنی اتوبیوگرافی توسعه یافته است از همین رو در زیر درب موتور این خودرو  قوای محرکه‌ی پلاگین هیبریدی P400e بکار گرفته شده است  که قدرت آن به 404 اسب می رسد. شاسی بلند مخصوص فضانوردان رنجروور در حالت تمام الکتریکی دارای بردی برابر با 42 کیلومتر است. البته می‌توان پیشرانه‌ی 8 سیلندر 5 لیتری سوپرشارژردار را نیز سفارش داد.

قیمت رنجرور Astronaut Edition هنوز مشخص نشده است. با وجود این، قیمت درنظر گرفته‌شده برای رنجرور اتوبیوگرافی از ۱۰۳,۱۳۰ پوند آغاز شده و رزرو ۹۰ دقیقه‌ای یک پرواز ویرجین گالاتیک نیز ۱۹۰,۰۰۰ پوند و هر بلیط سوار فضایی این شرکت ۲۵۰,۰۰۰ پوند (حدود ۳۲۵,۰۰۰ دلار) قیمت دارد.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/2/21
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط