icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین معرفی سوپر اسپرت 900 اسب بخاری پراتو اورنج فرانسوی ها در گودوود

معرفی سوپر اسپرت 900 اسب بخاری پراتو اورنج فرانسوی ها در گودوود

comments 0 1398/4/17

فستیوال گودوود مکانی برای معرفی سوپر اسپرت هایی بود که تاکنون نامشان را هم نشیده اید.یکی از این خودروهای خاص و عجیب و غریب هایپر کار Prato Automobiles که توسط فرانسوی بعد از دو سال غیبت دوباره به نمایش گذاشته شد. این کمپانی تازه تاسیس و گمنام حدود دو سال پیش این خودرو را در مسابقات 24 ساعته لمانز رونمایی کرده اما تا به امروز نه آن را تولید کرده و نه خبری دیگری از آن منتشر شده بود .

اورنج هم از طراحی متمایز و هم از عملکرد فوق‌العاده‌ای برخوردار است؛ اما مهم‌ترین ویژگی این سوپراسپرت فرانسوی در زیر کاپوت آن است یعنی جایی که یک نیروگاه بزرگ 8.1 لیتری V8 تنفس طبیعی با 900 اسب بخار قدرت و 1044 نیوتن متر گشتاور جای گرفته است. گفته شده این قوی‌ترین پیشرانهٔ V8 تنفس طبیعی دنیا محسوب می‌شود اما ریشه و سازندهٔ اصلی آن مشخص نیست.

 

 

قابل ذکر است کل 900 اسب بخار قدرت این سوپر اسپرت همیشه در اختیار راننده نیست. برای مثال در حالت رانندگی اسپرت ،قدرت موتور بر روی 650 اسب بخار محدود شده است اما در حالت رانندگی نهایی که با نام Go Baby Go  شناخته می شود کل قدرت به چرخها منتقل خواهد شد. در این حالت، اورنج ظرف تنها 2.7 ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت رسیده و می‌تواند به حداکثر سرعت 370 کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند که اعداد واقعاً چشمگیری هستند.

دیگر ویژگی‌های فنی مهم این سوپراسپرت فرانسوی شامل میل‌گاردان فیبر کربنی، شاسی آلومینیومی با فرم‌دهی هیدرولیکی و ترمزهای کربن سرامیکی می‌شود. علاوه بر این، پراتو ادعا کرده که این اولین خودروی دنیا محسوب می‌شود که در کابل‌های نوری آن از تکنولوژی OLED استفاده شده درحالی‌که همین تکنولوژی در چراغ‌های خودرو هم بکار رفته است. یکی دیگر از ویژگی‌های قابل‌توجه اورنج نیز استفاده از طلای 24 عیار در اتصالات سیستم‌های الکترونیکی آن است.

ویژگی های جذاب این پراتو اورنج فقط به ظاهر و مشخصات فنی آن باز نمی گردد چرا که با ورود به کابین خودرو با متریال های بسیار با کیفیتی نظیر لفیبر کربن، چرم و آلومینیوم روبرو خواهیم شد که با رنگ بندی جذاب و اسپرتی تزئیین شده است.

در زمان رونمایی این خودرو در سال 2017 ،شرکت سازنده این خودرو اذعان کرده بود از پراتو اورنج فقط 19 دستگاه تولید خواهد شد که هر کدام از قیمت 850 هزار یوریی برخوردار هستند. در طول فستیوال گودوود امسال، رانندهٔ مسابقات استقامتی جهانی آقای «الیور وب» با این خودرو در مسیر مشهور Goodwood Hill Climb به رانندگی پرداخته است.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1398/4/17
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط