icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین مقایسه بیسو T3 با رنو کپچر

مقایسه بیسو T3 با رنو کپچر

comments 0 1397/9/27

مقایسه بیسو T3 و رنو کپچر را در حقیقت مقایسه بین کم حجم ترین کراس اوور های بازار ایران است که به منظور قدرت مورد نیاز به سیستم توربو شارژر مجهز شده اند. رنو کپچر برای مدتی توسط ایران خودرو پیش فروش گردید اما پس از مدتی رنو فرانسه تصمیم گرفت عرضه این خود در ایران را به نگین خودرو بسپارد . اما بیسو T3 از جدیدترین کراس اوور های بازار است که توسط سیف خودرو در خط تولید مرتب خودرو تولید خواهد شد. مشخصات فنی نزدیک این خودرو ما را مجاب نموده که مقایسه شانه به شانه ما بین بیسو T3 و رنو کپچر داشته باشیم تا بدانیم آیا این چینی تازه وارد می تواند جای خالی رنو کپچر رفته از ایران را پر نماید یا خیر؟

مقایسه رنو کپچر و بیسو T3

رنو کپچر به تناسب موتور کم حجمش از ابعاد کوچکی نیز برخوردار است که شاید بتوان آن را با هاچ بک ها مقایسه کرد اما رنو این خودرو را در سگمنت کراس اوورهای ساب کامپکت معرفی نمود. جدول ذیل براحتی مشخص می نماید که رنو کپچر از نظر ابعاد خارجی ،ارتفاع و میزان فضای کابین خودرو در مقابل رقیب چینی خود حرفی برای گفتن ندارد. اما باید به این نکته توجه کرد که فرانسوی ها سالها تجربه خودروسازی را به یدک می کشند و ترجیح داده اند که برای این موتور کم حجم توربو بدنه کوچک اما سبک وزن را تدارک ببینند. با مقایسه وزن دو خودرو متوجه خواهیم شد که بیسو T3 حدود 200 کیلو سنگین تر از رنو کپچر است.

 

خودروطول میلیمترعرض میلیمترارتفاع میلمترفاصله دو محور میلیمتروزن
رنو کپچر 4122 1778 1566 2606 1180
بیسو T3 4350 1825 1685 2665 1460

مقایسه طراحی ظاهری

مقایسه طراحی ظاهری
مقایسه طراحی ظاهری

بیسو T3 در نام محصولی جدید بر شمرده می شود اما این خودرو در واقع ثمره یکی از بزرگترین و با سابقه ترین خودروسازان چینی با نام بایک محسوب می گردد . از این رو طراحان این خودرو کاملا با اصول طراحی مدرن و جوان پسند بودن آشنایی کامل داشته اند. این را می تواند از در چهره جسور و تهاجمی بیسو T3 دریافت. جایی که چراغهای جلوی خودرو با زاویه شکست خود و گرافیک داخلی دایره شکل به مانند محصولات بی ام و واقعا جذاب و منحصر بفرد در حد و اندازه یک محصول چینی شده است. جلو پنجره تعبیه شده ما بین این دو چراغ به رنگ مشکی براق طراحی شده است  که در در انتهای تمامی نوارها  با متریال کرمی تزیین شده است.از دیگر جذابیت های بصری نمای جلو خودرو باید به سپر حجیم شده و چراغ های چند ضلعی که با نوار مشکی رنگ احاطه شده است ،اشاره کرد.

در نمای سه چهارم خودرو ،خطوط روی کاپوت که منظور حجم دادن مورد استفاده قرار گرفته است بیش از هر چیز جلب توجه می کند.اما نکته جالب در این نمای پلاستیک سیاه رنگ موجود در لبه پایینی سرتاسر خودرو خواهد بود چرا که برخلاف بسیاری از محصولات رایج در بازار بصورت ساده و خسته کننده طراحی نشده است اگر دقت نمایید پلاستیک های   درو حلقه گلگیر دارای  شکست هایی است که این خودرو را کاملا از نمونه های مشابه متمایز می کند.البته های  ستون A و C خودرو نیز به رنگ مشکی طراحی شده تا ضمن هارمونی با دیگر نقاط مشکی رنگ بدنه خودرو ،بتواند حسی مانند کراس اوور های روز دنیا که از رنگ سقف و بدنه متفاوت بهره می برند را تداعی کند.

نمای عقب را باید نقطه عطف بیسو T3 محسوب کرد چرا که سعی شده در عین سادگی از جذابیت خاص خود برخوردار گردد.چراغهای عقب دقیقا مانند چراغهای جلو داری یک شکست می باشد که نمایی جذاب را ایجاد نموده است.استفاده از نوار های نقره ای رنگ درون گرفیک چراغهای عقب نیز نمای زیبایی را آفریده است. همچنین انتقال قاب پلاک از روی درب عقب به روی سپر باعث گردید درب صندوق یک تکه و جذاب به نظر برسد. البته حضور چراغ های مه شکن و شب رنگ دایره ای شکل و همچنین سر اگزوز های فیک از ایرادات این بخش محسوب میگردد.

طراحي خارجي رنو كپچر هيجان انگيز و جوان پسند مي باشد.نماي جلوي خودرو متشكل شده از دو چراغ باريك كه توسط يك جلو پنچره كشيده به يكديگر متصل شده است  پرژكتورها و چرغهاي روزتاب توسط يك قاب غير همرنگ با بنده خودرو احاطه شده كه بر زيبايي جلوي خودرو مي افزايد.چراغهاي عقبي خودرو بصورت بيضي  بوده كه  چراغ دنده عقب در مركز آن مي باشد

گلگير ها و بدنه خودرو بصورت عضلاني طراحي شده تا كمي خودرو بزرگتر و جسور تر به چشم آيد .ابعاد خارجي خودرو نشان از جمع جور بوده خودرو مي دهد .از نكات جالب طراحي خارجي متفاوت بودن رنگ سقف خودرو و بعضي از قسمت هاي بيروني خودرو با رنگ اصلي بدنه بوده كه باعث اسپرت شدن خودرو مي گردد.

در بخش مقایسه طراحی ظاهری باید گفت پختگی طراحی کاملا در تک تک اجزای رنو کپچر مشاهده می گردد و نمای این خودرو کاملا گیرا و جوان پسند شده است. اما بیسو T3 به رغم ظاهر جذاب و دوست داشتنی ، از کمی شلوغی بیش از حد و ناپختگی رنج می برد. اما در نهایت سبک طراحی این دو خودرو کاملا متفاوت بوده و این مشتریان هستند که باید تصمیم نهایی را بگیرند.

مقایسه طراحی داخلی

مقایسه طراحی داخلی
مقایسه طراحی داخلی

با ورود به کابین بیسو T3 ارزان قیمت با نمایی مواجه می شویم که تا حدودی یادآور محصولات لاکچری این روزهای جهان است. استفاده از صفحه نمایش لمس فلت ،دو رنگ کردن داشبورد ،استفاده از قطعات نقره ای رنگ و غربیلک فرمان با کلید های متعدد تمامی تلاش های طراحان بیسو T3 برای جذب جوانان می باشد که تا حدودی هم موثر واقع شده است.همچنین پنل پشت فرمان این خودرو از سه دایره مجزا تشکیل شده که درون آخرین دایره یک صفحه نمایش TFT بکار گرفته شده تا اطلاعات مهم خودرو نظیر هشدار حرکت بین خطوط ،فشار باد خودرو و موارد دیگر را به راننده منتقل نماید. همچنین نور پردازی پنل پشت فرمان کاملا قابلیت شخص سازی را خواهد داشت تا مالک بتواند از بین چندین رنگ موجود ،رنگ مورد علاقه خود را بکار ببرد. همچین در صورت تنظیم رنگ بر روی حالت اتوماتیک زمانی که سرعت خودرو به بالای 120 کیلومتر برسد جهت هشدا رنگ پنل پشت فرمان به رنگ قرمز در آید. این آپشن بیسو T3  می تونند برای جوانانون و خانواده جوان بسیار جذاب و دوست داشتنی باشد.

البته به سادگی از سقف پانامرا بیسوT3 نباید به سادگی گذشت چرا که سرنشنیان می توانند بدون ورود سرما و یا گرما از نگاه کردن به آسمان لذت ببرند.هر چند کیفیت متریال داخلی بیسو T3 بهتر از دیگر چینی ها است اما همچنان استفاده از پلاستیک خشک کمی باعث  آزردگی خاطر خواهد شد.

 طراحي جلو داشبورت و ادوات رنو کپچر بسيار آرگونوميك و متناسب با فضاي بيروني خودرو مي باشد.اداوات تهويه مطبوع آن متشكل از دو دايره غير متقارن مي باشد كه بشكل جالبي در كنار هم قرار دارد.صفحه پشت آمپر خودرو هم از دو دايره تشكلي شده كه توسط يك بيضي كه وظيفه نشان دادن سرعت را بر عهده دارد به يكديگر متصل شده است.مواد بكار رفته در داشبورت كمي سخت و ارزان قيمت بوده كه براي اين خودروي اقتصادي كمي عادي به نظر مي رسد. .صندليهاي خودرو براي مسافرت هاي درون شهري مناسب و نرم به نظر مي رسد ولي براي مسافرت هاي طولاني مدت كمي نارحت كننده مي باشد.

در جهت نتیجه گیری نهایی در این بخش باید گفت هر دو خودرو از کابین جذاب و نسبتا لوکسی بهره می برند . اما طراحی داخلی رنو کپچر در عین اسپرت بودن کمی قدیمی به نظر می رسد چرا که سبک طراحی این روزها بسیار تغییر نموده و به سمت ساده گرایی تمایل یافته است .اما بیسو سعی نموده که راه خودروسازان بزرگ را برای شکل دادن به کابین T3 در نظر بگیرد که نتیجه کار هم دلچسب شده است.

مقایسه مشخصات فنی بیسو T3 و رنو کپچر

مقایسه مشخصات فنی بیسو T3 و رنو کپچر
مقایسه مشخصات فنی بیسو T3 و رنو کپچر

بیسو T3 با یک موتور 1.3 لیتری مجهز به سیستم پرخوران یا همان توربو شارژر با بیشنه قدرت 132 اسب بخار و حداکثر گشتاور 185 نیوتن متر در دسترس خواهد بود. این موتور با پلت فرم محصولات هوانسو متفاوت بوده و به گفته این شرکت فقط مخصوص بیسو طراحی شده است . وظیفه انتقال قدرت به چرخهای جلو بر عهده جعبه دنده CVT پیشرفته سپرده شده است.به هر حال میزان توان خروجی این پیشرانه برای بیسو  T3 کاملا مناسب خواهد بود بطوریکه پس از وارد شدن توربو به مدار خودرو از شتاب بسیار خوبی سود می برد.میزان صفر تا 100 بیسو T3 بصورت رسمی اعلام نشده است اما در تست های عملی ما با این خودرو عددی حدود 12 ثانیه بدست آمده است. موتور کم حجم اما قدرتمند این خودرو دارای مصرف سوختی برابر با 7.4 لیتر اعلام شده که عدد فوق العاده محسوب می گردد.

در زیر کاپوت رنو کپچر یک پیشرانه 1.2 لیتری توربو شارژر بوده که قدرت موتوری برابر با 120 اسب بخار در دور موتور 4900 دور بر دقیقه  تولید می کند. مصرف سوخت رنو کپچر بصورت ترکیبی برای با 5.7 لیتر در 100 کیلومتر می باشد. توربوشارژ اين خودرو در محدوده دور موتور 2000 دور در دقيقه وارد مدار شده و حداكثر خروجي توان موتور از اين دور قابل دسترسي است. لازم به ذكر است كه دور موتور 2000 معمولاً از دنده ١ به بعد در دسترس قرار مي گيرد و اين بدين معني است كه حداكثر توان موتور را به محض خروج از دنده يك و در دنده دو خواھيم داشت و در نتيجه خودرو بسيار سريع شتاب گرفته و در صورت نياز به حركت پرشتاب مي تواند بسيار لذت بخش باشد و به سرعت به نياز راننده پاسخ دھد.

ضمن اينكه 90% قدرت موتور در دنده يك و دور موتور 1500 قابل دسترسي خواھد بود بنابراين در شتاب گيري و حركت اوليه خودرو بسيار چابك خواھد بود. اين امر بدليل استفاده از تكنولوژي VVT در اين موتور است.

در طراحي موتور اين خودرو رنو از اصول طراحي موتور خودروھاي فرمول يك خود بھره برده است و از آلومينيوم براي ساخت آن استفاده شده است و ھمانطور كه مستحضريد رنو ھمه ساله در بين خودروھاي مسابقات بين المللي فرمول يك جزو برترين ھا بوده است.

رنو کپچر در قدرت خروجی کمی از رقیب چینی خود ضعیف تر است اما باید توجه داشت که وزن این خودرو به مراتب کمتر از رقیب خود می باشد، در نتیجه این خودرو چالاک تر بوده و از شتاب اولیه بهتری بهره می برد . همچنین هر چه باشد موتور این خودرو طراحی شده توسط  رنویی ست که سالها طولانی ،محصولات متنوع آن در مسابقات بین الملی موفق به دریافت جوایز متعدد شده اند و تجربه این موفقیت ها در طراحی موتور تمامی خودروهای این شرکت دیده می شود. اما بیسو T3 هم به رقم تازه وارد بودنش آنچنان خودروی کندی نبود بطوریکه به محض فعال شدن سیستم توربو شتاب خوبی را در اختیار راننده قرار می دهد.

اما یک اختلاف اساسی مابین بیسو T3 و رنوکپچر وجود دارد و آنهم سیستم انتقال قدرت است. خودروهای روز دنیا از تویوتا گرفته تا همین بیسو T3 به جعبه دنده CVT مجهز شده اند چرا که مزایایی بیشماری دارد اما هر چقدر هم این مزایا زیاد باشد باز هم از نظر بسیاری کسل کننده هستند. اما رنو کپچر همچنان از جبعه دنده مهیج شش سرعته اتوماتیک دو کلاچه بهره برده است. همین نکته باعث شده که کمی صدای زوزه جعبه دنده CVT به داخل کابین بیسو T3 نفوذ کند اما رنو کپچر علاوه بر تعویض دندهای اسپرت و جذاب از کابین آرامتری بهره می برد.

در بخش هندلینگ و فرمان پذیری باید گفت هر دو خودرو به سیستم های کنترل پایداری EPS مجهز هستند . از این رو عملکرد خودرو در سر پیچ ها کاملا مناسب و حد یکدیگر هستند.

در پایان این بخش حساس باید گفت که بطور رنو کپچر در وضعیت بهتری نسبت به رقیب خود قرار دارد و خودرویی کاملا چالاک و سریع است .اما بیسو T3 در حد و اندازه یک کراس اوور نه چندان گرانقیمت چینی کاملا پر شتاب و مطمئن نشان داده است. البته باید به یک نکته مهم در این بخش توجه بیسو T3 محصولی تازه وارد است و هنوز در خصوص میزان اصطحلاک و دوام آن نمی توان بطور قاطع صحبتی به میان آورد. اما محصولات رنو  در طول سالها حضور خود خودرویی کم اصطحلاک و با دوام است که صاحبانش کمتر نیاز به حضور در تعمییرگاه ها را خواهند داشت.

خودروحجم موتور سی سینوع موتورقدرت خروجی اسب بخارگشتاور نیوتن مترشتاب 0 تا 100 ثانیهمصرف سوخت لتیرنوع جعبه دنده
رنو کپچر 1200 توربوشارژر 120 190 10.9 5.9 6سرعته دو کلاچه
بیسو T3 1300 توربوشارژر 133 185 12 7.4 CVT

ایمنی

ایمنی
ایمنی

بیسوT3 علی رغم تازه وارد بودنش سریعا جهت تست های ایمنی به موسسه تست تصادف C-NCAP ارسال شده و توانست بواسطه تجهیزات ایمنی فراوان خود 5 ستاره ایمنی را دریافت کند . این خودرو به برای این منظور به امکاناتی از قبیل سیستم ترمزABS ،سیستم الکترونیکی ترمز EBD ،سیستم ضد لغزش خودرو ASR ،سیستم کمکی حرکت در سربالایی HSA،هر چهار چرخ ترمز دیسکی ،6 کسیه هوا و غیره مجهز شده است.

رنو کپچر به منظور دریافت 5 ستاره ایمنی به تجهیزاتی از قبیل سیستم ترمز ضد قفل ABS، سیستم توزیع الکترونیکی نیروی ترمز EBD، سیستم ترمز کمکی در مواقع اضطراری EBA، قلاب‌های ISOFIX برای نصب صندلی‌های ویژه‌ی کودک، قفل مرکزی و ورود بدون کلید و در نهایت کمربند ایمنی جلو به همراه پیش‌کشنده مجهز شده است از همین رو این کراس اور رنو در سال 2013 توانست 5 ستاره ایمنی را موسسه Euro NCAP  دریافت نماید.

امکانات رفاهی

امکانات رفاهی

بیسو T3 به امکاناتی از قبیل ۴ شیشه برقی، آینه های برقی، ترمز پارک برقی، سیستم کنترل پایداری، سیستم رهیاب ماهواره ای، تودوزی چرم، فرمان چرمی، تریم داخلی دو رنگ، تهویه اتوماتیک، خروجی برق ۱۲ ولت، خروجی سیستم تهویه برای سرنشینان عقب، ۶ عدد کیسه هوا، دوربین دنده عقب، سنسور پارک عقب و جلو، نمایشگر لمسی ۹ اینچی، بلوتوث، سیستم ورود و استارت بدون کلید، صندلی راننده برقی، سیستم کنترل فشار باد تایر و چراغ های روشنایی در روزمجهز شده است.اما مهمترین و بارزترین امکانات رفاهی این خودرو که در هیچ هم رده این خودرو در ایران نمی توان یافت ،سیستم ثبت وقایع توسط دوربین جلو ،سیستم حفظ خودرو بین خطوط و رادار نقطه کور است . این آپشن ها را فقط در خودروهای بالای 300 میلیون تومان می توان در خدمت داشت . از این رو بیسو T3 عملا از نظر اپشن کراس اووری بدون رقیب است.

امکانات رنو کپچر در حد و اندازه های یک کراس اور بسیار مناسب ارزیابی شده است. از امکانات مهم این خودرو می توان به 
سيستم ضد سرقت خودرو(ايموبيلايزر)، سنسور پارك و دوربين دنده عقب ، قفل مركزي و ورود بدون كليد،كمربند ايمني جلو با قابليت محدودكردن فشار وارده و پيش كشنده اشاره کرد.

قطعا در این بخش رنو کپچر حرفی برای گفتن در مقابل حریف پرآپشن خود ندارد.

مدت زمان گارانتی و خدمات پس از فروش

مدت زمان گارانتی و خدمات پس از فروش

رنو کپچر زمانی که عرضه می شد از گارانتی 3 ساله ایران خودرو بهره مند بود. اما امروز عرضه این خودرو در بازار ایران متوقف شده است و قطعات یدکی این خودرو بسیار سخت در دسترس بوده و از قیمت بالایی نیز برخوردار است.

در مقابل بیسو T3 با سه سال گارانتی و خدمات پس از فروش از سوی سیف خودرو عرضه خواهد شد. البته سیف خودرو هنوز در ابتدای راه خود است و تعداد نمایندگی آن به سطح کافی نرسیده است. البته باید گفت که این شرکت میزان زیادی از سهام مرتب خودرو را در اختیار گرفته و خدمات پس از فروش مرتب خودرو در تمامی شهر ها وظیفه خدمات رسانی به محصولات بیسو را بر عهده خواهند داشت.

کلام پایانی

بیسو T3 بعنوان کراس اوور تازه وارد بازار ما در تمامی بخش ها حرف های زیادی برای گفتن دارد و می تواند در صورت ارائه خدمات مناسب از سوی سیف خودرو به یکی از بازیگران اصلی بازار تبدیل شود. اما برند نا آشنا و تازه وارد بودنش مشکلی است که سیف خودرو در سالهای اولیه عرضه این خودرو با آن دست به گریبان است. در ابتدای این نوشتار هم تاکید کردیم که شاید مقایسه این دو خودرو شاید چندان منطقی نباشد چرا که رنو کپچر محصول رگ و ریشه دار است و از نظر قیمتی از بیسو T3 چند ده میلیونی گرانتر است. هدف ما این بود که ثابت نماییم این چینی حداقل در مقام مقایسه چیزی از رقبای فرانسوی خود کم ندارد .اما به هر حال بیسو T3 برای رسیدن به جایگاه کپچر پر افتخار راه زیادی در پیش رو دارد و نمی توان به سادگی جای این فرانسوی با اصالت را بگیرد . در نهایت باید بگوییم  این روز هایی که دیگر کپچر و محصولات نظیر این خودرو در بازار حضور ندارد قطعا بیسو T3 می تواند بعنوان جانشین گزینه مناسبی باشد چرا علاوه برا ظاهر متناسب مشخصات فنی و همچنین آپشن های گوناگون می تواند برای مشتریان ایرانی جذاب باشد.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1397/9/27
بیسو

بیسو

خودرو بیسو T3

 • طراحی و زیبایی7
 • مصرف سوخت7
 • راحتی سرنشین6
 • امکانات و قابلیت ها7
 • ارزش خرید7

امتیاز کل

6

بیسو

رنو

خودرو کپچر

 • طراحی و زیبایی7
 • مصرف سوخت8
 • راحتی سرنشین7
 • امکانات و قابلیت ها6
 • ارزش خرید8

امتیاز کل

7

تجربیات کاربران
arrow-jou تجربیات کاربران در خصوص خودروی بیسو , بیسو T3 , مدل 1398 و رنو , کپچر , مدل 2016 تا 2017

امتیاز کاربران به :خودرو بیسو , بیسو T3 , مدل 1398

 • طراحی و زیبایی
  7
 • مصرف سوخت
  8
 • راحتی سرنشین
  7
 • امکانات و قابلیت ها
  8
 • ارزش خرید نسبت به قیمت
  7

شما هم می توانید تجربه خود را ثبت کنید

تجربه خود را اضافه کنید

امتیاز کاربران به :خودرو و رنو , کپچر , مدل 2016 تا 2017

 • طراحی و زیبایی
  10
 • مصرف سوخت
  10
 • راحتی سرنشین
  9
 • امکانات و قابلیت ها
  10
 • ارزش خرید نسبت به قیمت
  10

شما هم می توانید تجربه خود را ثبت کنید

تجربه خود را اضافه کنید
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مشخصات فنی
مشخصات فنی خودروی بیسو , بیسو T3 , مدل 1398 و رنو , کپچر , مدل 2016 تا 2017

مشخصات کارخانه تولید کننده :

کارخانه سازنده بیسو رنو
کشور تولید کننده چین فرانسه
نام و مدل خودرو بیسو T3 رنو کپچر
نمایندگی فروش در ایران سیف خودرو ایران خودرو

وزن و مشخصات بدنه :

کلاس بدنه شاسی بلند شاسی بلند
کلاس اتومبیل کراس اور
ابعاد(طول*عرض*ارتفاع)میلیمتر 4350*1825*1685
فاصله دو محور 2565 2606 میلیمتر
وزن 1460 1180 کیلوگرم
تعداد فضای سرنشینان 5 5
ابعاد و نوع لاستیک چرخهای جلو 205/65 R16 رادیال R17
ابعاد و نوع لاستیک چرخهای عقب 205/65 R16 رادیال R17

مشخصات فنی موتور :

حجم موتور 1300 توربو 1200 cc
نوع موتور توربو بنزینی دارای توربو
تعداد سیلندرها 4 4
تعداد سوپاپ ها 16 16
آرایش قرار گیری سیلندرها خطی خطی مستقیم
محل قرار گیری موتور جلو موتور جلو
سیستم سوخت رسانی انژکتور پاشش مستقیم
ظرفیت باک 50 45 لیتر
حداکثر توان خروجی (دور بر دقیقه / اسب بخار) 133 120 اسب بخار در 4900 دور در دقیقه
حداکثر گشتاور خروجی (دور بر دقیقه / نیوتن متر) 185 190 نیوتن متر در 2000 دور در دقیقه

مشخصات جعبه دنده ( Transmission ) :

نوع جعبه دنده CVT جعبه دنده اتوماتیک دو کلاچه
تعداد دنده (جلو) CVT 6
محور محرک جلو دیفرانسیل جلو

مشخصات فنی سیستم تعلیق و فرمان :

نوع سیستم تعلیق
تعلیق جلو مک فرسون
تعلیق عقب
کمک فنرهای جلو
کمک فنرهای عقب
نوع سیستم فرمان برقی

مشخصات فنی سیستم ترمز ها :

نوع سیستم ترمز ABD چهار کاناله
نوع دیسک و کالیبر ترمز جلو چهار چرخ دیسک دیسکی
نوع دیسک و کالیبر ترمز عقب دیسکی

عملکرد فنی خودرو :

حداکثر سرعت 192 کیلومتر بر ساعت
شتاب 0 الی 100 (برحسب ثانیه) 10.9 ثانیه
مصرف سوخت شهری 6.6
مصرف سوخت جاده ایی 4.7
سیکل ترکیبی مصرف سوخت 7.4 5.9
استاندارد آلایندگی یورو 5 یورو 5
استاندارد ایمنی 5 ستاره ایمنی از CNCAP
ستاره ایمنی از مرکز استاندارد و ایمنی اروپا EURONCAP 5

امکانات ایمنی،رفاهی و آپشن ها :

کیسه های هوا ( نوع و تعداد ) 6 عدد راننده، سرنشین جلو و جانبی (مجموعاً 4 عدد)
سیستم های پایداری و کمک راننده سیستم پایداری الکترونیکی خودرو EBD سیستم کنترل پایداری الکتریکی ESP، سیستم کمکی حرکت در سربالایی HSA .
سیستم های امنیتی و حفاظتی قفل مرکزی با ریموت کنترل سيستم ضد سرقت خودرو(ايموبيلايزر)-قفل مركزي و ورود بدون كليد-كارت قفل و استارت هوشمند رنو
سیستم فرمان و هدایت پذیری فرمان برقی تلسکوپی
نوع غربیلک کنترل های سیستم صوتی بر روی فرمان
سیستمهای تهویه مطبوع اتوماتیک سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک
سیستم صوتی و تصویری مولتي مديابا صفحه 7 اينچي
سیستمهای مولتی مدیا نماسشگر 9 اینچی
سیستم صندلیهای جلو 6 جهت برقی
سیستم صندلیهای عقب دستی
سیستم آیینه ها تاشونده برقی آیینه های جانبی برقی و تاشونده با دید گسترده و مجهز به گرمکن
سیستم شیشه ها برقی شیشه بالابر برقی جلو و عقب،برف پاککن اتوماتیک
سیستم های سقف سانروف
سیستم روشنایی جلو چراغ هایهالوژنی ب همراه LED روز تاب چراغ های LED روز روشن ، سیستم تنظیم ارتفاع نور چراغ های جلو ، سنسور اتوماتیک نور چراغ ها
سیستم روشنایی عقب
سنسورهای پیش فعال دوربین و سنسور عقب ،سنسور پارک جلو
سیستم های کمک رانندگی سیستم کمکی حرکت در سربالایی
سایر تجهیزات دیگر امکانات شامل :سیستم کنترل باد تایر(TPMS)،سیستم اکترونیکی تقسیم نیروی ترمز EBD ،ترمز پارک برقی ،کرو کنترل

محدوده گارانتی :

محدوده گارانتی 3 سال سال یا 100 هزار کیلومتر
مطالب مرتبط