icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین معرفی فناوری حذف مجازی تریلر توسط والئو در نمایشگاه CES

معرفی فناوری حذف مجازی تریلر توسط والئو در نمایشگاه CES

comments 0 1397/10/21

بسیاری متعقد هستند که میدان دید خودروی مدرن نسبت به خودروهای قدیمی بسیار نامناسب تر است. البته در این بین شرکت های زیادی در خصوص حل این مشکل راه حل هایی نظیر شفاف کردن ستون A و حتی کاپوت خودرو را ارائه داده اند. این فناوری در حال حاضر در رنجروور اووک بصورت قابل سفارش است.

فناوری حذف مجاز تریلر والئو

اما کمپانی فرانسوی والئو که در ایران به قطعات یدکی اش مشهور است در اقدامی نو فناوری را طراحی نموده که بصورت مجازی کاراوان یا تریلر پشت خودرو را حذف می کند تا راننده دید بهتری نسبت به عقب خودرو داشته باشد.

فناوری حذف مجاز تریلر والئو

فناوری سیستم XtraVue تریلر که در CES 2019 معرفی شده است از دوربین های متعددی در اطراف و پشت خودرو برخوردار است. تصاویر این دوربین ها به یک واحد مرکزی ارسال می شود تا با یکدیگر ترکیب شده و یک تصویر واحد از عقب تریلر را ایجاد می کند تا بتوان از طریق آن هرآنچه عقب خودرو رخ می دهد را مشاهده نمود. این تصویر روی صفحه‌نمایش کوچکی که می‌تواند در کنسول مرکزی نصب شود نقش خواهد بست. ایده‌ی کلی این سیستم فوق‌العاده است اما اگر این دستگاه به‌صورت یکپارچه با سیستم اطلاعات سرگرمی و صفحه‌نمایش آن عمل می‌کرد بهتر بود. احتمالاً این موضوع در آینده انجام خواهد شد.

فناوری حذف مجاز تریلر والئو

والئو متعقد است که راندن وسلیه نقلیه بدون در نظر گرفتن ابعاد تریلر می تواند بسیار آسان گردد چرا که راننده می تواند براحتی خودرو رانده ،تغییر مسیر دهد و یا حتی دنده عقب برود.

این فناوری تنها دستاورد والئو برای نمایشگاه CES نبود. این شرکت فرانسوی از باطری 48 ولتی رونمایی کرد که می تواند به کاهش مصرف سوخت نیز منجر شود. این شرکت همچنین از تخصص خود در سیستم‌های ارتباطی و خودران نیز پرده‌برداری کرده است. والئو اقدام به نمایش سیستم‌های Drive4U و Voyage XR کرده که اولی یک خودروی خودران است که به تنهایی در خیابان‌های لاس‌وگاس حرکت می‌کند.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1397/10/21
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط