icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین مقایسه بیسو T3 با تیوولی

مقایسه بیسو T3 با تیوولی

comments 0 1397/9/25

مقایسه بیسو T3 و سانگ سانگ یانگ  تیوولی مقایسه چینی- کره ای خواهد بود که در نگاه اول شاید دارای منطقی نباشد اما در ادامه متوجه خواهیم شد که چرا باید یک محصول بی نام و نشان را باید با تیوولی مقایسه کرد. تیوولی سالهاست که توسط رامک خودرو به بازار ایران عرضه شده و جزو پرفروش ترین کراس اوورهای غیر چینی وارداتی محسوب می گردد اما بیسو T3 قرار است بزودی از خط تولید سیف خودرو و مرتب خودرو خارج گردد و چند روز گذشته پیش فروش این خودرو آغاز شد که اتفاقا با استقبال خوبی نیز روبرو شد. در نوشتار پیش رو قصد داریم مقایسه شانه به شانه ما بین بیسو T3 و سانگ یانگ تیوولی داشته باشیم تا دریابیم که آیا این کراس اوور چینی تازه وارد می تواند رقیبی جدی برای این کهنه کار کره ای باشد یا خیر.

مقایسه ابعاد بیسو T3 و تیوولی

اولین دلیلی که ما را واداشت این دو محصول را مقابل هم قرار دهیم ابعاد بدنه و سگمنت آنها بود.بیسو T3 و تیوولی هر دو کراس اوور های ساب کامپکتی هستند که برای بازار هدف خانواده های جوان در نظر گرفته شده است. لذا ابعاد کابین و میزان فضای داخلی خودرو می تواند نقش مهمی را نتیجه نهایی این بخش را ایفاء کند.

با نگاهی به جدول ذیل مشخص است طول خودرو و همچنین میزان فاصله دو محوری بیسو T3 کاملا بیشتر از رقیب کره ای خود است. لذا می توان نتیجه گرفت که فضای کابین ،میزان فضای جلو پای سرنشینان و صندوق بار در بیسو T3 بزرگتر از تیوولی است. اما یکی از مشکلات اکثر چینی ها عرض کم خودرو است. همانطور که مشخص است تیوولی حدود 5 میلیمتر عریض تر از رقیب خود است که البته چندان محسوس نیست.

اما نکته بعدی که برتری بیسو T3 بر رخ حریفش کشیده می شود میزان ارتفاع خودرو است. بیسو T3 حدود 8 سانتی از تیوولی بلند قامت تر است تا ثابت نماید به واقع یک کراس اوور است.

در این بخش بدون شک برتری با بیسو T3 است چرا که در فضای داخلی و همچنین ارتفاع خودرو دست برتر را دارد.

خودروطول میلیمترعرض میلیمترارتفاع میلمترفاصله دو محور میلیمتروزن
تیوولی 4410 1830 1600 2600 1390
بیسو T3 4350 1825 1685 2665 1460

مقایسه طراحی ظاهری

مقایسه طراحی ظاهری
مقایسه طراحی ظاهری

بیسو T3 در نام محصولی جدید بر شمرده می شود اما این خودرو در واقع ثمره یکی از بزرگترین و با سابقه ترین خودروسازان چینی با نام بایک محسوب می گردد . از این رو طراحان این خودرو کاملا با اصول طراحی مدرن و جوان پسند بودن آشنایی کامل داشته اند. این را می تواند از در چهره جسور و تهاجمی بیسو T3 دریافت. جایی که چراغهای جلوی خودرو با زاویه شکست خود و گرافیک داخلی دایره شکل به مانند محصولات بی ام و واقعا جذاب و منحصر بفرد در حد و اندازه یک محصول چینی شده است. جلو پنجره تعبیه شده ما بین این دو چراغ به رنگ مشکی براق طراحی شده است  که در در انتهای تمامی نوار با متریال کرمی تزیین شده است.از دیگر جذابیت های بصری نمای جلو خودرو باید به سپر حجیم شده و چراغ های چند ظلعی که با نوار مشکی رنگ احاطه شده است ،اشاره کرد.

در نمای سه چهارم خودرو ،خطوط روی کاپوت که منظور حجم دادن مورد استفاده قرار گرفته است بیش از هر چیز جلب توجه می کند.اما نکته جالب در این نمای پلاستیک سیاه رنگ موجود در لبه پایینی سرتاسر خودرو خواهد بود چرا که برخلاف بسیاری از محصولات رایج در بازار بصورت ساده و خسته کننده طراحی نشده است اگر دقت نمایید پلاستیک های   درو حلقه گلگیر دارای  شکست هایی است که این خودرو را کاملا از نمونه های مشابه متمایز می کند.البته های  ستون A و C خودرو نیز به رنگ مشکی طراحی شده تا ضمن هارمونی با دیگر نقاط مشکی رنگ بدنه خودرو ،بتواند حسی مانند کراس اوور های روز دنیا که از رنگ سقف و بدنه متفاوت بهره می برند را تداعی کند.

نمای عقب را باید نقطه عطف بیسو T3 محسوب کرد چرا که سعی شده در عین سادگی از جذابیت خاص خود برخوردار گردد.چراغهای عقب دقیقا مانند چراغهای جلو داری یک شکست می باشد که نمایی جذاب را ایجاد نموده است.استفاده از نوار های نقره ای رنگ درون گرفیک چراغهای عقب نیز نمای زیبایی را آفریده است. همچنین انتقال قاب پلاک از روی درب عقب به روی سپر باعث گردید درب صندوق یک تکه و جذاب به نظر برسد. البته حضور چراغ های مه شکن و شب رنگ دایره ای شکل و همچنین سر اگزوز های فیک از ایرادات این بخش محسوب میگردد.

در مقابل هم با تیوولی روبرو هستیم که توانسته  جوائز بین الملی  بسیاری را در بخش طراحی از آن خود کند .شرکت سانگ یانگ در برهه ای از زمان به نتیجه رسید که طراحی محصولاتش از بزرگترین نقاط ضعفش می باشد از همین رو تصمیم گرفت که با به خدمت گرفتن طراحان معتبر جهانی دستی به سر گوش محصولاتش بکشد. نخستین حاصل این تغییر نگرش سانگ یانگ ،تیوولی بود که پس از عرضه با تحسین مجامع بین الملی روبرو شد و در بخش فروش، رکورد تاریخی را برای تیوولی رقم زد.طراحی جعبه گونه به همراه خطوط شکسته در کنار چراغهای خوش ترکیب چهره جسور و تهاجمی به این خودرو بخشیده است که در نهایتا به جذب جوانان و خانواده های کم جمعیت منجر شد.  این کامپکت خوش چهره از نظر طراحی قابل رقابت با بسیاری از هم رده های خود است، به طوری که از داستر زیبا تر و به نظر برخی طراحی معقول تری نسبت به جوک دارد. در نمای جلو طراحی نسبتا خشمگین و دی لایت با زاویه رو به پایین در بالای چراغ ها، چهره ای جسور به ظاهر تیوولی بخشیده و در نگاه اول بسیار چشم نواز است. اما وجه تمایز این سنت شکن سانگ یانگ با دیگر هم رده های خود در طراحی جانبی خودرو است. ترکیب خطوط خمیده مانند پف گلگیر ها و خطوط شکسته مثل شیشه های درب ها. این ناسازگاری در طراحی جلوه خاصی به این خودرو بخشیده است و وجه تمایزی با دیگر رقبا و همسطحان خود بوجود آورده و البته کشیده شدن چراغ ها بر روی گلگیر ها از جمله نکته های مثبت طراحی به حساب می آید. در عقب خودرو نیز بارز ترین نکته لوگوی بزرگ سانگ یانگ به همراه نام تیوولی در زیر آن است.

در پایان این بخش باید گفت هر دو گزینه مورد نظر ما از طراحی جعبه گونه با هدف تهاجمی کردن ظاهر خودرو بهره برده اند از همین رو نمی توان بطور قطع برتری را به یکی از این دو خودرو داد. اما به هر صورت سانگ یانگ با توجه به تجربه طولانی مدت خود، برای تیوولی ظاهری پخته تری را فراهم کرده که می تواند از اصالت یک برند خبر دهد.

مقایسه طراحی داخلی

مقایسه طراحی داخلی
مقایسه طراحی داخلی

با ورود به کابین بیسو T3 ارزان قیمت با نمایی مواجه می شویم که تا حدودی یادآور محصولات لاکچری این روزهای جهان است. استفاده از صفحه نمایش لمس فلت ،دو رنگ کردن داشبورد ،استفاده از قطعات نقره ای رنگ و غربیلک فرمان با کلید های متعدد تمامی تلاش های طراحان بیسو T3 برای جذب جوانان می باشد که تا حدودی هم موثر واقع شده است.همچنین پنل پشت فرمان این خودرو از سه دایره مجزا تشکیل شده که درون آخرین دایره یک صفحه نمایش TFT بکار گرفته شده تا اطلاعات مهم خودرو نظیر هشدار حرکت بین خطوط ،فشار باد خودرو و موارد دیگر را به راننده منتقل نماید. همچنین نور پردازی پنل پشت فرمان کاملا قابلیت شخص سازی را خواهد داشت تا مالک بتواند از بین چندین رنگ موجود ،رنگ مورد علاقه خود را بکار ببرد. همچین در صورت تنظیم رنگ بر روی حالت اتوماتیک زمانی که سرعت خودرو به بالای 120 کیلومتر برسد جهت هشدا رنگ پنل پشت فرمان به رنگ قرمز در آید. این آپشن بیسو T3  می تونند برای جوانانون و خانواده جوان بسیار جذاب و دوست داشتنی باشد.

البته به سادگی از سقف پانامرا بیسوT3 نباید به سادگی گذشت چرا که سرنشنیان می توانند بدون ورود سرما و یا گرما از نگاه کردن به آسمان لذت ببرند.هر چند کیفیت متریال داخلی بیسو T3 بهتر از دیگر چینی ها است اما همچنان استفاده از پلاستیک خشک کمی باعث  آزردگی خاطر خواهد شد.

 طراحی داخل تیوولی همانند ظاهر خودرو بیشتر از زوایای خاص استفاده شده تا بتواند هارمونی خاصی با فضای بیرونی داشته باشد . همچنين,همانند بیسو T3 در كنسول مركزي داراي صفحه ي نمايش لمسي بزرگ به همراه سيستم اطلاعاتي – سرگرمي ميباشد كه به راننده كنترل سيستم آب و هواي داخل خودرو,سيستم كنترل اسمارت فون,سرگرمي,سيستم تغيير نحوه ي رانندگي,ديد دوربين و غيره را ميدهد.داخل اتاق از مواد با كيفيتي ساخته شده است.بطوری کلی نمای داخلی تیوولی همانند ظاهرش کاملا جوان پسند و جذاب است اما دیگر دوران اینگونه طراحی ها کلاسیک گذشته و خودروسازان روز دنیا به سمت ساده گرایی و حذف کلید های بیشمار و پرهیز از شلوغ کاری روی آورده اند. هر چند هنوز هم هستند کسانی که بدنبال اینگونه طراحی هستند .

در جهت نتیجه گیری نهایی در این بخش باید گفت هر دو خودرو از کابین جذاب و نسبتا لوکسی بهره می برند اما بیسو T3 با توجه به بروز بودنش به طراحی روز دنیا نزدیک تر است و می تواند برنده این بخش باشد. البته به این نکته باید توجه داشت متریال داخلی بیسو T3 چندان تعریفی ندارد اما در مقابل سانگ یانگ از متریال نرم و با کیفیت برای داشبورد  تیوولی بهره برده است.

مقایسه مشخصات فنی بیسو T3 و سانگ یانگ تیوولی

مقایسه مشخصات فنی بیسو T3 و سانگ یانگ تیوولی
مقایسه مشخصات فنی بیسو T3 و سانگ یانگ تیوولی

بیسو T3 با یک موتور 1.3 لیتری مجهز به سیستم پرخوران یا همان توربو شارژر با بیشنه قدرت 132 اسب بخار و حداکثر گشتاور 185 نیوتن متر در دسترس خواهد بود. این موتور با پلت فرم محصولات هوانسو متفاوت بوده و به گفته این شرکت فقط مخصوص بیسو طراحی شده است . وظیفه انتقال قدرت به چرخهای جلو بر عهده جعبه دنده CVT پیشرفته سپرده شده است.به هر حال میزان توان خروجی این پیشرانه برای بیسو  T3 کاملا مناسب خواهد بود بطوریکه پس از وارد شدن توربو به مدار خودرو از شتاب بسیار خوبی سود می برد.میزان صفر تا 100 بیسو T3 بصورت رسمی اعلام نشده است اما در تست های عملی ما با این خودرو عددی حدود 12 ثانیه بدست آمده است. موتور کم حجم اما قدرتمند این خودرو دارای مصرف سوختی برابر با 7.4 لیتر اعلام شده که عدد فوق العاده محسوب می گردد.

سانگ یانگ برای قلب تپنده تیوولی کم کاری کرده و از یک موتور 4 سیلندر 1.6 لیتری تنفس طبیعی  با بیشنه قدرت 128 اسب بخار و حداکثر گشتاور 160 نیوتن بر متر استفاده نموده است.وظیفه انتقال قدرت این موتور بر عهده جعبه دنده 6 سرعته تیپ ترونیک ساخت آیسین ژاپن گذارده شده است. این مجموعه فنی به تیوولی توانایی رسیدن به حداکثر سرعت 170 کیلو متر بر ساعت را می دهد. همچنین مصرف سوخت گزارش شده از سوی شرکت سازنده برای تیوولی برابر با 7.2 می باشد.

کاملا مشخص است پیشرانه سنتی و کم رمق تیوولی یارای رقابت با موتور مدرن و توربوی بیسو T3 ندارد. همچنین میزان گشتاور و قدرت خروجی تیوولی کمتر از رقیب چینی خود است.

در خصوص تجربه رانندگی باید گفت که تیوولی خودرویی نه چندان سریع است که خیلی برای سبقت های ناگهانی طراحی نشده است چرا که شتاب اولیه آن نمی تواند کمک حال راننده باشد . اما بیسو T3 در لحظات اول به مانند کلیه محصولات توربو دار داری تاخیری است اما پس از ورود توربو به مدار، خودرو به ناگهان با شتاب خوبی از جا کنده می شود.

اما یک اختلاف اساسی مابین بیسو T3 و تیوولی وجود دارد و آنهم سیستم انتقال قدرت است. خودروهای روز دنیا از تویوتا گرفته تا همین بیسو T3 به جعبه دنده CVT مجهز شده اند چرا که مزایایی بیشماری دارد اما هر چقدر هم این مزایا زیاد باشد باز هم از نظر بسیاری کسل کننده هستند. اما تیوولی همچنان به جعبه دنده های سنتی وفادار ماننده و از جبعه دنده مهیج شش سرعته اتوماتیک ساخت یکی از برترین گیربکس سازان جهان بهره برده است. همین نکته باعث شده که صدای زوزه جعبه دنده CVT به داخل کابین بیسو T3 نفوذ کند اما تیوولی از کابین آرامتری بهره می برد.

در بخش هندلینگ و فرمان پذیری باید گفت هر دو خودرو به سیستم های کنترل پایداری EPS مجهز هستند . از این رو عملکرد خودرو در سر پیچ ها کاملا مناسب و حد یکدیگر هستند.

در پایان این بخش حساس باید گفت که بطور قطع بیسو T3 در وضعیت بهتری نسبت به رقیب خود قرار دارد و خودرویی کاملا چالاک و سریع است .اما راننده گی با جعبه دنده CVT باب میل بسیاری از رانندگان نیست اما تیوولی با جعبه دنده سنتی خود همچنان خودوریی محبوب برای این دسته به حساب می آید. البته باید به یک نکته مهم در این بخش توجه بیسو T3 محصولی تازه وارد است و هنوز در خصوص میزان اصطحلاک و دوام آن نمی توان بطور قاطع صحبتی به میان آورد. اما تیوولی در طول سالها حضور خود خودرویی کم اصطحلاک و با دوام است که صاحبانش کمتر نیاز به حضور در تعمییرگاه ها را خواهند داشت.

خودروحجم موتور سی سینوع موتورقدرت خروجی اسب بخارگشتاور نیوتن مترشتاب 0 تا 100 ثانیهمصرف سوخت لتیرنوع جعبه دنده
تیوولی 1600 تنفس طبیعی 128 160 14 7.4 6سرعته دو کلاچه
بیسو T3 1300 توربوشارژر 133 185 12 7.4 CVT

ایمنی

ایمنی
ایمنی

بیسوT3 علی رغم تازه وارد بودنش سریعا جهت تست های ایمنی به موسسه تست تصادف C-NCAP ارسال شده و توانست بواسطه تجهیزات ایمنی فراوان خود 5 ستاره ایمنی را دریافت کند . این خودرو به برای این منظور به امکاناتی از قبیل سیستم ترمزABS ،سیستم الکترونیکی ترمز EBD ،سیستم ضد لغزش خودرو ASR ،سیستم کمکی حرکت در سربالایی HSA،هر چهار چرخ ترمز دیسکی ،6 کسیه هوا و غیره مجهز شده است.

اما تیوولی با توجه به ورود به بازارهای اروپا موفق شده از موسسه تست تصادفEuro NCAP   سه ستاره از 5 ستاره ایمنی را دریافت کند که نشان دهند ایمن بود این خودرو خواهد بود .البته دلیل کسر دو ستاره از ایمنی تیوولی نداشتن امکانات پیشرفته نظیر کروزکنترل هوشمند به منظور ترمز اظطراری و غیره بوده است. در بحث ایمنی این خودرو به جدیدترین سیستم های الکترونیکی هدایت خودرو از قبیل ترمز ضد قفل(ABS)، تقسیم نیروی الکترونیکی ترمز (EBD)، کنترل پایداری (ESP)، ضد واژگونی (ARP)، کمک شروع حرکت در سربالایی (HAS)، اخطار توقف ناگهانی به رانندگان پشت سر (ESS) و کنترل هرزگردی (TCS) مجهز شده است. این سیستم ها به همراه 6 کیسه هوا در 10 نقطه و بدنه مستحکم با طراحی مهندسی، ایمنی بسار بالای تیوولی را تضمین می کنند.

امکانات رفاهی

امکانات رفاهی

بیسو T3 به امکاناتی از قبیل ۴ شیشه برقی، آینه های برقی، ترمز پارک برقی، سیستم کنترل پایداری، سیستم رهیاب ماهواره ای، تودوزی چرم، فرمان چرمی، تریم داخلی دو رنگ، تهویه اتوماتیک، خروجی برق ۱۲ ولت، خروجی سیستم تهویه برای سرنشینان عقب، ۶ عدد کیسه هوا، دوربین دنده عقب، سنسور پارک عقب و جلو، نمایشگر لمسی ۹ اینچی، بلوتوث، سیستم ورود و استارت بدون کلید، صندلی راننده برقی، سیستم کنترل فشار باد تایر و چراغ های روشنایی در روزمجهز شده است.اما مهمترین و بارزترین امکانات رفاهی این خودرو که در هیچ هم رده این خودرو در ایران نمی توان یافت ،سیستم ثبت وقایع توسط دوربین جلو ،سیستم حفظ خودرو بین خطوط و رادار نقطه کور است . این آپشن ها را فقط در خودروهای بالای 300 میلیون تومان می توان در خدمت داشت . از این رو بیسو T3 عملا از نظر اپشن کراس اووری بدون رقیب است.

تیوولی در دو مدل الیت و اسپرت عرضه می شود که در مدل الیت سانروف و در مدل اسپرت به جای سانروف سقف رنگی و اسپویلر وجود دارد اما با این حال امکانات رفاهی هر دو یکسان هستند. ورود و خروج و استارت بدون کلید، گرمکن صندلی های جلو، صفحه نمایش 18 اینچ، برف پاک کن و چراغ های اتوماتیک، کامپیوتر سفری و نشانگر جهت چرخ های جلو، قابلیت تعویض دستی دنده با استفاده از دکمه روی دسته دنده، جی پی اس، رینگ اسپرت، آینه برقی، فرمان 3 حالته برقی و تهویه مطبوع دو گانه اتوماتیک، آپشن های فراوان به کار رفته در تیوولی خوش قیمت و مجهز می باشند. همچنین صندلی های تیوولی به عنوان ارگونومیک ترین صندلی سال کره جنوبی نیز انتخاب شده است.

مدت زمان گارانتی و خدمات پس از فروش

تیوولی با 3 سال گارانتی و خدمات پس از فروش از سوی رامک خودرو عرضه می گردد. رامک خودر یکی از شرکت باسابقه واردات خودرو محسوب می گردد که در طول سالها فعالیت خود سعی نموده شبکه خدمات پس از فروش خود را گسترش دهد که تا حدودی نیز موفق بوده است.

در مقابل بیسو T3 با سه سال گارانتی و خدمات پس از فروش از سوی سیف خودرو عرضه خواهد شد. البته سیف خودرو هنوز در ابتدای راه خود است و تعداد نمایندگی آن به سطح کافی نرسیده است. البته باید گفت که این شرکت میزان زیادی از سهام مرتب خودرو را در اختیار گرفته و خدمات پس از فروش مرتب خودرو در تمامی شهر ها وظیفه خدمات رسانی به محصولات بیسو را بر عهده خواهند داشت.

کلام پایانی

کلام پایانی

بیسو T3 بعنوان کراس اوور تازه وارد بازار ما در تمامی بخش ها حرف های زیادی برای گفتن دارد و می تواند در صورت ارائه خدمات مناسب از سوی سیف خودرو به یکی از بازیگران اصلی بازار تبدیل شود. اما برند نا آشنا و تازه وارد بودنش مشکلی است که سیف خودرو در سالهای اولیه عرضه این خودرو با آن دست به گریبان است. در ابتدای این نوشتار هم تاکید کردیم که شاید مقایسه این دو خودرو شاید چندان منطقی نباشد چرا که سانگ یانگ محصول رگ و ریشه دار است و از نظر قیمتی از بیسو T3 چند ده میلیونی گرانتر است. هدف ما این بود که ثابت نماییم این چینی حداقل در مقام مقایسه چیزی از رقبای کره ای خود کم ندارد .اما به هر حال بیسو T3 برای رسیدن به جایگاه تیوولی پر افتخار راه زیادی در پیش رو دارد و نمی توان به سادگی جای با اصالت های کره ای را بگیرد. در نهایت باید بگوییم که اگر تمایلی به پرداخت وجه زیادی ندارید اما می خواهید کراس اووری بهتر از تیوولی بر روی کاغذ داشته باشید بیسو T3 گزینه مناسب شما است. اما اگر همچنان بدنبال اصالت هستید و تمایل پرداخت چند ده میلیون تومان بیشتر را دارید تیوولی برای شما گزینه منطقی تری به نظر می رسد.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1397/9/25
بیسو

بیسو

خودرو بیسو T3

 • طراحی و زیبایی7
 • مصرف سوخت7
 • راحتی سرنشین6
 • امکانات و قابلیت ها7
 • ارزش خرید7

امتیاز کل

6

سانگ یانگ

سانگ یانگ

خودرو تیوولی

 • طراحی و زیبایی9
 • مصرف سوخت9
 • راحتی سرنشین9
 • امکانات و قابلیت ها8
 • ارزش خرید9

امتیاز کل

8

تجربیات کاربران
arrow-jou تجربیات کاربران در خصوص خودروی بیسو , بیسو T3 , مدل 1398 و سانگ یانگ , تیوولی , مدل 2016 تا 2017

امتیاز کاربران به :خودرو بیسو , بیسو T3 , مدل 1398

 • طراحی و زیبایی
  7
 • مصرف سوخت
  8
 • راحتی سرنشین
  7
 • امکانات و قابلیت ها
  8
 • ارزش خرید نسبت به قیمت
  7

شما هم می توانید تجربه خود را ثبت کنید

تجربه خود را اضافه کنید

امتیاز کاربران به :خودرو و سانگ یانگ , تیوولی , مدل 2016 تا 2017

 • طراحی و زیبایی
  9
 • مصرف سوخت
  9
 • راحتی سرنشین
  9
 • امکانات و قابلیت ها
  8
 • ارزش خرید نسبت به قیمت
  9

شما هم می توانید تجربه خود را ثبت کنید

تجربه خود را اضافه کنید
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مشخصات فنی
مشخصات فنی خودروی بیسو , بیسو T3 , مدل 1398 و سانگ یانگ , تیوولی , مدل 2016 تا 2017

مشخصات کارخانه تولید کننده :

کارخانه سازنده بیسو سانگ یانگ
کشور تولید کننده چین کره جنوبی
نام و مدل خودرو بیسو T3 سانگ یانگ تیوولی
نمایندگی فروش در ایران سیف خودرو رامک خودرو

وزن و مشخصات بدنه :

کلاس بدنه شاسی بلند شاسی بلند
کلاس اتومبیل کراس اور
ابعاد(طول*عرض*ارتفاع)میلیمتر 4350*1825*1685
فاصله دو محور 2565 2600 میلیمتر
وزن 1460 1300 کیلوگرم
تعداد فضای سرنشینان 5 5
ابعاد و نوع لاستیک چرخهای جلو 205/65 R16 رادیال 255/60 R 17
ابعاد و نوع لاستیک چرخهای عقب 205/65 R16 رادیال 255/60 R 17

مشخصات فنی موتور :

حجم موتور 1300 توربو 1597 cc
نوع موتور توربو بنزین سوز
تعداد سیلندرها 4 4
تعداد سوپاپ ها 16 16
آرایش قرار گیری سیلندرها خطی خطی مستقیم
محل قرار گیری موتور جلو موتور جلو
سیستم سوخت رسانی
ظرفیت باک 50 47 لیتر
حداکثر توان خروجی (دور بر دقیقه / اسب بخار) 133 128 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه
حداکثر گشتاور خروجی (دور بر دقیقه / نیوتن متر) 185 160 نیوتن متر در 4600 دور در دقیقه

مشخصات جعبه دنده ( Transmission ) :

نوع جعبه دنده CVT اتوماتیک تیپ ترونیک
تعداد دنده (جلو) CVT 6
محور محرک جلو دیفرانسیل جلو

مشخصات فنی سیستم تعلیق و فرمان :

نوع سیستم تعلیق
تعلیق جلو مک فرسون
تعلیق عقب ند میله ای با کمک های پیچشی و میله تعادل
کمک فنرهای جلو
کمک فنرهای عقب
نوع سیستم فرمان برقی 3 حالته

مشخصات فنی سیستم ترمز ها :

نوع سیستم ترمز ABD چهار کاناله
نوع دیسک و کالیبر ترمز جلو چهار چرخ دیسک دیسکی خنک شونده
نوع دیسک و کالیبر ترمز عقب دیسکی

عملکرد فنی خودرو :

حداکثر سرعت 175 کیلومتر در ساعت
شتاب 0 الی 100 (برحسب ثانیه) 12 ثانیه
مصرف سوخت شهری 9.8 لیتر در هر صد کیلومتر
مصرف سوخت جاده ایی 5.7 لیتر در هر صد کیلومتر
سیکل ترکیبی مصرف سوخت 7.4 7.2 لیتر در هر صد کیلومتر
استاندارد آلایندگی یورو 5 یورو 6
استاندارد ایمنی 5 ستاره ایمنی از CNCAP
ستاره ایمنی از مرکز استاندارد و ایمنی اروپا EURONCAP 3

امکانات ایمنی،رفاهی و آپشن ها :

کیسه های هوا ( نوع و تعداد ) 6 عدد 6 عدد کیسه ایمنی هوا (راننده، سرنشین جلو، جانبی، پرده‌ای) – ایربگ زانویی هم قابل سفارش است
سیستم های پایداری و کمک راننده سیستم پایداری الکترونیکی خودرو EBD EBD - ABS -ESP-HBA -HSA -ASR -TCS
سیستم های امنیتی و حفاظتی قفل مرکزی با ریموت کنترل کمربند ایمنی مجهز به سیستم پیش کشنده و سه نقطه‌ای ، سیستم هوشمند ورود بدون کلید به همراه قفل فرمان برقی ، چراغ‌های راهنمای هشداردهنده در هنگام ترمز اضطراری ESS- سیستم قفل شدن دربها در سرعت بالا
سیستم فرمان و هدایت پذیری فرمان برقی تلسکوپی
نوع غربیلک کنترل های سیستم صوتی بر روی فرمان نترل سیستم صوتی و سیستم پاسخگویی به تلفن همراه بر روی غربیلک فرمان
سیستمهای تهویه مطبوع اتوماتیک سیستم تهویه مطبوع تمام اتوماتیک
سیستم صوتی و تصویری سیستم پخش DVD و MP3 به همراه 6 بلندگو و 2 آمپلی فایر
سیستمهای مولتی مدیا نماسشگر 9 اینچی نمایشگر مولتی‌مدیا به سایز 7 اینچ
سیستم صندلیهای جلو 6 جهت برقی گرم کن صندلی راننده و سرنشینان به همراه پوشش چرم ( سفارشی )
سیستم صندلیهای عقب دستی صندلی کودک به همراه سیستم ISoFix ، قابلیت تخت شدن صندلی های عقب جهت ایجاد فضای مناسب
سیستم آیینه ها تاشونده برقی آیینه های جانبی با قابلیت جمع شدن برقی و راهنمای LED به همراه گرمکن
سیستم شیشه ها برقی شیشه های برقی مجهز به سیستم ایمنی تشخیص مانع ، شیشه های جلو ضد اشعه خورشید
سیستم های سقف سانروف سانروف برقی دو حالته در مدل های تک رنگ
سیستم روشنایی جلو چراغ هایهالوژنی ب همراه LED روز تاب چراغ‌های جلو مجهز به سیستم روشنایی در روز DAYLIGHT -مه شکن
سیستم روشنایی عقب چراغ‌های عقب LED
سنسورهای پیش فعال دوربین و سنسور عقب ،سنسور پارک جلو سنسور باران
سیستم های کمک رانندگی سیستم کمکی حرکت در سربالایی کروز کنترل
سایر تجهیزات دیگر امکانات شامل :سیستم کنترل باد تایر(TPMS)،سیستم اکترونیکی تقسیم نیروی ترمز EBD ،ترمز پارک برقی ،کرو کنترل

محدوده گارانتی :

محدوده گارانتی 3 سال سال یا 100 هزار کیلومتر 5 سال یا 150000 کیلومتر
قیمت روز

بیسو , بیسو T3

آخرین بروز رسانی: 1397/9/25

قیمت نمایندگی

0 تومان

آخرین بروز رسانی: 1397/9/25

قیمت قیمت بازار

0 تومان

مطالب مرتبط