icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین مقایسه بیسو T5 با هایما S7

مقایسه بیسو T5 با هایما S7

comments 0 1397/11/15

مقایسه بیسو T5 و هایما S7  توربو ،بعنوان دو کراس اوور چینی مجهز به سیستم پرخوران و یا همان توربو شارژ می تواند برای بسیاری جذاب باشد چرا که این روزها مشتریان ایران بدنبال مصرف کمتر در قبال قدرت بیشتر هستند و تمایل چندانی به موتورهای حجیم ندارد.هایما S7 از قدیمی ترین کراس اوور های بازار ایران محسوب می شود که ابتدا در نسخه بدون توربو توسط ایران خودرو عرضه شد . سپس در ادامه این غول خودروسازی ایران بدلیل عدم استقبال مشتریان تصمیم گرفت نسخه توربو دار این خودرو را در خطوط تولید خود جای دهد.

اما داستان بیسو T5 کاملا متفاوت است چرا که این کراس اوور به تازگی توسط سیف خودرو وارد بازار شده و مشتریان شناخت چندانی با این برند جدید چینی ندارند. اما ظاهر جذاب ،امکانات بیشمار وموتور کم مصرف باعث شده که سریعا در کانون توجهات قرار گیرد.

از همین رو قصد داریم مقایسه شانه به شانه ما بین بیسو T5 و هایما S7 داشته باشیم تا بدانیم کدامیک از ارزش خرید بیشتری دارد.

مقایسه ابعاد بیسو T5 و هایما S7 توربو

نیازی به بررسی های پیچیده نیست چرا که جدول ذیل بطور واضح مشخص می نماید که بیسو T5 با برخورداری از طول بیشتر از فضای داخلی بزرگتری بهره می برد. البته این کراس اوور جدید بازار کراس اووری 7 نفره است درصورتی که رقیب هموطنش خودروی 5 نفره بود و این اختلاف فاحش در طول خودرو به همین مورد باز می گردد . در عرض هر دو گزینه دارای ابعادی برابر هستند اما در ارتفاع بیسو T5 دست برتر را دارد.

اما در فاصله دومحوری که مشخص کننده میزان فضای جلو پای سرنشنیان می باشد بیسو T5 کاملا در وضعیت بهتری به سر می برد.بطور کلی باید گفت بیسو T5 در این بخش یک سر و گردن از رقیب خود بالاتر است.

خودروطول میلیمترعرض میلیمترارتفاع میلمترفاصله دو محور میلیمتروزن
هایما S7 4498 1830 1730 2619 1510
بیسو T5 4715 1830 1788 2760 1660

مقایسه طراحی ظاهری

مقایسه طراحی ظاهری
مقایسه طراحی ظاهری

هایما مدتهاست از سال 2017 به منظور همراهی با بازار های جهانی زبان طراحی خود را تغییر داده است اما نسخه هایما S7 موجود در ایران از مدل های نه چندان جدید این شرکت است که شاید کمی چهره اش تاریخ گذشته به نظر برسد. هایما سعی کرده است که از نمایی بروز تر برخوردار گردد از این رو در پیشانی خودرو جلو پنجره کرکره ای بار نوار های مورب کرمی به چشم می خورد که لوگوی هایما در میانه آن خود نمایی می کند. در طرفین این جلو پنجره چراغهای هایی قرار دارد که در قسمت فوقانی آن یک ردیف LED روزتاب تا میانه قاب چراغ امتداد یافته است. این ترکیب باعث شده هایما اس 7 در نمای جلو خودرو مانند یک کراس اور آرام و خونسرد جلوه نماید که شاید برای این سگمنت مناسب نباشد. اما در نمای عقب طراحان این خودرو سعی کرده اند که ترکیب بندی چراغها را به مانند محصولات بی ام و شکل دهند ا،ز این رو هایما S7 توربو در نمای عقب جذابتر از دیگر زوایایی خودرو می باشد.

ظاهر محصولات بیسو نشان از هوشمندی طراحان این برند چینی دارد چرا که از همان ابتدای کار سعی کرده اند از یک زبان طراحی مشخص و ثابت برای تمامی محصولات خودرو استفاده نمایند تا بتوانند مانند برند های معتبر اثر ماندگار بر ذهن مشتری داشته باشند. بیسو T5 از همین زبان طراحی مورد استفاده نموده و در نمای جلو بسیار شبیه به بردار کوچکتر خود بیسو T3 می باشد. از ویژگیهای نمای جلو خودرو می توان به جلو پنجره مشکی با نوارهای افقی اشاره کرد که انتهای آن تا روی چراغها امتداد یافته است.قاب چراغهای از دو چراغ دایره ای شکل تشکیل شده که هر چه به دماغه خودرو نزدیکتر می شود ،باریک می گردد.سپر متورم جلو به همراه چراغهای مه شکن بزرگ نمای سنگین و متین در عین حال جسور را تداعی می کند.

وقتی به نمای جانبی خودرو می رسیم بیشتر از آنکه با یک شاسی بلند فول سایز هفت نفره روبرو شویم ،حس یک ون بیشتر نمود پیدا می کند.

نمای عقب بیسو T5 هم به مانند بیسو T3 از چراغهای پله ای با زوایه خاص طراحی شده با این تفاوت که در بیسو T5 بدلیل متورم بودن چراغها ،کمی حس لوکس بودن بیشتر شده است.طراحان سعی کرده اند با دو سراگزوز جفت شده کرمی و قسمت نقره ای روی سپر به جذابیت ظاهری در نمای عقب بیافزایند.

در نهایت باید گفت طراحی جذاب بیسو T5 کاملا با طراحی روز دنیا مطابقت دارد و می تواند مشتریان به خود جلب کند اما هایما S7 دیگر چهره پیر و قدیمی به نظر می رسد و به هیچ عنوان مناسب این روزهای بازار ایران و جهان نمی باشد.

مقایسه طراحی داخلی

مقایسه طراحی داخلی
مقایسه طراحی داخلی

وقتی به داخل هایما اس 7 توربو می رویم با طراحی بروزی روبرو خواهیم شد که به سبک نمای بیرونی خودرو طراحی شده است.البته در جلو داشبورد این خودرو می توان شمه ای از محصولات هیوندای را مشاهده کرد ولی نمی توان از انگ کپی کاری استفاده کرد .اما طراحان هایما S7 سعی کرده اند با استفاده از کلید های بی شمار در میانه داشبورد در کنار صفحه نمایش لمسی حس یک خودرو مردن را تداعی کنند. حضور فرمان چند پره که با کلیدهای کروز کنترل و کنترل سیستم صوتی تزیین شده است، کاملا مناسب یک کراس ور چینی است .

 در طرف مقابل با ورود به کابین بیسو T5 خیلی زود متوجه می شویم که  طراحان این خودرو هر چه در توان داشته اند  بکار برده اند تا بتوانند کابین لوکس در حد و اندازه های برند بیسو را تداعی کنند. دو رنگ بودن قسمت های مختلف درکنار دوخت زیبا برای روی صندلیها و برخی قسمتهای داشبورد ، و فرمان خوش ترکیب از جذابیت های ظاهری کابین بیسو T5 محسوب می گردند. البته قطعات نقره ای رنگ در جای جای داشبورد در اسپرت شدن فضای داخلی مثمر ثمر واقع شده اند.غربیلک فرمان جذاب در کنار صفحه نمایش تبلت گونه و پنل پشت فرمان بروز از دیگر جذابیت های بصری این خودرو محسوب می گردد. 

در نتیجه به مانند طراحی ظاهری این بیسو T5  است که از ظاهری مدرن و بروز برخوردار است و می تواند برنده این بخش باشد.

مقایسه مشخصات فنی بیسو T5 و هایما S7 توربو

مقایسه مشخصات فنی بیسو T5 و هایما S7 توربو
مقایسه مشخصات فنی بیسو T5 و هایما S7 توربو

هایما S7 هم به منظور تامین نیروی محرکه خود به پیشرانه 1.8 لیتری توربو مجهز گردیده که قدرتی برابر با 170 اسب بخار و گشتاوری معادل 230 نیوتن متر را تولید می کند. جعبه دنده 6 سرعته اتوماتیک تیپ ترونیک وظیفه انتقال قدرت این موتور را بر عهده دارد.

بیسو T5 فقط با یک پیشرانه 1.5 لیتری توربو شارژر دار با بیشنه قدرت 147 اسب بخار وحداکثر گشتاور 215 نیوتن متر قابل عرضه است . قدرت این موتور توسط جعبه دنده 8 سرعته اتوماتیک به چرخهای جلو منتقل می گردد.این بدان معناست که از سیستم چهار چرخ متحرک در این خودرو به مانند هایما S7 خبری نیست .البته باید به یاد داشت چینی برای ارزان تمام شدن بهای خودرو نیازی به عرضه سیستم چهار چرخ متحرک بر روی محصولات خود نمی بینند که در واقع اندیشه درستی محسوب می گردد . اینگونه کراس اوور های شهری عملا نیازی به سیستم چهار چرخ متحرک ندارد چرا که این سیستم ها علاوه بر افزایش قیمت خودرو باعث افزایش استهلاک و مصرف بیشتر سوخت می گردند.

در مقام مقایسه باید گفت هایما S7 از پیشرانه بزرگتر و در مقابل از قدرت و گشتاور بیشتری برخوردار است در ضمن اینکه وزنش نیز کمتر از رقیب خود است . در نتیجه پرفورمنس این خودرو کاملا بهتر از بیسو T5 است . اما همین امر موجب افزایش مصرف سوخت حدود1 لیتری شده که در این روزهایی که بحث افزایش قیمت بنزین به گوش می رسد ضعف بزرگی به شمار می آید.

همچنین در بخش سیستم انتقال قدرت بیسو T5 از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا بهره برده  نیروی موتور را با جعبه دنده 8 سرعته اتوماتیک به چرخها منتقل می کند . وجود 8 دنده باعث گردیده ضریب دنده بهبود یافته و علاوه بر تعویض نرم دنده ها ،موتور با راندمان بهتری کار کند که همین امر باعث افزایش بهبود عملکرد خودرو خواهد شد.

در بخش هندلینگ و فرمان پذیری باید گفت هر دو خودرو به سیستم های کنترل پایداری EPS مجهز هستند . از این رو عملکرد خودرو در سر پیچ ها کاملا مناسب و حد یکدیگر هستند.

برای نتیجه گیری این بخش هر دو گزینه مورد بحث ما دارا معایب و مزایایی هستند اما این هایما S7 است که بدلیل قدرت بیشتر و وزن کمتر می تواند در سبقت های ناگهانی کمک حال راننده باشد. هر چند که در این هنگام فقط 5 نفر سرنشین دارد و بیسو T5 به همراه 7 نفر ادامه مسیر خواهد داد.

 

خودروحجم موتور سی سینوع موتورقدرت خروجی اسب بخارگشتاور نیوتن مترشتاب 0 تا 100 ثانیهمصرف سوخت لتیرنوع جعبه دنده
هایما S7 1795 توربوشارژر 170 230 - 9.5 6 سرعته اتوماتیک
بیسو T5 1500 توربوشارژر 150 215 - 8.7 8 سرعته اتوماتیک

ایمنی

ایمنی
ایمنی

بیسو خودروساز تازه کاری در چین محسوب می گردد اما محصولات این شرکت از جمله همین بیسو T5 براحتی توانست 5 ستاره ایمنی را موسسه C-NCAP دریافت نماید امکانات ایمنی این خودرو نظیر ترمزهای ضد قفل (ABS)، سیستم توزیع الکترونیکی ترمز (EBD)، ترمزهای کمکی BA ،BOS ESC ،TCS ،HAS، ترمز توقف (پارک) به‌صورت دستی یا الکترونیکی (EPB)، سیستم توقف خودرو در سر بالایی می تواند تضیمن کننده ایمنی بیسو T5 محسوب گردد.

اما هایما اس 7 توربو به رغم داشتن امکانات ایمنی نظیر ،ترمزهای دیسکی در هر ۴ چرخ،ترمز ضد قفل ABS+EBD، کمک ترمز BAS،سیستم کنترل کشش TCS، سیستم پایداری ESP،سیستم گرمکن صندلی و چهار کیسه هوا تاکنون در این تست شرکت نداشته یا دست کم اطلاعاتی از آن در دست نیست.

امکانات رفاهی

امکانات رفاهی

بیسو T5 به امکاناتی نظیر فرمان برقی، سیستم کنترل فشار باد لاستیک‌ها (TPMS)، چراغ روز (Day Light)، آينه‌های برقی مجهز به گرمکن، سانروف پانوراما، سنسور باران، کروز کنترل، صندلی چرم مجهز به گرم‌کن و سردکن، صندوق پران برقی، سیستم هشدار ضد سرقت (ایموبلایزر)، کیسه هوای سرنشینان جلو، پرده‌ای و جانبی چپ و راست، دوربین عقب، سنسور پارک جلو،سیستم کنترل حرکت در سربلایی ،رادار نقطه کور ،رارد هشدار خروج از خط ،کی لیس استارترريالندلی برقی 6 جهته ،سنسور پارک جلو ،صفحه نمایش لمسی 9 اینچی به همراه 7 بلند گو سیستم تهویه مجزا بر سرنشنیان عقب و دوربین ۳۶۰ درجه مجهز شده است.مشحص است که برخی از موارد فوق در دیگر محصولات چینی حاضر در بازار ایران یافت نمی شود و این یک برتری برای بیسو T5 محسوب می گردد.

هایما اس 7 توربو هم  به امکاناتی نظیر  نمایشگر ۷ اینچی لمس،دوربین دیدعقب،پخش DVD، شش بلندگو، ۴ ایربگ راننده، سرنشین و جانبی،آینه‌های جانبی برقی و مجهز به گرمکن هست،سیستم میزان باد لاستیک‌ها  TPMS، سیستم رهیاب ماهواره‌ای،فرمان برقی،صندلی راننده برقی در ۸ جهت مختلف قابل تنظیم، سیستم گرمکن صندلی و سرنشینان جلو، سان‌روف برقی،چراغ‌های LED،روکش چرمی ،ندلی‌ها،سیستم ورود بدون کلید یا KeyLess، دکمه استارت( در مدل اتوماتیک)و شیشه‌شوی عقب مجهز شده است.

هر دو گزینه مورد نظر ما از آپشن های رفاهی قابل توجهی بهره می برند اما بیسو T5 دارای امکاناتی است که حضورش در کراس اووری با این رنج قیمت کاملا جذاب  و رقابتی است.

مدت زمان گارانتی و خدمات پس از فروش

ایران خودرو که از شبکه گسترده خدمات پس از فروش برخوردار است و انتظار می رود که خدمات رسانی آن بهتر از رقیب خود باشد ،اما در واقع نمایندگی های که توان خدمات دهی به هایما S7 توربو را دارا هستند بسیار کم ودور از دسترس بوده بطوریکه  بسیاری از مالکین نارضایتی خود را اعلام کرده اند. قابل ذکر است هایما نیز با 3 سال گارانتی و خدمات پس از فروش عرضه می گردد.

در مقابل بیسو T3 با سه سال گارانتی و خدمات پس از فروش از سوی سیف خودرو عرضه خواهد شد. البته سیف خودرو هنوز در ابتدای راه خود است و تعداد نمایندگی آن به سطح کافی نرسیده است. البته باید گفت که این شرکت میزان زیادی از سهام مرتب خودرو را در اختیار گرفته و خدمات پس از فروش مرتب خودرو در تمامی شهر ها وظیفه خدمات رسانی به محصولات بیسو را بر عهده خواهند داشت.

کلام پایانی

کلام پایانی

زمانی بود که چینی ها با هر کراس اووری در بازار ایران حضور داشتند موفق به ثبت فروش بالایی می شدند اما امروز بازار ایران در بخش کراس اوور های شهری بسیار رقابتی شده  و شرکت های خودروساز برای موفقیت در این بازار باید بسیار هوشمندانه اقدام نماید. اما متاسفانه ایران خودرو این موضع درک نکرده و همانند سالها گذشته وقتی محصولی را به خط تولید خود اضافه می کند برای سالهای متمادی خودروی مورد نظر را تولید می کند و انتظار دارد که در همه حال موفق به فروش بالا شود. اما باید گفت دوران هایما S7 دیگر گذشته و محصولات بروز حاضر در بازار براحتی می توانند گوی رقابت را از این خودرو بربایند. هر چند که هنوز بازار انحصاری کمک حال ایران خودرو است اما خودروسازان خصوصی به شدت فعال شده و در حال پیشرفت هستند.

در مقابل بیسو T5  که هم در طراحی و هم در بخش فنی کاملا با تکنولوژی روز دنیا مطابقت دارد می تواند جانشین شایسته و به حق هایما S7  در بازار ایران باشد . چرا که  با توجه به مقایسه فوق به این نتیجه خواهیم رسید که  در بیشتر بخش ها قابلیت این خودرو فراتر از رقیب به نام خود است . بیسو T5 در بخش هایی نظیر مقایسه فنی شیاد برتری نداشته باشد اما چیزی هم کم ندارد. همچنین در بخش ابعاد ،طراحی ظاهری ،طراحی داخلی ،امکانات ایمنی ،امکانات رفاهی دست برتر را دارد و می تواند گزینه منطقی تری برشمرده شود.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1397/11/15
بیسو

بیسو

خودرو بیسو T5

 • طراحی و زیبایی6
 • مصرف سوخت6
 • راحتی سرنشین6
 • امکانات و قابلیت ها7
 • ارزش خرید7

امتیاز کل

6

بیسو

هایما

خودرو هایما S7 توربو

 • طراحی و زیبایی3
 • مصرف سوخت2
 • راحتی سرنشین4
 • امکانات و قابلیت ها4
 • ارزش خرید5

امتیاز کل

3

تجربیات کاربران
arrow-jou تجربیات کاربران در خصوص خودروی بیسو , بیسو T5 , مدل 1398 و هایما , هایما S7 توربو , مدل 1396

امتیاز کاربران به :خودرو بیسو , بیسو T5 , مدل 1398

 • طراحی و زیبایی
  0
 • مصرف سوخت
  0
 • راحتی سرنشین
  0
 • امکانات و قابلیت ها
  0
 • ارزش خرید نسبت به قیمت
  0

شما هم می توانید تجربه خود را ثبت کنید

تجربه خود را اضافه کنید

امتیاز کاربران به :خودرو و هایما , هایما S7 توربو , مدل 1396

 • طراحی و زیبایی
  7
 • مصرف سوخت
  7
 • راحتی سرنشین
  7
 • امکانات و قابلیت ها
  7
 • ارزش خرید نسبت به قیمت
  7

شما هم می توانید تجربه خود را ثبت کنید

تجربه خود را اضافه کنید
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مشخصات فنی
مشخصات فنی خودروی بیسو , بیسو T5 , مدل 1398 و هایما , هایما S7 توربو , مدل 1396

مشخصات کارخانه تولید کننده :

کارخانه سازنده بیسو ایران خودرو
کشور تولید کننده چین چین
نام و مدل خودرو بیسو T5 هایما S7 توربو
نمایندگی فروش در ایران سیف خودرو ایران خودرو

وزن و مشخصات بدنه :

کلاس بدنه شاسی بلند شاسی بلند
کلاس اتومبیل کراس اور J segment
ابعاد(طول*عرض*ارتفاع)میلیمتر 4715*1930*1788 4498 - 1830 - 1730
فاصله دو محور 2760 2619 میلیمتر
وزن 1660 1545 کیلوگرم
تعداد فضای سرنشینان 7 نفر 5
ابعاد و نوع لاستیک چرخهای جلو 215/60 R17 235/65 R 17
ابعاد و نوع لاستیک چرخهای عقب 215/60 R17 235/65 R 17

مشخصات فنی موتور :

حجم موتور 1500 توربو 1795 cc
نوع موتور توربو-اینتر کولر بنزینی توربو شارژ
تعداد سیلندرها 4 4
تعداد سوپاپ ها 16 16
آرایش قرار گیری سیلندرها خطی خطی مستقیم
محل قرار گیری موتور جلو موتور جلو
سیستم سوخت رسانی انژکتوری پاشش چند نقطه ای
ظرفیت باک 58 61 لیتر
حداکثر توان خروجی (دور بر دقیقه / اسب بخار) 215 170 اسب بخار در 5500 دور در دقیقه
حداکثر گشتاور خروجی (دور بر دقیقه / نیوتن متر) 150 230 نیوتون متر در 4500 دور در دقیقه

مشخصات جعبه دنده ( Transmission ) :

نوع جعبه دنده اتوماتیک جعبه دنده اتوماتیک تیپ ترونیک
تعداد دنده (جلو) 8 دنده 6
محور محرک جلو دیفرانسیل جلو

مشخصات فنی سیستم تعلیق و فرمان :

نوع سیستم تعلیق
تعلیق جلو مک فرسون
تعلیق عقب سیستم مالتی لینک مستقل
کمک فنرهای جلو
کمک فنرهای عقب
نوع سیستم فرمان قدرت کمکی الکتریکی

مشخصات فنی سیستم ترمز ها :

نوع سیستم ترمز مجهز به ABS+EBD سیستم ترمز ضدقفل ABS، سیستم توزیع متعادل نیروی ترمزEBD، سیستم کنترل پایداری الکتریکی ESP، سیستم کمکی حرکت در سربالایی HSA و سیستم کنترل کشش TCS
نوع دیسک و کالیبر ترمز جلو دیسک خنک شونده دیسکی خنک شونده
نوع دیسک و کالیبر ترمز عقب دیسک خنک شونده دیسکی

عملکرد فنی خودرو :

حداکثر سرعت 170 کیلومتر بر ساعت
شتاب 0 الی 100 (برحسب ثانیه)
مصرف سوخت شهری
مصرف سوخت جاده ایی
سیکل ترکیبی مصرف سوخت 8.7 لیتر 9.6 لیتر در 100 کیلومتر
استاندارد آلایندگی یورو 5 یورو 4
استاندارد ایمنی 5 ستاره ایمنی از CNCAP
ستاره ایمنی از مرکز استاندارد و ایمنی اروپا EURONCAP

امکانات ایمنی،رفاهی و آپشن ها :

کیسه های هوا ( نوع و تعداد ) 8 عدد راننده، سرنشین جلو و جانبی (مجموعاً 4 عدد)
سیستم های پایداری و کمک راننده سیستم پایداری الکترونیکی خودرو EPS،سیستم کمک در سربالایی ،سیستم هشدار خروج از خط ،سیستم رادار جانبی با قابلیت پوشش نقاط کور سامانه پایداری الکترونیکی (ESP)، ترمز ضدقفل (ABS+ EBD)، سامانه کمک ترمز (BAS) ، سیستم کنترل کشش (TCS)
سیستم های امنیتی و حفاظتی قفل مرکزی با ریموت کنترل/ورود بدون کلیذ سنسور دنده عقب،دوربین دیده عقب ، قفل خودکار حساس به سرعت، قفل کودک درب های عقب، بازشدن خودکار درب ها در هنگام تصادف، ایموبلایزر، سامانه کنترل بادلاستیک ، چراغ ترمز سوم بالا
سیستم فرمان و هدایت پذیری فرمان برقی تلسکوپی
نوع غربیلک کنترل های سیستم صوتی بر روی فرمان برقی با امکان تنظیم ستون فرمان در 2 جهت
سیستمهای تهویه مطبوع اتوماتیک اتوماتیک
سیستم صوتی و تصویری دارای 7 بلندگو رادیو پخش سی دی ، نمایشگرلمسی 7 اینچی با GPS و پورت USB/AUX/SD
سیستمهای مولتی مدیا نمایشگر 9 اینچی+دوربین 360 درجه مانیتور مالتی مدیا تصویری لمسی 7 اینچی
سیستم صندلیهای جلو 6 جهت برقی صندلی راننده 8 حرکته برقی گرمکن دار و صندلی شاگرد 4 حرکته دستی
سیستم صندلیهای عقب دستی
سیستم آیینه ها تاشونده برقی آیینه های جانبی برقی تاشونده راهنمادارگرمکن دار
سیستم شیشه ها برقی شیشه بالابر برقی جلو وعقب
سیستم های سقف سانروف پاناروما سان روف برقی
سیستم روشنایی جلو چراغ هایهالوژنی ب همراه LED روز تاب چراغ های جلو هلوژن،چراغ مه شکن جلو،چراغ روز
سیستم روشنایی عقب LED نواری
سنسورهای پیش فعال دوربین و سنسور عقب ،سنسور پارک جلو
سیستم های کمک رانندگی سیستم کمکی حرکت در سربالایی،اتو هلد،
سایر تجهیزات سیسنک مجزا برای سرنشنیان ردیف سوم ،قفل کودک برای صندلی عقب ،کی لیس

محدوده گارانتی :

محدوده گارانتی 3 سال یا 100 هزار کیلومتر
مطالب مرتبط