icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین مقایسه بی وای دی S6 و هایما S7 توربو :نبرد کراس اور های بزرگ سایز

مقایسه بی وای دی S6 و هایما S7 توربو :نبرد کراس اور های بزرگ سایز

comments 1 1398/1/6

کراس اور های در بازار کنونی جهان به چندین بخش مختلف تقسیم بندی شده که شاید محبوترین آنها کراس اور های جمع و جور شهری باشد. اما در این بین بسیاری از افراد هستند که تمایل دارند از یک کراس او درهیبت SUV واقعی بهرمند باشند از این روز شاهد آن هستیم که کراس اور هایی در بازار حضور دارند که از نظر شکل و شمایل و همچنین ظاهر خودرو شبیه به یک شاسی بلند واقعی هستند اما در باطن از پلت فرم کراس اور بهره می برند. در بین چینی های بازار بی وای دی S6 اولین گزینه ای است که تمامی مشخصات یک شاسی بلند فول سایز را دارد اما یک کارس اور است . در مقابل هم هایما S7 توربو می تواند با کمی اغماض از چنین شرایط برخودار باشد. در این مقاله قصد داریم به مقایسه هایما S7 توربو و بی وای دی S6 بپردازیم تا دریابیم کدام یک ارزش خرید بیشتری دارند.

مقایسه ابعاد ام بی وای دی S6 و هایما S7 توربو

کسانی که بدنبال یک کراس اور با ابعاد یک شاسی بلند فول سایز هستند بدون تردید ابعاد  و ارتفاع خودرو برایشان از اهمیت خاصی برخودار است . در نتیجه این میزان می تواند در نظر خریداران  جزو قواعد اصلی محسوب گردد. با نگاهی به جدول ذیل کاملا مشخص است که بی وای دی از ابعادی به مراتب بزرگتر از رقیب چینی خود برخوردار است از همین رو می تواند کسانی که به دنبال اینگونه محصولات هستند را بیشتر راضی نگه دارد. همچنین ارتفاع دو خودرو تقریبا در یک سطح بوده و این نکته مثبتی برای بی وای دی S7 توربو خواهد بود .اما باید گفت که ابعاد بزرگتر بی وای دی S6 به وزن بسیار بیشتر منجر شده که باید دید آیا پیشرانه این خودرو قادربه جوابگویی این بدنه سنگین در مقابل حریف خود خواهد بود یا خیر برای این مهم باید تا بخش مقایسه مشخصات فنی هایما اس 7 توربو و بی وای دی اس 6 صبر نماییم.

 

نوع خودرو

طول
میلیمتر

عرض
میلیمتر

ارتفاع
میلیمتر

فاصله دو محور
میلیمتر

وزن

هایما S7 توربو

4498

1830

1730

2619

1510

بی وای دی S6

4810

1855

1725

2720

1695

مقایسه طراحی ظاهری بی وای دی S6 هایما S7 توربو

مقایسه طراحی ظاهری بی وای دی S6 هایما S7 توربو
مقایسه طراحی ظاهری بی وای دی S6 هایما S7 توربو

محصولات این روزهای چینی از نظر ظاهری پیشرفت شگرفی را تجربه کرده اند  اما بی وای دی S6 و  هایما S7 توربو مربوط به یک نسل پیش این خودروسازان تعلق دارند. بی وای دی که کاملا بر اساس پلت فرم نسل پیشین لکسوس RX شکل داده شده از نمایی ساده اما گیرا برخودار است. چراغهای نه چندان پهن جلو که با گرافیک داخلی نسبتا جذاب شکل داده شده در کنار جلو پنجره کاملا ساده نمایی تهاجمی به این خودرو بخشیده است . اما در نمای جانبی شاهد این هستیم که پنل های حجیم شده خودرو در کنار ارتفاع مناسب، ظاهر خودرو را کاملا شبیه یه یک SUV قدرتمند نموده است.اما در نمای عقب طراحی محافظه کارانه روبرو هستیم که شاید برای برخی جذاب نباشد . اما بطور کل نمای بی وای دی اس 6 برای یک کراس اور نه چندان ارزان قیمت مناسب ارزیابی می گردد.

در مقابل هایما سعی کرده است که از نمایی بروز تر برخوردار گردد از این رو در پیشانی خودرو جلو پنجره کرکره ای بار نوار های مورب کرمی به چشم می خورد که لوگوی هایما در میانه آن خود نمایی می کند. در طرفین این جلو پنجره چراغهای هایی قرار دارد که در قسمت فوقانی آن یک ردیف LED روزتاب تا میانه قاب چراغ امتداد یافته است. این ترکیب باعث شده هایما اس 7 در نمای جلو خودرو مانند یک کراس اور آرام و خونسرد جلوه نماید که شاید برای این سگمنت مناسب نباشد. اما در نمای عقب طراحان این خودرو سعی کرده اند که ترکیب بندی چراغها را به مانند محصولات بی ام و شکل دهند ا،ز این رو هایما S7 توربو در نمای عقب جذابتر از دیگر زوایایی خودرو می باشد.

در پایان این بخش باید گفت که بی وای دی S6 با توجه به ظاهری جسور و تهاجمی کمی بهتر عمل کرده اما نهایتا زیبایی سنجی امری سلیقه ای خواهد بود واین مشتری است که تصمیم می گیرد کدام خودرو  برایش مناسب تر است.

مقایسه طراحی داخلی

مقایسه طراحی داخلی
مقایسه طراحی داخلی

از آنجا که بی وای دی در نمای ظاهری خود از طراحی تهاجمی و مردانه استفاده کرده است در کابین این خودرو نیز این رویه تکرار شده است .از این رو شاهد آن هستیم بیشتر قطعات داشبورد با خطوط شکسته و زوایایی تند شکل داده شده که کاملا خشن و مردانه است.همچنین اهرم دنده این خودرو دقیقا به مانند لکسوس RX نسل های گذشته در کنسول میانه و در بالاترین قسمت تعبیه شده که در نوع خود جالب است.تنها نقطه ضعف بی وای دی S6 در نمای داخلی را باید به فرمان خودرو ربط داد که تا حدودی از نمای قدیمی برخودار است.

وقتی به داخل هایما اس 7 توربو می رویم طراحی آرام و بروزی روبرو خواهیم شد که به سبک نمای بیرونی خودرو طراحی شده است.البته در جلو داشبورد این خودرو می توان شمه ای از محصولات هیوندای را مشاهده کرد ولی نمی توان از انگ کپی کاری استفاده کرد . در کل طراحی  قرینه این خودرو دلنشین ازریابی می گردد.

در پایان این بخش باید گفت بی وای دی S6 و هایماS7 توربو دو سبک متفاوت را برای طراحی کابین خودرو انتخاب کرده اند که هر کدام می توان دارای جذابیت خاصی باشد. از این رو تصمیم گیری این بخش هم بر عهده مشتریان خواهد بود.اما یک نکته مهم در کابین این دو خودرو ملاحضه می گردد که برتری را بدون شک نصیب  بی وای دی S6 خواهد نمود. متریال مصرفی در هایما S7 توربو کاملا بی کیفیت می باشد بطوریکه در جای جای کابین این خودرو از پلاستیک سخت استقاده شده است در صورتی که طراحان بی وای دی با ظرافتی خاصی کابین این خودرو را به متریال با کیفیت مزین نموده اند.

مقایسه مشخصات فنی بی وای دی S6 هایما S7 توربو

مقایسه مشخصات فنی بی وای دی S6 هایما S7 توربو
مقایسه مشخصات فنی بی وای دی S6 هایما S7 توربو

مشخصا برای به حرکت در آوردن این دو خودرو کراس اور بزرگ سایز نیاز به پیشرانه های قدرتمند می باشد. بی وای دی برای نیروی محرکه S6 از یک پیشرانه سنتی 2.4 لیتری تنفس طبیعی استفاده نموده است که توانایی تولید 160 اسب بخار قدرت و 229 نیوتن متر گشتاور را دارا خواهد بود. قدرت این موتور توسط جعبه دنده د6 سرعته کلاچ دوبل به چرخها جلو منتقل می گردد و میزان مصرف سوخت بی وای دی اس 6 توسط کمپانی سازنده برابر با 9.8 لیتر در 100 کیلومتر عنوان شده است. مشخصا این میزان قدرت و گشتاور خروجی برای این خودرو کاملا مناسب به نظر می رسد ولی نباید از آن انتظار شتاب اولیه آنچنانی را داشته باشید . در کل این موتور می تواند نیاز های مالک را حتی در جاده های نا هموار بر آورده سازد.

در مقابل هایما S7 سعی نموده کمی بروزتر عمل نماید و یک سیستم توربو را بر روی موتور تنفس طبیعی 1.8 لیتری نسخه معمولی این خودرو بکار گیرد.نتیجه کار چندان هم بد نشده چرا که میزان قدرت خروجی این خودرو برابر با 170 اسب بخار و گشتاور آن برابر با 230 نیوتن متر شده است.در ظاهر  نیروی بیشتر و وزن کمتر هایما S7 توربو از عملکرد بهتری نسبت به رقیب خود برخودار است اما در واقع این چنین نبوده و هر دو خودرو در یک سطح خواهند بود.

 

 خودرو

حجم موتور

نوع موتور

قدرت خروجی
اسب بخار

گشتاور

نیوتن متر

شتاب 0 تا 100

ثانیه

مصرف سوخت

لتیر

نوع جعبه دنده

هایما اس7 توربو

1.8

توربوشارژر

170

230

14.5

9.5

6 سرعته اتوماتیک

بی وای دی S6

2.4

تنفس طبیعی

160

229

14.3

9.8

6 سرعته اتوماتیک کلاچ دوبل

 

ایمنی

ایمنی

مشخصا ،ایمنی برای ایرانی ها از کمترین اهمیت در بین گزینه خرید برخوردار است اما به واقع شاید این بخش را باید مهمترین گزینه برشمرد که می تواند در محافظت از جان سرشنیان بسیار حائز اهمیت باشد. بی وای دی به لطف تجهیرات قابل خود نظیر ۶ کیسه هوای ایمنی در ۱۰ نقطه و سیستم ترمز هوشمند BOS ،سنسور پارک در عقب و جلوی خودرو و غیره توانسته از موسسه تست تصادف چین موسوم C-NCAP پنج ستاره ایمنی را دریافت نماید .

اما هایما اس 7 توربو به رغم داشتن امکانات ایمنی نظیر ،ترمزهای دیسکی در هر ۴ چرخ،ترمز ضد قفل ABS+EBD، کمک ترمز BAS،سیستم کنترل کشش TCS، سیستم پایداری ESP،سیستم گرمکن صندلی و چهار کیسه هوا تاکنون در این تست شرکت نداشته یا دست کم اطلاعاتی از آن در دست نیست.

کاملا واظح است بی وای دی S6 را می توان از حیث ایمنی کاملا برتر از حریف دست وپا بسته خود دانست.

امکانات رفاهی

امکانات رفاهی
امکانات رفاهی

بی وای دی S6 به سبک محصولات چینی امروزه به لیست بلند بالایی از تجهیزات رفاهی نظیر صندلی‌های عقب مجهز به ایزوفیکس (Isofix)، دارای حالت اقتصادی مصرف سوخت در رانندگی ECO، سیستم تهویه مطبوع دوکاناله مجزا، صندلی راننده برقی و قابل تنظیم در ۸ حالت، آینه های جانبی تاشونده برقی بهمراه گرمکن، کنترل سیستم صوتی، بلوتوث و کروز کنترل بر روی غربیلک فرمان، صفحه نمایش چند منظوره و نمایشگر دمای بیرون و داخل، سانروف دو حالته، ورود بدون کلید، دوربین دید عقب، دوربین دید جانبی آینه سمت راست  مجهز شده است.

در مقابل هایما S7 توربو از امکاناتی رفاهی شامل  فرمان برقی، فرمان MFC (دکمه های کنترل سیستم صوتی – کروز کنترل و بلوتوث بر روی فرمان)، سان روف برقی، دکمه روشن و خاموش و ورود بدون کلید و سنسور باران، صندلی راننده ۸ حرکته برقی گرمکن دار، دوربین ۳۶۰ درجه و... بهره می برد.

مدت زمان گارانتی و کیفیت خدمات پس از فروش

مدت زمان گارانتی و کیفیت خدمات پس از فروش

کارمانیا، بی وای دی S6 را با 3 سال گارانتی به بازار ایران عرضه کرده است که برای یک کراس اور میان قیمت مناسب می باشد. اما این شرکت که از زیر مجموعه های کرمان موتور محسوب می گردد از خدمات پس از فروش چندان  گسترده ای  برخوردارنبوده  اما طبق وعده مدیران این شرکت ،کارمانیا به سرعت در حال افزایش نمایندگی خود در شهر های مختلف می باشد که این امر به خدمات رسانی این شرکت به مشتریان خود کمک شایانی خواهد کرد. در مقابل ایران خودرو که از شبکه گسترده خدمات پس از فروش برخوردار است و انتظار می رود که خدمات رسانی آن بهتر از رقیب خود باشد ،اما در واقع نمایندگی های که توان خدمات دهی به هایما اس 7 را دارا هستند بسیار کم ودور از دسترس بوده بطوریکه  بسیاری از مالکین نارضایتی خود را اعلام کرده اند. قابل ذکر است هایما نیز با 3 سال گارانتی و خدمات پس از فروش عرضه می گردد.

کلام پایانی

کلام پایانی

بی وای دی S6 و هایما S7 توربو در رنج  قیمتی 110 تا 120 میلیون به رقابتی سخت مشغول هستند که هر کدام از مزایا و معایبی به نوبه خود برخوردار هستند . اما بصورت کلی این بی وای دی S6 است که بدلیل مختلف از قبیل برند معتبر تر ،کیفیت متریال قابل توجه ،لذت رانندگی با یک خودروی تنفس طبیعی قدرتمند ،ظاهری جسور و تهاجمی تر مناسب یک کراس اور بزرگ و از همه مهمتر ایمنی بیشتر می تواند گزینه بهتری محسوب گردد . هر چند که هایما هم در بخش های دارای قابلیت های خاص خود می باشد.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 1 1398/1/6
بی وای دی

بی وای دی

خودرو S6

 • طراحی و زیبایی4
 • مصرف سوخت4
 • راحتی سرنشین7
 • امکانات و قابلیت ها5
 • ارزش خرید6

امتیاز کل

5

بی وای دی

هایما

خودرو هایما S7 توربو

 • طراحی و زیبایی3
 • مصرف سوخت2
 • راحتی سرنشین4
 • امکانات و قابلیت ها4
 • ارزش خرید5

امتیاز کل

3

تجربیات کاربران
arrow-jou تجربیات کاربران در خصوص خودروی بی وای دی , S6 , 1394 تا 1396 و هایما , هایما S7 توربو , مدل 1396

امتیاز کاربران به :خودرو بی وای دی , S6 , 1394 تا 1396

 • طراحی و زیبایی
  8
 • مصرف سوخت
  8
 • راحتی سرنشین
  9
 • امکانات و قابلیت ها
  9
 • ارزش خرید نسبت به قیمت
  9

شما هم می توانید تجربه خود را ثبت کنید

تجربه خود را اضافه کنید

امتیاز کاربران به :خودرو و هایما , هایما S7 توربو , مدل 1396

 • طراحی و زیبایی
  7
 • مصرف سوخت
  7
 • راحتی سرنشین
  8
 • امکانات و قابلیت ها
  7
 • ارزش خرید نسبت به قیمت
  7

شما هم می توانید تجربه خود را ثبت کنید

تجربه خود را اضافه کنید
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img

برهان 1397/3/1 | 11:28:42

بنظرم کاملا تعصبی بود این مقایسه... مخصوصا قسمت اول که به وضوح هایما طراحی‌ ظاهری و کابین زیباتری داره... اینجا بی وای دی انتخاب شد...

مشخصات فنی
مشخصات فنی خودروی بی وای دی , S6 , 1394 تا 1396 و هایما , هایما S7 توربو , مدل 1396

مشخصات کارخانه تولید کننده :

کارخانه سازنده ایران خودرو
کشور تولید کننده چین چین
نام و مدل خودرو BYD S6 هایما S7 توربو
نمایندگی فروش در ایران کارمانیا ایران خودرو

وزن و مشخصات بدنه :

کلاس بدنه شاسی بلند شاسی بلند
کلاس اتومبیل J Segment J segment
ابعاد(طول*عرض*ارتفاع)میلیمتر 4498 - 1830 - 1730
فاصله دو محور 2720 میلیمتر 2619 میلیمتر
وزن 1770 کیلوگرم 1545 کیلوگرم
تعداد فضای سرنشینان 7 5
ابعاد و نوع لاستیک چرخهای جلو 225/65 R 17 235/65 R 17
ابعاد و نوع لاستیک چرخهای عقب 225/65 R 17 235/65 R 17

مشخصات فنی موتور :

حجم موتور 2400 cc 1795 cc
نوع موتور بنزین سوز بنزینی توربو شارژ
تعداد سیلندرها 4 4
تعداد سوپاپ ها 16 16
آرایش قرار گیری سیلندرها خطی مستقیم خطی مستقیم
محل قرار گیری موتور موتور جلو موتور جلو
سیستم سوخت رسانی انژکتور چند نقطه ای انژکتوری پاشش چند نقطه ای
ظرفیت باک 72 لیتر 61 لیتر
حداکثر توان خروجی (دور بر دقیقه / اسب بخار) 160 اسب بخار در 5800 دور در دقیقه 170 اسب بخار در 5500 دور در دقیقه
حداکثر گشتاور خروجی (دور بر دقیقه / نیوتن متر) 229 نیوتن متر در 4000 دور در دقیقه 230 نیوتون متر در 4500 دور در دقیقه

مشخصات جعبه دنده ( Transmission ) :

نوع جعبه دنده جعبه دنده اتوماتیک دو کلاچه جعبه دنده اتوماتیک تیپ ترونیک
تعداد دنده (جلو) 6 6
محور محرک دیفرانسیل جلو

مشخصات فنی سیستم تعلیق و فرمان :

نوع سیستم تعلیق ساخت بوش آلمان , عقب دیسکی و جلو دیسکی خنک شونده
تعلیق جلو مک فرسون
تعلیق عقب سیستم مالتی لینک مستقل
کمک فنرهای جلو
کمک فنرهای عقب
نوع سیستم فرمان هیدرولیک قدرت کمکی الکتریکی

مشخصات فنی سیستم ترمز ها :

نوع سیستم ترمز سیستم ترمز ضدقفل ABS، سیستم توزیع متعادل نیروی ترمزEBD، سیستم کنترل پایداری الکتریکی ESP، سیستم کمکی حرکت در سربالایی HSA و سیستم کنترل کشش TCS
نوع دیسک و کالیبر ترمز جلو دیسکی خنک شونده دیسکی خنک شونده
نوع دیسک و کالیبر ترمز عقب دیسکی دیسکی

عملکرد فنی خودرو :

حداکثر سرعت 185 کیلومتر بر ساعت 170 کیلومتر بر ساعت
شتاب 0 الی 100 (برحسب ثانیه)
مصرف سوخت شهری
مصرف سوخت جاده ایی
سیکل ترکیبی مصرف سوخت 9.8لیتر در هر 100 کیلومتر 9.6 لیتر در 100 کیلومتر
استاندارد آلایندگی یورو 4 یورو 4
استاندارد ایمنی
ستاره ایمنی از مرکز استاندارد و ایمنی اروپا EURONCAP

امکانات ایمنی،رفاهی و آپشن ها :

کیسه های هوا ( نوع و تعداد ) » دارای 6 کیسه هوای ایمنی در 10 نقطه (جلو، جانبی و پرده ای) راننده، سرنشین جلو و جانبی (مجموعاً 4 عدد)
سیستم های پایداری و کمک راننده » سیستم ترمز ضد قفل ABS - » سیستم ترمزهوشمند BOS - » سیستم توزیع الکترونیکی نیروی ترمز EBD سامانه پایداری الکترونیکی (ESP)، ترمز ضدقفل (ABS+ EBD)، سامانه کمک ترمز (BAS) ، سیستم کنترل کشش (TCS)
سیستم های امنیتی و حفاظتی » قفل مرکزی و سیستم ضد سرقت ایموبیلایزر - » هشدار فعال بودن ترمز دستی - » هشداربسته نبودن کمربند سرنشینان جلو و باز بودن درب ها - » کمربند ایمنی سه نقطه ای صندلی های جلو و ع - » قابلیت تنظیم هشدار سرعت بیش از حد مجاز قب با هشدار بسته نبودن کمربند سرنشینان سنسور دنده عقب،دوربین دیده عقب ، قفل خودکار حساس به سرعت، قفل کودک درب های عقب، بازشدن خودکار درب ها در هنگام تصادف، ایموبلایزر، سامانه کنترل بادلاستیک ، چراغ ترمز سوم بالا
سیستم فرمان و هدایت پذیری
نوع غربیلک برقی با امکان تنظیم ستون فرمان در 2 جهت
سیستمهای تهویه مطبوع » سیستم تهویه مطبوع دوکاناله مجزا اتوماتیک
سیستم صوتی و تصویری » صفحه نمایش چند منظوره و نمایشگر دمای بیرون و داخل - » قابلیت پخش DVD - » مسیریاب با نقشه ایران(GPS) - » مانیتور لمسی 7 اینچ - » 9 بلندگو، بلوتوث، پورت USB+AUX رادیو پخش سی دی ، نمایشگرلمسی 7 اینچی با GPS و پورت USB/AUX/SD
سیستمهای مولتی مدیا » کنترل سیستم صوتی، بلوتوث و کروز کنترل بر روی غربیلک فرمان - » صفحه کیلومتر دیجیتال TFT با قابلیت تغییر رنگ ، تنظیم سرویس های دوره ای و دارای Trip Computer مانیتور مالتی مدیا تصویری لمسی 7 اینچی
سیستم صندلیهای جلو » صندلی راننده برقی و قابل تنظیم در 8 حالت صندلی راننده 8 حرکته برقی گرمکن دار و صندلی شاگرد 4 حرکته دستی
سیستم صندلیهای عقب » پشت سری قابل تنظیم صندلی های عقب - » صندلی ردیف عقب تاشو با قابلیت تنظیم پشتی و کفی و دارای تکیه گاه ساعد و جالیوانی - » صندلی های عقب مجهز به ایزوفیکس (Isofix)
سیستم آیینه ها » آینه های جانبی تاشونده برقی بهمراه گرمکن - » آینه دید عقب با قابلیت کاهش اتوماتیک تابش نور بهمراه قطب نمای الکترونیکی - » چراغ خوشامد گویی بر روی آینه های جانبی(Welcome Light) - » آینه دید عقب با قابلیت کاهش اتوماتیک تابش نور بهمراه قطب نمای الکترونیکی آیینه های جانبی برقی تاشونده راهنمادارگرمکن دار
سیستم شیشه ها شیشه بالابر برقی جلو وعقب
سیستم های سقف » سانروف دو حالته سان روف برقی
سیستم روشنایی جلو » روشن شدن اتوماتیک چراغهای جلو (Automatic Headlight) - » چراغ های جلوی روشنایی در روز (Daylight) - » تنظیم ارتفاع چراغ های جلو چراغ های جلو هلوژن،چراغ مه شکن جلو،چراغ روز
سیستم روشنایی عقب
سنسورهای پیش فعال » استارت دکمه ای
سیستم های کمک رانندگی » 4 عدد سنسور پارک بر روی سپر عقب و 2 عدد سنسور پارک جلو - » دارای » سیستم کروز کنترل - حالت اقتصادی مصرف سوخت در رانندگی ECO
سایر تجهیزات

محدوده گارانتی :

محدوده گارانتی 3 سال یا 100000 کیلومتر
قیمت روز

بی وای دی , S6

آخرین بروز رسانی: 1398/7/21

قیمت نمایندگی

0 تومان

آخرین بروز رسانی: 1398/7/21

قیمت قیمت بازار

0 تومان

مطالب مرتبط