icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین مقایسه بیسو T5 با چری تیگو 7

مقایسه بیسو T5 با چری تیگو 7

comments 0 1397/11/15

مقایسه بیسو T5 و تیگو 7 ،تقابل دو کراس اوور لوکس و گرانقیمت چینی بازار ایران است که این روزها از دسترس ترین گزینه های صفر کیلومتر هستند. تیگو 7 چند سالی است که توسط مدیران خودرو با نشان چری به بازار عرضه شده است و در سال جاری نسخه فیس لیفت این خودرو با تغییرات اندکی در کابین از سوی این شرکت معرفی شد.

در مقابل بیسو T5 از جدیدترین گزینه های بازار است که به تازگی توسط سیف خودرو در نمایشگاه های مختلف رونمایی شده و قرار است از چندی دیگر در خطوط تولید این شرکت به تولید برسد.از همین رو بسیاری از مشتریان ایران که بدنبال یک کراس اوور نسبتا بزرگ چینی با ظاهری لوکس هستند بر سرتصمیم گیری خرید این دو خودرو دچار شک و تردید شده اند.از همین رو قصد داریم مقایسه شانه به شانه ما بین بیسو T5 و تیگو 7 داشته باشیم تا بدانیم کدامیک از ارزش خرید بیشتری دارد.

مقایسه ابعاد تیگو 7 و بیسو T5

بیسو T5 کراس اووری 7 نفره با سه ردیف صندلی است و تیگو خودروی 5 نفره ،از این رو بیسو T5 از طول به مراتب بیشتری بهره می برد که همین امر موجب افزایش فاصله دو محوری آن شده است. از همین رو بدون شک فضای داخلی این خودرو مناسب تر از تیگو 7 است و علی الخصوص فضای جلو پای سرنشنیان در بیسو T5 کاملا باز تر از رقیب هموطن خود است.

وقتی از کراس اوور صحبت می شود ،ارتفاع از سطح زمین یکی از المان های مهم است. در این بخش هم بیسو T5 دارای ارتفاع بیشتری است.اما در عرض این تیگو 7 اس حدود 7 میل بزرگتر بوده خیلی در عمل به چشم نمی آید.

بطور کلی باید گفت بیسو T5 از نظر تامین فضای داخلی کاملا مناسب خانواده های پرجمعیت است اما ابعاد بزرگتر باعث گردیده وزن خودرو بسیار بیشتر از تیگو 7 گردد.

خودروطول میلیمترعرض میلیمترارتفاع میلمترفاصله دو محور میلیمتروزن
تیگو 7 4505 1837 1760 2619 1440
بیسو T5 4715 1830 1788 2760 1660

مقایسه طراحی ظاهری

مقایسه طراحی ظاهری
مقایسه طراحی ظاهری

در مقالات متعددی در پردیس خودرو یاداور شدیم که چری نیاز های بازار جهانی را بخوبی درک کرده و توانسته با استخدام طراحان بنام دنیای خودرو ،محصولاتی مدرن و زیبا و در عین حال مختص خود را به معرض ظهور برساند . چری تیگو 7 هم که بر اساس زبان طراحی این روزهای چری شکل گرفته است در نمای جلو خودرو از چراغهای جذاب و بومرنگ شکلی بهره می برد که در کنار جلو پنجره این روزهای چری نمایی مدرن و در عین حال تهاجمی را به خود گرفته است. در نمای جانبی هم شاهد شیب ملایم سقف خودرو هستیم که تا حدودی یاداور کراس اور کوپه می باشد .البته استفاده  از رینگ و لاستیک بزرگ در این مقوله بی تاثیر نیست .  در نمای عقب خودرو می توانیم شمه ای هایی از کیا اسپورتیج را مشاهد کنیم اما نمی توان گفت که کپی کاری در میان بوده است . از نکات جذاب این خودرو باید به چراغهای عقب خودرو اشاره کرده که در کنار دیگر المان های دیگر نمای عقب هماهنگی خاصی با نمای جلوی خودرو ایجاد نموده است.

ظاهر محصولات بیسو نشان از هوشمندی طراحان این برند چینی دارد چرا که از همان ابتدای کار سعی کرده اند از یک زبان طراحی مشخص و ثابت برای تمامی محصولات خودرو استفاده نمایند تا بتوانند مانند برند های معتبر اثر ماندگار بر ذهن مشتری داشته باشند. بیسو T5 از همین زبان طراحی مورد استفاده نموده و در نمای جلو بسیار شبیه به بردار کوچکتر خود بیسو T3 می باشد. از ویژگیهای نمای جلو خودرو می توان به جلو پنجره مشکی با نوارهای افقی اشاره کرد که انتهای آن تا روی چراغها امتداد یافته است.قاب چراغهای از دو چراغ دایره ای شکل تشکیل شده که هر چه به دماغه خودرو نزدیکتر می شود ،باریک می گردد.سپر متورم جلو به همراه چراغهای مه شکن بزرگ نمای سنگین و متین در عین حال جسور را تداعی می کند.

وقتی به نمای جانبی خودرو می رسیم بیشتر از آنکه با یک شاسی بلند فول سایز هفت نفره روبرو شویم ،حس یک ون بیشتر نمود پیدا می کند.

نمای عقب بیسو T5 هم به مانند بیسو T3 از چراغهای پله ای با زوایه خاص طراحی شده با این تفاوت که در بیسو T5 بدلیل متورم بودن چراغها ،کمی حس لوکس بودن بیشتر شده است.طراحان سعی کرده اند با دو سراگزوز جفت شده کرمی و قسمت نقره ای روی سپر به جذابیت ظاهری در نمای عقب بیافزایند.

در این بخش نمی توان بطور قطع یکی از دو گزینه را برنده اصلی اعلام کرد چرا که هر دو خودرو با توجه به علم روز دنیا طراحی شده و این مشتریان هستند که باید تصمیم بگیرند کدام یک از جذابیت بیشتری برخودار است.

مقایسه طراحی داخلی

مقایسه طراحی داخلی
مقایسه طراحی داخلی

چینی های امروزی به خوبی درک کرده اند فضای داخلی بدلیل بیشترین ارتباط با سرنشنیان از اهمیت بالایی برخوردار است از همین رو بیشتر تمرکز خود را بر روی طراحی مناسب و استفاده از متریال مرغوب گذاشته اند. با ورود به کابین چری تیگو 7 این خط فکری کاملا ملومس است چرا که طراحی ساده گرایانه داخلی کابین چری تیگو 7 بواسطه استفاده از متریال مرغوب واقعا تحسین برانگیز شده است. در خصوص نوع طراحی کابین این خودرو باید گفت صفحه نمایش لمسی کار شده در مرکز داشبورد نمای مدرن راحفظ کرده و کلیه اداوات تنظیم این صفحه نمایش توسط به ولوم دایره شکل کار شده در کنسول میانی سپرده شده است. طراحان این خودرو به منظور حس جوان پسندانه پنل پشت فرمان این خودرو را بصورت کاملا دیجیتالی طراحی کرده اند. در نهایت باید گفت طراحی مینی مالیستی کابین خودرو در کنار متریال مرغوب  جذابیت ویژه ای را بوجود آورده است.

 در طرف مقابل با ورود به کابین بیسو T5 خیلی زود متوجه می شویم که  طراحان این خودرو هر چه در توان داشته اند  بکار برده اند تا بتوانند کابین لوکس در حد و اندازه های برند بیسو را تداعی کنند. دو رنگ بودن قسمت های مختلف درکنار دوخت زیبا برای روی صندلیها و برخی قسمتهای داشبورد ، و فرمان خوش ترکیب از جذابیت های ظاهری کابین بیسو T5 محسوب می گردند. البته قطعات نقره ای رنگ در جای جای داشبورد در اسپرت شدن فضای داخلی مثمر ثمر واقع شده اند.غربیلک فرمان جذاب در کنار صفحه نمایش تبلت گونه و پنل پشت فرمان بروز از دیگر جذابیت های بصری این خودرو محسوب می گردد.

در این بخش هم هم بیسو T5 و هم تیگو 7 بسیار عالی عمل کرده اند و از رقبای کره ای و ژاپنی خود چیزی کم نگذاشته اند و باز هم این شما هستید که باید تشخیص دهید کدامیک با روحیات شما سازگار است.

مقایسه مشخصات فنی بیسو T5 و تیگو 7

مقایسه مشخصات فنی بیسو T5 و تیگو 7
مقایسه مشخصات فنی بیسو T5 و تیگو 7

چری تیگو 7 به منظور مولد قدرت از موتور 1.5 لیتری توربو با بیشنه قدرت 144 اسب بخار و گشتاور 210 نیوتن بر متر بهره می برد. این پیشرانه توسط جعبه دنده 6 سرعته دو کلاچه  نیروی خود را فقط به چرخهای جلو منتقل می کند. میزان مصرف سوخت این خودرو توسط کمپانی سازنده برابر با 6.5 لیتر در هر 100 کیلومتر عنوان شده است.چری تیگو 7 به کمک این مشخصات فنی قادر است ظرف مدت 10 ثانیه سرعت خود را به 100 کیلومتر در ساعت برساند.

بیسو T5 فقط با یک پیشرانه 1.5 لیتری توربو شارژر دار با بیشنه قدرت 147 اسب بخار وحداکثر گشتاور 215 نیوتن متر قابل عرضه است . قدرت این موتور توسط جعبه دنده 8 سرعته اتوماتیک به چرخهای جلو منتقل می گردد.این بدان معناست که از سیستم چهار چرخ متحرک در این خودرو به مانند هایما S7 خبری نیست .البته باید به یاد داشت چینی برای ارزان تمام شدن بهای خودرو نیازی به عرضه سیستم چهار چرخ متحرک بر روی محصولات خود نمی بینند که در واقع اندیشه درستی محسوب می گردد . اینگونه کراس اوور های شهری عملا نیازی به سیستم چهار چرخ متحرک ندارد چرا که این سیستم ها علاوه بر افزایش قیمت خودرو باعث افزایش استهلاک و مصرف بیشتر سوخت می گردند.

اعداد و ارقام به ما می گوید که هر دو گزینه مورد بحث از موتور هایی با خروجی های تقریبا یکسان بهره می برند هر چند بیسو T5 مقداری نه چندان قابل توجه از قدرت و گشتاور بیشتری بهره می برد. اما باید توجه داشت بیسو T5 بدلیل ابعاد بزرگتر از وزنی بیشتر برخودار است که همین امر موجب افزایش مصرف سوخت و کاهش راندمان خواهد شد. از این رو در شتاب اولیه این تیگو 7 است که دست برتر را دارد.

همچنین در بخش سیستم انتقال قدرت بیسو T5 از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا بهره برده  نیروی موتور را با جعبه دنده 8 سرعته اتوماتیک به چرخها منتقل می کند . وجود 8 دنده باعث گردیده ضریب دنده بهبود یافته و علاوه بر تعویض نرم دنده ها ،موتور با راندمان بهتری کار کند که همین امر باعث افزایش بهبود عملکرد خودرو خواهد شد. در مقابل تیگو 7 هم از جدیدترین نسل جعبه دنده های اتوماتیک دو کلاچه بهره می برد که تعوبض دنده نرم و سریع را در اختیار راننده قرار می دهد.

در بخش هندلینگ و فرمان پذیری باید گفت هر دو خودرو به سیستم های کنترل پایداری EPS مجهز هستند . از این رو عملکرد خودرو در سر پیچ ها کاملا مناسب و حد یکدیگر هستند.

برای نتیجه گیری این بخش باید گفت اگر صرفا پرفورمنس دو خودرو را مورد بررسی قرار دهیم ،تیگو 7 اندکی بهتر است اما باید توجه داشت بیسو این پرفورمنس را برای جابجایی 7 نفر ارائه می دهد در صورتی که تیگو 7 خودرو 5 نفره است. بعبارت ساده تر هر کدام از این دو خودرو برای منظور خاصی طراحی شده اند.

 

خودروحجم موتور سی سینوع موتورقدرت خروجی اسب بخارگشتاور نیوتن مترشتاب 0 تا 100 ثانیهمصرف سوخت لتیرنوع جعبه دنده
تیگو7 1500 توربوشارژر 144 210 - 6.5 6 سرعته اتوماتیک کلاچ دوبل
بیسو T5 1500 توربوشارژر 150 215 - 8.7 8 سرعته اتوماتیک

ایمنی

ایمنی
ایمنی

بیسو خودروساز تازه کاری در چین محسوب می گردد اما محصولات این شرکت از جمله همین بیسو T5 براحتی توانست 5 ستاره ایمنی را موسسه C-NCAP دریافت نماید امکانات ایمنی این خودرو نظیر ترمزهای ضد قفل (ABS)، سیستم توزیع الکترونیکی ترمز (EBD)، ترمزهای کمکی BA ،BOS ESC ،TCS ،HAS، ترمز توقف (پارک) به‌صورت دستی یا الکترونیکی (EPB)، سیستم توقف خودرو در سر بالایی می تواند تضیمن کننده ایمنی بیسو T5 محسوب گردد.

چری برای تجهیزات ایمنی این خودرو سنگ تمام گذاشته و از تجیهراتی نظیر 6 کیسه هوا ،تزمز های طراحی شده توسط کمپانی بوش آلمان ،استفاده از سیستم هی کمک ترمز ABS, EBD و TCS جهت حفقط تعادل  و استفاده از قطعات مستحکم در قسمت های حساس بدنه استفاده نموده است. این کراس اوور چینی به مانند هموطن خود توانسته براحتی 5 ستاره ایمنی را از موسسه تست تصادف چین از آن خود کند.

امکانات رفاهی

امکانات رفاهی

بیسو T5 به امکاناتی نظیر فرمان برقی، سیستم کنترل فشار باد لاستیک‌ها (TPMS)، چراغ روز (Day Light)، آينه‌های برقی مجهز به گرمکن، سانروف پانوراما، سنسور باران، کروز کنترل، صندلی چرم مجهز به گرم‌کن و سردکن، صندوق پران برقی، سیستم هشدار ضد سرقت (ایموبلایزر)، کیسه هوای سرنشینان جلو، پرده‌ای و جانبی چپ و راست، دوربین عقب، سنسور پارک جلو،سیستم کنترل حرکت در سربلایی ،رادار نقطه کور ،رارد هشدار خروج از خط ،کی لیس استارترريالندلی برقی 6 جهته ،سنسور پارک جلو ،صفحه نمایش لمسی 9 اینچی به همراه 7 بلند گو سیستم تهویه مجزا بر سرنشنیان عقب و دوربین ۳۶۰ درجه مجهز شده است.مشحص است که برخی از موارد فوق در دیگر محصولات چینی حاضر در بازار ایران یافت نمی شود و این یک برتری برای بیسو T5 محسوب می گردد.

تیگو 7  به امکاناتی رفاهی نظیر استارت دکمه ای، دوربین ۳۶۰ درجه، تودوزی چرم مصنوعی، سقف پانارومیک، سیستم کنترل پایداری الکتریکی، کروزکنترل، آینه های تاشو برقی، صندلی راننده برقی، گرمکن صندلی های جلو، کامپیوتر سفر، سیستم تهویه دوگانه، نمایشگر بزرگ میانی، دریچه پرتاب باد برای صندلی های عقب، سنسور پارک جلو و عقب، شش کیسه هوای ۱۰ نقطه ای، سیستم شروع حرکت در سربالایی، سنسور باد لاستیک و… مجهز هستند.البته تیگو 7 از دو سنسور در روی سپر جلوی  خودرو برخودار بود و بی وای دی به درب عقب برقی بهره می برد. همچنین تیگو 7 دارای دو گرمکن صندلی جلو می باشد .

هر دو گزینه مورد نظر ما از آپشن های رفاهی قابل توجهی بهره می برند اما بیسو T5 دارای امکاناتی است که حضورش در کراس اووری با این رنج قیمت کاملا جذاب  و رقابتی است.

مدت زمان گارانتی و خدمات پس از فروش

چری تیگو 7 با 5 سال گارانتی یا 150 هزار کیلومتر کارکرد عرضه می گردنند اما نباید از تعداد نمایندگی های زیاد مدیران خودرو براحتی گذشت که می تواند خیال مالک را در هر نقطه ایران راحت نماید.

در مقابل بیسو T3 با سه سال گارانتی و خدمات پس از فروش از سوی سیف خودرو عرضه خواهد شد. البته سیف خودرو هنوز در ابتدای راه خود است و تعداد نمایندگی آن به سطح کافی نرسیده است. البته باید گفت که این شرکت میزان زیادی از سهام مرتب خودرو را در اختیار گرفته و خدمات پس از فروش مرتب خودرو در تمامی شهر ها وظیفه خدمات رسانی به محصولات بیسو را بر عهده خواهند داشت.

کلام پایانی

کلام پایانی

صنعت خودروی چین در سالهای اخیر بصورت چشمگیری پیشرفت نموده است و تنها با انگ چینی بودن نمی توان دست رد به خودروهای این کشور زد. بیسو T5 و چری تیگو 7 هم از جدیدترین محصولات خودروسازان چینی محسوب می گردد که بدون تردید می توانند براحتی در بازارهایی نظیر ایران به موفقیت برسند. برای نتیجه گیری این مقاله باید گفت که اگر دنبال کراس اوور لوکس در عین حال سریع و پرشتاب هستد تیگو 7 گزینه مورد نظر شماست.اما اگر شاسی بلند 7 نفره لوکس با امکانات رفاهی بیشمار را مد نظر شماست بیسو T5  خودرویی است که می تواند برای سالها شما را راضی نگه دارد. بطور کلی باید گفت که هر دو خودرو در یک و اندازه هستند البته این را هم مد نظر قرار دهید که تیگو 7 احتملا حدود 100 میلیون تومانی از بیسو T5 گرانتر است و این مهم کفه ترازو را به نفع بیسو T5 سنگین تر می کند.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1397/11/15
ام وی ام

ام وی ام

خودرو تیگو 7

 • طراحی و زیبایی6
 • مصرف سوخت8
 • راحتی سرنشین5
 • امکانات و قابلیت ها6
 • ارزش خرید7

امتیاز کل

6

ام وی ام

بیسو

خودرو بیسو T5

 • طراحی و زیبایی6
 • مصرف سوخت6
 • راحتی سرنشین6
 • امکانات و قابلیت ها7
 • ارزش خرید7

امتیاز کل

6

تجربیات کاربران
arrow-jou تجربیات کاربران در خصوص خودروی ام وی ام , تیگو 7 , مدل 1396 و بیسو , بیسو T5 , مدل 1398

امتیاز کاربران به :خودرو ام وی ام , تیگو 7 , مدل 1396

 • طراحی و زیبایی
  9
 • مصرف سوخت
  8
 • راحتی سرنشین
  8
 • امکانات و قابلیت ها
  8
 • ارزش خرید نسبت به قیمت
  7

شما هم می توانید تجربه خود را ثبت کنید

تجربه خود را اضافه کنید

امتیاز کاربران به :خودرو و بیسو , بیسو T5 , مدل 1398

 • طراحی و زیبایی
  0
 • مصرف سوخت
  0
 • راحتی سرنشین
  0
 • امکانات و قابلیت ها
  0
 • ارزش خرید نسبت به قیمت
  0

شما هم می توانید تجربه خود را ثبت کنید

تجربه خود را اضافه کنید
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مشخصات فنی
مشخصات فنی خودروی ام وی ام , تیگو 7 , مدل 1396 و بیسو , بیسو T5 , مدل 1398

مشخصات کارخانه تولید کننده :

کارخانه سازنده چری بیسو
کشور تولید کننده چین چین
نام و مدل خودرو تیگو 7 بیسو T5
نمایندگی فروش در ایران مدیران خودرو سیف خودرو

وزن و مشخصات بدنه :

کلاس بدنه شاسی بلند
کلاس اتومبیل کراس اور
ابعاد(طول*عرض*ارتفاع)میلیمتر 4715*1930*1788
فاصله دو محور 2760
وزن 1660
تعداد فضای سرنشینان 7 نفر
ابعاد و نوع لاستیک چرخهای جلو 215/60 R17
ابعاد و نوع لاستیک چرخهای عقب 215/60 R17

مشخصات فنی موتور :

حجم موتور 1500 توربو
نوع موتور توربو-اینتر کولر
تعداد سیلندرها 4
تعداد سوپاپ ها 16
آرایش قرار گیری سیلندرها خطی
محل قرار گیری موتور جلو
سیستم سوخت رسانی
ظرفیت باک 58
حداکثر توان خروجی (دور بر دقیقه / اسب بخار) 215
حداکثر گشتاور خروجی (دور بر دقیقه / نیوتن متر) 150

مشخصات جعبه دنده ( Transmission ) :

نوع جعبه دنده اتوماتیک
تعداد دنده (جلو) 8 دنده
محور محرک جلو

مشخصات فنی سیستم تعلیق و فرمان :

نوع سیستم تعلیق
تعلیق جلو
تعلیق عقب
کمک فنرهای جلو
کمک فنرهای عقب
نوع سیستم فرمان

مشخصات فنی سیستم ترمز ها :

نوع سیستم ترمز مجهز به ABS+EBD
نوع دیسک و کالیبر ترمز جلو دیسک خنک شونده
نوع دیسک و کالیبر ترمز عقب دیسک خنک شونده

عملکرد فنی خودرو :

حداکثر سرعت
شتاب 0 الی 100 (برحسب ثانیه)
مصرف سوخت شهری
مصرف سوخت جاده ایی
سیکل ترکیبی مصرف سوخت 8.7 لیتر
استاندارد آلایندگی یورو 5
استاندارد ایمنی 5 ستاره ایمنی از CNCAP
ستاره ایمنی از مرکز استاندارد و ایمنی اروپا EURONCAP

امکانات ایمنی،رفاهی و آپشن ها :

کیسه های هوا ( نوع و تعداد ) 8 عدد
سیستم های پایداری و کمک راننده سیستم پایداری الکترونیکی خودرو EPS،سیستم کمک در سربالایی ،سیستم هشدار خروج از خط ،سیستم رادار جانبی با قابلیت پوشش نقاط کور
سیستم های امنیتی و حفاظتی قفل مرکزی با ریموت کنترل/ورود بدون کلیذ
سیستم فرمان و هدایت پذیری فرمان برقی تلسکوپی
نوع غربیلک کنترل های سیستم صوتی بر روی فرمان
سیستمهای تهویه مطبوع اتوماتیک
سیستم صوتی و تصویری دارای 7 بلندگو
سیستمهای مولتی مدیا نمایشگر 9 اینچی+دوربین 360 درجه
سیستم صندلیهای جلو 6 جهت برقی
سیستم صندلیهای عقب دستی
سیستم آیینه ها تاشونده برقی
سیستم شیشه ها برقی
سیستم های سقف سانروف پاناروما
سیستم روشنایی جلو چراغ هایهالوژنی ب همراه LED روز تاب
سیستم روشنایی عقب LED نواری
سنسورهای پیش فعال دوربین و سنسور عقب ،سنسور پارک جلو
سیستم های کمک رانندگی سیستم کمکی حرکت در سربالایی،اتو هلد،
سایر تجهیزات سیسنک مجزا برای سرنشنیان ردیف سوم ،قفل کودک برای صندلی عقب ،کی لیس

محدوده گارانتی :

محدوده گارانتی 5 سال یا 150 هزار کیلومتر 3 سال یا 100 هزار کیلومتر
قیمت روز

ام وی ام , تیگو 7

آخرین بروز رسانی: 1398/4/24

قیمت نمایندگی

395,000,000 تومان

آخرین بروز رسانی: 1398/4/24

قیمت قیمت بازار

360,000,000 تومان

مطالب مرتبط