icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین مفهومی عجیب هیوندای Elevate ،خودرویی که نظیرش نیست

مفهومی عجیب هیوندای Elevate ،خودرویی که نظیرش نیست

comments 0 1397/10/20

هیوندای به تازگی و در جریان نمایشگاه CES از وسیله نقلیه مفهومی خاصی  رونمایی است که در نگاه اول شبیه به ربات های پس از حمله گسترده فضایی ها به زمین می باشد. اما اینچنین نیست و این وسیله نقل حد نهایی یک خودروی حمل و نقل است. وسلیه فوق دارای چرخهایی است که با پاهای رباتیک ترکیب شده است.

در حقیقت بخشی از این کانپست ،خودرو بوده و بخش دیگر آن ربات که برای عبور از صعب العبورترین مسیر ها طراحی شده است.هیوندای می گوید این خودرو دارای مصارف گوناگونی از قبیل نجات جان آدمها در شرایط سخت را خواهد بود. بخش اعظم توانایی‌های Elevate به خاطر پاهای رباتیکش است که دارای پیشرانه‌هایی بوده و آزادی حرکت 5 درجه‌ای دارند.

هیوندای Elevate

همچنین این برند کره ای متعقد است این وسلیه خاص می تواند کمک حال کسانی باشد فاقد توانایی حرکتی هستند.جالب است بدانیم که Elevate خودروی تمام برقی است و از پلت فرم مدولار الکتریکی هیوندای سود می برد. این معماری باعث می‌شود بسته به استانداردهای موردنیاز، بدنه‌های مختلفی را روی آن سوار کرد.

هیوندای Elevate

از دیگر قابلیت های Elevate شبیه سازی جرکت حیوانات است از همین رو این خودرو ربات می تواند به هر سمتی حرکت کند. زمانی که بازوهای رباتیک جمع شوند این کانسپت می‌تواند یک وسیله‌ی نقلیه‌ی راحت در بزرگراه‌ها باشد.

هیوندای Elevate

هیوندای اعلام کرده طراحی و ساخت این خودرو حدود 3 سال زمان برده است اما همچنان یک پروژه تحقیقاتی باقی خواند ماند و از تولید آن خبری نیست.. امیدواریم یک روزی چنین وسیله‌ای تولید شود چراکه توانایی حفظ جان انسان‌ها در وضعیت‌های اضطراری را دارد.

برچسب ها:

هیوندای کانسپت
user-img

نویسنده :

گروه خبری

comments 0 1397/10/20
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط