icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین معرفی کانسپت آئودی Al:me پیش از نمایشگاه خودروی شانگهای

معرفی کانسپت آئودی Al:me پیش از نمایشگاه خودروی شانگهای

comments 0 1398/1/26

فولکس واگن تنها کانسپت تمام الکتریکی حاضر در نمایشگاه خودروی شانگهای 2019 نیست چرا که آئودی قرار است کانسپت الکتریکی دیگر را با نام Al:me در این آوردگاهی خودرو رونمایی کند. این برند آلمانی امروز این کانسپت آینده نگرانه A را بصورت رسمی معرفی نمود تا محیای حضور در شانگهای باشد.

کانسپت جدید آئودی در حقیقت یک هاچ بک کامپکت شهری است که بر روی پلت فرم MBE فولکس واگن توسعه یافته است.این پلت فرم پیش از این در دو خودروی دیگر گروه فولکس واگن یعنی فولکس I.D و سئات el-Born مورد استفاده قرار گرفته بود، این رو این کانسپت را باید نسخه توسعه داده شده دو خودرو فوق محسوب کرد.

قلب تپنده این خودرو یک پیشرانه الکتریکی در محور عقب بوده که قادر به تولید بیشینه قدرت 170 اسب‌بخار است. اما آئودی اعتقاد دارد که این خودرو تنها به بخشی از نیروی این موتور الکتریکی برای حرکت در شهر نیاز دارد.

البته آئودی اعتقاد دارد که کانسپت  Al:ME تنها برای استفاده شهری نیست و در جاده های برون شهری هم عملکردی مطلوب دارد.همچنین آئودی اعتقاد دارد وقتی صحبت از یک خودروی شهری می شود دیگر قواعدی نظیر شتاب اولیه ،سرعت بالا در آزادراه و همچنین فرمان پذیری بسیار خوب در پیچ‌های تند معنا ندارد چراکه سرعت حرکت خودروها در شهر معمولا بین 20 تا 70 کیلومتر بر ساعت در مسیرهای کوتاه است.

این کانسپت برای موارد مورد مصرف خود به پکیج باتری های 65 کیلوات ساعتی مجهز شده است اما آئودی در خصوص میزان برد این خودرو با یک بار شارژ سخنی را به میان نیاورده است.اما مطمئنا برای مصارف شهری کافی خواهد بود.

از آنجایی که Al:ME محصولی کانسپت و آینده نگرانه است مهندسان آئودی طراحی این خودرو کاملا بر اساس خودرو مفهومی انجام داده اند. درهای عقب خلاف جهت درهای جلو باز شده و به تبعیت از آن ستون B از طراحی این خودرو حذف شده است. طراحی پیچیده چراغ‌های جلو و عقب، حکایت از تکنولوژی بالای به کار رفته در این خودرو دارد.

 

همچنین آئودی اعلام کرده است از گیاه طبیعی درون کابین این خودرو استفاده کرده که به نوعی نوآوری محسوب می گردد.همچنین کانسپت فوق به سیستم خودران سطح 4 مجهز شده تا بتواند بدون نیاز به راننده به مسیر خود ادامه دهد.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/1/26
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط