icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین مقایسه تندر90 پلاس با برلیانس H330

مقایسه تندر90 پلاس با برلیانس H330

comments 0 1397/8/15

مقایسه تندر90 پلاس با برلیانس H330 رقابتی بین نسلهای گذشته محصولات چینی و فرانسوی محسوب می گردد ولی از آنجایی که بازار ایران بسیار محدود است این دو خودرو در نزد ایرانیان بسیار محبوب هستند. برلیانس H330 سالهاست که توسط پارس خودرو تولید و عرضه شده است. اما تندر 90 پلاس از سال گذشته به سبد محصولات ایران خودرو افزوده شده و به تعداد محدودی در بازار عرضه شد اما با ظهور تحریم های دوباره ،این خودرو نیامده رفت .در این مقاله قصد داریم مقایسه شانه به شانه ما بین این دو گزینه بازار داشته باشیم تا دریابیم کدامیک از ارزش بیشتری به منظور خرید برخوردار هستند.

مقایسه ابعاد برلیانس H330 و تندر 90 پلاس

ال90 پلاس را به واقع باید یکی از جادارترین سدان های شهری ارزن قیمت بازار ایران دانست که به لطف طراحی منحصر بفردش می تواند تمامی نیاز های خانواده را برآورده سازد. اگر به جدول ذیل دقت کنید تندر 90 پلاس علی رغم طول کمتر از فاصله دو محوری به مراتب بیشتر بهره می برد . همین موضوع باعث گردیده فضای داخلی این خودروی بسیار بزرگتر از برلیانس اچ 330 باشد.همچنین تندر 90 پلاس به لطف پلت فرم بلند قامت خود در حد یک کراس اوور کوچک ظاهر شده است چرا که ارتفاع این خودرو تقریبا از تمامی سدان های شهری بلند تر است. تمامی مزایایی فوق در کنار وزن کمتر باعث خواهد شد این خودرو عملکرد قوق العاد های در بخش فنی نیز داشته باشد که در قسمت مقایسه فنی به آن خواهیم پرداخت. تنها نقطعه ضف تندر 90 پلاس در مقابل رقیب چینی خود عرض کمتر است که کمی در نشستن 3 سرنشین بزرگسال در دریف دوم ایجاد زحمت می کند.

 

نوع خودرو

طول
میلیمتر

عرض
میلیمتر

ارتفاع
میلیمتر

فاصله دو محور
میلیمتر

وزن

تندر 90 پلاس

4250

1740

1525

2630

1115

برلیانس H330

4510

1758

1460

2580

1250

مقایسه طراحی ظاهری

مقایسه طراحی ظاهری
مقایسه طراحی ظاهری

ظاهر خودرو یکی از اساسی ترین گزینه ما ایرانیها محسوب می گردد. تندر 90 از همان روز اول با ورود به بازار به انتقاد های گوناگون به خاطر طراحی ظاهری مواجه شد اما گذشت زمان وبدلایل مختلف همگان متوجه شدند که تندر 90 چیزی فراتر از ظاهر دارد .تندر 90 پلاس با هدف بهبود ظاهری و داخلی این خودرو پا به عرضه گذاشت و مهندسان رنو سعی کردند با تلطیف کردن برخی زوایه های تند ظاهر بدنه خودرو و تعویض برخی قسمت نظیر جلو پنجره ،چهرهای جذابتر را از این خودرو ارائه دهند که تا حدودی هم موفق شدند اما با نگاه اول به تندر 90 پلاس شاید خیلی موارد تغییر یافته به  چشم نیاید.از مهمترین تغییرات ظاهری تندر 90 پلاس باید به تغییر سپر جلو و عقب خودرو ،هم رنگ شدن زه های و سپر ها با بدنه ،تغییر جلو پنجره ،اضافه شدن شاسی باز کردن درب صندوق بر روی بدنه و بیشتر شدن عمق بال عقب بمنظور خودنمایی بیشتر می توان اشاره کرد.

همانطور که مطلع هستید برلیانس شریک تجاری بی ام و در چین محسوب می گردد از همین رو بسیاری از محصولات قدیمی این شرکت شباهت زیادی با محصولات این برند آلمانی داشته است. اما  H330  به سالهای گذشته برلیانس مربوط می گردد ،از همین رو از طراحی نه چندان بروزی برخوردار است.در خصوص طراحی برلیانس H330 باید گفت در پیشانی خودرو با چراغهای بزرگ و منحنی شکلی روبرو هستیم که با جلو پنجره خودرو از هماهنگی خوبی بهره می برد اما درطراحی چراغهای عقب با زاویه های تند تشکیل شده که هیچ هارمونی با چراغهای جلو ندارد اما بصورت واحد از جذابیت های بصری خاص خود بهره می برد.بصورت کلی باید گفت این خودرو نسبت به چینی های زمان خود از طراحی پخته ای سود می برد.

در پایان این بخش باید گفت هر چند تندر90 پلاس تغییرات زیادی را در بخش ظاهر نسبت به نسخه معمولی خود تجربه کرده است اما هنوز هم انتقادات بسیاری به نحوه طراحی این خودرو وجود دارد در نتیجه برلیانس H330 برنده این بخش خواهد بود.

مقایسه طراحی داخلی

مقایسه طراحی داخلی
مقایسه طراحی داخلی

همانند ظاهر خودرو در کابین تندر 90 پلاس بروزرسانی هایی نیز انجام شده اما همچنان با ظاهری قدیمی و بسیار ساده روبرو هستیم. از جمله این تغییرات باید به مواردی از قبیل اضافه شدن قطعات نقره ای رنگ در داشبورد  ،تغییر رو دری ها و تغییر غربیلک فرمان اشاره کرد.البته باید گفت که کابین ال90 پلاس در عین سادگی کاملا کاربردی طراحی شده است.

همانطور که اشاره شد برلیانس H330  مربوط به نسل گذشته خودروهای چینی بوده و طراحی کابین این خودرو به هیچ وجه حس مدرن بودن را تداعی نمی کند. طراحی داشبود این خودرو به شدت ساده و ابتدایی بوده و نبود صفحه نمایش لمسی در این رنج قیمت عیب بزرگی محسوب می گردد.همچنین استفاده زیاد از پلاستیک خشک و مرغوب نبود متریال داخلی از دیگر ضعف های کابین برلیانس H330 محسوب می گردد.

در نهایت باید گفت که هرچند برلیانس H330 از کابین نه چندان مدرنی نظیر محصولات روز چینی ها بهره نمی برد اما در مقابل کابین ساده و ابتدایی تندر90 پلاس حرف زیادی برای گفتن دارد.

مقایسه مشخصات فنی تندر 90 پلاس و برلیانس H330

مقایسه مشخصات فنی تندر 90 پلاس و برلیانس H330
مقایسه مشخصات فنی تندر 90 پلاس و برلیانس H330

تندر 90 پلاس تغییر فنی را نسبت به تندر90 معمولی نداشته و قدرت موتور 1.6 لیتری با بیشنه قدرت 105 اسب بخار توسط جعبه نده 5 سرعته دستی و یا 4 سرعته اتوماتیک به چرخهای جلو منتقل می شود.با توجه به اینکه رقیب تندر 90 پلاس در این مقاله از جبعه دنده اتوماتیک بهره می برد ،ما نیز به مقایسه نسخه اتوماتیک تندر 90 پلاس بسنده می کنیم.

 پارس خودرو مدتی است که پیشرانه 1.5 لیتری قدیمی این خودرو را با موتور 1654 سی سی تعویض نموده است که از راندمان بهتری برخوردار است .این پیشرانه جدید از قدرت 114 اسب بخار و گشتاور 154 نیوتن متر بهره می برد که به منظور انتقال قدرت به چرخهای جلو از جعبه دنده سنتی 4 سرعته اتوماتیک بهره می برد.طبق اعلام پارس خودرو مصرف سوخت برلیانس H330 با این موتور جدید برابر با 7.6 لیتر در سیکل ترکیبی می باشد.

همانگونه که در جدول ذیل مشخص است هر دو خودرو از قدرت و گشتاوری نزدیک به هم برخوردار هستند اما باید توجه داشت که وزن برلیانس حدود 130 کیلو گرم سنگین تر است و در مقابل از حجم موتور بیشتری نیز بهره می برد.در نتیجه رادنمان هایی برلیانس H330 در مقابل رقیب فرانسوی خود خود تعریفی ندارد.از این رو این محصول پارس خودرو ،از کشش و شتاب مناسبی برخوردار نبوده و مانند دیگر محصولات این رنج  خودوریی کند محسوب می گردد.اما سیستم تعلیق برلیانس با توجه به بهره بردن از سیستم مک فرسون در جلو و نیمه مستقل در عقب از کارایی خوبی برخودار است از همین رو هندلینگ برلیانس H330 در حد متوسط خواهد بود.

اما تندر 90 پلاس با برخوردای از وزن کمتر و جعبه دنده کاملا متناسب و هماهنگ با پیشرانه ،خودرویی چالاک و سریع محسوب می گردد و می تواند با این مشخصات فنی در مدت زمان حدود 10 ثانیه سرعت خود را از حالت سکون به 100 کیلومتر در ساعت برساند که برای یک سدان شهری اقتصادی عالی به نظر می رسد.همچنین ارتفاع بلند عقب خودرو در کنار سیستم تعلیق ساده اما کارآمد باعث گردیده که تندر90 پلاس در ناهمواریی های نه چندان زیاد سواری نرمی را در اختیار سرنشنیان قرار دهد. همچنین ارتفاع بیشتر این محصول فرانسوی – رومانیایی این امکان را فراهم آورده است که تندر 90 پلاس تا حدودی برای بیراه نوردی های نه چندان سخت مورد استفاده قرار بگیرد. اما وقتی که سرعت خودرو بالا می رود کمی از هندلینگ و پایداری آن کاسته خواهد شد.

در نهایت باید گفت تندر 90 پلاس خودروی کم استهلاک ،کم مصرف ،سریع ،چالاک و کاملا کاربردی است که نسبت به رقیب چینی خود کاملا بهتر عمل می کند. هر چند که محصولات برلیانس هم به استهلاک کم مشهور هستند اما به واقع قدرت مقابله با تندر90 پلاس را نخواهد داشت.

 خودرو

حجم موتور
سی سی

نوع موتور

قدرت خروجی
اسب بخار

گشتاور

نیوتن متر

شتاب 0 تا 100

ثانیه

مصرف سوخت

لتیر

نوع جعبه دنده

تندر 90 پلاس

1598

تنقس طبیعی

105

140

10.2

6.9

4 سرعته اتوماتیک

برلیانس H330

1654

تنقس طبیعی

114

154

-

8

4 سرعته اتوماتیک

ایمنی

تندر 90 در سال 2005 با شرکت در تست تصاف موسسه Euro NCAP توانست 3 ستاره ایمنی را دریافت کند که برای یک محصول عرضه شده در اروپا ناگوار است اما این میزان ستاره برای بازار ایران یک پیروزی بزرگ محسوب می گردد.از جمله محدود امکانات ایمنی این خودرو باید به مواردی نظیر "سيستم ترمز ضد قفل (ABS ) و سيستم توزيع متعادل نيروي ترمز 4 كاناله (EBD) ترمز جلو ديسكي و ترمز عقب كاسه‌اي" اشاره کرد.

در خصوص حضور برلیانس H330 در تست های ایمنی بین الملی نشانه ای در دست نیست و پارس خودرو هم در این زمینه اطلاعاتی را منتشر نکرده است پس نتیجه می گیریم  این خودرو در اینگونه تست ها شرکت نکرده است . اما در بخش تجهیزات ایمنی برلیانس H330 به امکاناتی از قبیل دو کیسه هوا ، سیستم های ABS  و EBDمجهز شده است.

امکانات رفاهی

امکانات رفاهی
امکانات رفاهی

برلیانس H330 به امکاناتی نظیر سانروف ،سنسور پارک ،کامپیوتر سفری ،تنظیم برقی آینه ها ،سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک وسیستم ورود و خروج بدون کلید ،سیستم مولتی مدیا و غیره مجهز شده است.

تندر 90 پلاس به امکانات رفاهی از قبیل تنظيم برقي آينه‌هاي جانبي همرنگ بدنه گرمكن دار،ايموبيلايزر, قفل مركزي با ريموت راديويي, كمربندهاي ايمني جلو با قابليت تنظيم ارتفاع, كمر بندهاي ايمني عقب سه نقطه اي ، بوق هشدار روشن ماندن چراغ هاي جلو،نمايشگر اطلاعات سفر(مسافت و مصرف سوخت)، ريموت كنترل سوييچ، جاي ليواني صندلي جلو، بلندگوي طاقچه عقب، جاي نقشه براي صندلي جلو ، آفتاب‌گير سمت شاگرد با آيينه مجهز شده است.

مدت زمان گارانتی و خدمات پس از فروش

تندر 90 پلاس مانند بسیاری از محصولات ایران خودرو با 2 سال گارانتی عرضه می گردد اما شبکه گسترده ایران خودرو پشتیبانی مطمئن برای این خودرو محسوب می گردد

برلیانس H330 توسط پارس خودرو تولید شده اما این شرکت از زیر مجموعه های سایپا عرضه می گردد درنتیجه خدمات دهی به محصولات برلیانس عملا با نمایندگی های سایپا می باشد که از گستردگی مناسبی برخوردار است .قابل ذکر است برلیانس با 2 سال گارانتی و خدمات پس از فروش عرضه می گردد .

کلام پایانی

کلام پایانی

 مقایسه  یک سدان چینی در مقابل سدان فرانسوی از پیش مشخص است چرا که محصولات اروپایی هر چقدر هم که اقتصادی و ارزان قیمت باشند باز هم اصول ایمنی و مهندسی در آنها رعایت می گردند. تندر 90 پلاس هم دقیقا با همین طرز فکر اروپایی طراحی شده است از همین رو این خودرو محصولی اقتصادی اما کاربردی است که به دلیل مختلف از قبیل استهلاک کم ،شتاب مناسب ،کابین و صندوق باری جادار ،ساده و با قابلیت تعمیر در همگانی و البته قیمت پایین در بسیاری از نقاط جهان بفروش مناسبی دست یافته است. از همین رو بدون شک در مقایسه فوق این تندر 90 پلاس است که گزینه منطقی تری به نظر می آید.اما برخی هستند که ظاهر زیبا را به همه چیز ترجیح می دهند از این رو برلیانس می تواند گزینه مناسب برای این طرز تفکر باشد.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1397/8/15
رنو

رنو

خودرو تندر 90 پلاس اتوماتیک

 • طراحی و زیبایی6
 • مصرف سوخت8
 • راحتی سرنشین7
 • امکانات و قابلیت ها6
 • ارزش خرید9

امتیاز کل

7

رنو

برلیانس

خودرو H330 اتوماتیک

 • طراحی و زیبایی3
 • مصرف سوخت3
 • راحتی سرنشین5
 • امکانات و قابلیت ها2
 • ارزش خرید5

امتیاز کل

3

تجربیات کاربران
arrow-jou تجربیات کاربران در خصوص خودروی رنو , تندر 90 پلاس اتوماتیک , مدل 1396 و برلیانس , H330 اتوماتیک , 1394 تا 1396

امتیاز کاربران به :خودرو رنو , تندر 90 پلاس اتوماتیک , مدل 1396

 • طراحی و زیبایی
  6
 • مصرف سوخت
  8
 • راحتی سرنشین
  7
 • امکانات و قابلیت ها
  6
 • ارزش خرید نسبت به قیمت
  9

شما هم می توانید تجربه خود را ثبت کنید

تجربه خود را اضافه کنید

امتیاز کاربران به :خودرو و برلیانس , H330 اتوماتیک , 1394 تا 1396

 • طراحی و زیبایی
  7
 • مصرف سوخت
  6
 • راحتی سرنشین
  7
 • امکانات و قابلیت ها
  7
 • ارزش خرید نسبت به قیمت
  7

شما هم می توانید تجربه خود را ثبت کنید

تجربه خود را اضافه کنید
user-img

مرتضی

1396/3/28

امتیاز مرتضی به : برلیانس , H330 اتوماتیک , 1394 تا 1396

 • طراحی و زیبایی
 • مصرف سوخت
 • راحتی سرنشین
 • امکانات و قابلیت ها
 • ارزش خرید نسبت به قیمت

سلام
عزیزان من این خودور شهریور 95 تحویل گرفتم (h330 auto) تا الان 30000کیلومتر باهاش رفتم و خدایی همه هم در گردنه های بین لامرد و عسلویه تا الان ازش راضی هستم اوایل مقداری کوبش داشت ولی با تنظیم باد لاستیک برطرف شد و فوق العاده کم مصرف گیربکس خوب و فرمان پذیری خوبی داره فقط در گردنه ها اگه پر گاز رانندگی نکنی کم می آره تعادل خوبی در جاده داره( در مقایسه با پارس که من داشتم ) .

user-img

رضا

1396/3/25

امتیاز رضا به : برلیانس , H330 اتوماتیک , 1394 تا 1396

 • طراحی و زیبایی
 • مصرف سوخت
 • راحتی سرنشین
 • امکانات و قابلیت ها
 • ارزش خرید نسبت به قیمت

نخرید آقا نخرید آخه این ماشین چی داره غیر قدرت کم وکیفیت پایین و گیریبکس خنگ و افد قیمت؟
فقط طراحیش قشنگه که کار خودش نیست و از یک شرکت المانی کمک گرفته و داره با اسم اون این کار ها را می کنه .
آخه چند تا ماشین ارزون تر و بهتر هست تو این رنج چرا این لگن؟

user-img

علی

1394/9/21

امتیاز علی به : برلیانس , H330 اتوماتیک , 1394 تا 1396

 • طراحی و زیبایی
 • مصرف سوخت
 • راحتی سرنشین
 • امکانات و قابلیت ها
 • ارزش خرید نسبت به قیمت

با سلام وخسته نباشید من h 330اتومات گرفتم و7000کیلومتر باهاش راه رفتم حتی الموت قزوین هم باهاش رفتم تا گیر بکس اتوماتش را امتحان کنم که واقعا خوب جواب داد واقعا سواری نرم وخوبی داره وموتورش هم خیلی قوی وبا شتابه وهیچ ایرادی از نظر موتور وگیربکس نداره وحس رانندگی با یه ماشین نسبتا اسپورت رو به آدم تو جاده می ده ویکی دیگه از مزایاش اینه که به جای تسمه تایم کمپانی از زنجیر تایم استفاده کرده که مزیت خوبیه من تو این مدت دوتا ایراد پیدا کردم یکی اینکه بعضا صدای جیر جیر از قسمت کنسول ضبط به گوش می رسه وایراد دیگش اینه که تو دست انداز اگه با سرعت نه چندان بالا رد بشی کمک عقب صدا می ده که اگه کسی بتونه منو راهنمایی کنه که چطور رفع بشن ممنون می شم در ضمن برایرانتخاب رنگ من پارس خودرو رفتم وهمه رنگهاشو از نزدیک دیدم به نظرم قهوه ای ونوک مدادیش از بقیه رنگاش شیک ترن وکاملا به استایل ماشین می یان

user-img

مهرداد

1394/9/9

امتیاز مهرداد به : برلیانس , H330 اتوماتیک , 1394 تا 1396

 • طراحی و زیبایی
 • مصرف سوخت
 • راحتی سرنشین
 • امکانات و قابلیت ها
 • ارزش خرید نسبت به قیمت

ام عزیزان من تاریخ 94/03/09 تحویل گرفتم و تاریخ 94/09/07 فر.ختم با 10 بار آگهی فروختم با 6000 کارکرد تو رو خدا اینو رو نخرید آشغال به تمام معنا من ریو 86 دارم به خدا صد رحمت به ریو پولتون نریزید دور موتور بسبت به وزن سنگین .مو تور کم میاره .فرمون خوب بود اما بعد از 5 هزار تا ضربه میزد صدای اتاق زیاد شد. به طوری که انگار15 تا راه رفتی روزی 10 بار می گفتم چه اشتباهی کردم در آخر یا 3 میلیون ضرر + 1 میلیون خرج انتقال فروختم . خیلی خوشحالم .تو رو به خدا نخرید اینم بدونید خیلی ناراحتم که کسی این بلا سرش بیاد به خدا میسپارمتون

user-img

سعید

1394/6/24

امتیاز سعید به : برلیانس , H330 اتوماتیک , 1394 تا 1396

 • طراحی و زیبایی
 • مصرف سوخت
 • راحتی سرنشین
 • امکانات و قابلیت ها
 • ارزش خرید نسبت به قیمت

دوستان عزیز سلام
بنده درمورد خودرو برلیانس اطلاعات کامل و جامعی دارم و جهت آگاهی از محصول جدید پارس خودرو میخواهم به همه هموطنان عزیزم در تصمیم گیری کمک کنم :
برلیانس محصول جدید شرکت پارس خودرو در دو مدل h330 , h320 بصورت اتومات و معمولی در پارس خودرو تولید میگردد.مدل h330 سدان و مدل h320 هاچ بک میباشد.بنده از کارخانه اصلی این خودرو در شرکت برلیانس در کشور چین بازدید نموده ام. شرکت خودرو سازی برلیانس شریک تجاری شرکت BMW میباشد. این شرکت اکثر خودرو های خود را براساس پلتفرم های بی ام دبلیو طراحی مینمایید و در سایت شین یانگ سه مدل بی ام دبلیو نیز در کنار سایر محصولات خود تولید میکند.خودرو های برلیانس از نظر ظاهر بسایر شبیه BMW میباشند.مدل اتومات این خودرو تمامی آپشن های کاملی دارد که میتواند انتظارات مشتری را براورده نموده و احساس رانندگی با یک خودرو پیشرفته را بدهد.آپشن های اتومات این خودرو

user-img

پارسا کمالی

1394/6/16

امتیاز پارسا کمالی به : برلیانس , H330 اتوماتیک , 1394 تا 1396

 • طراحی و زیبایی
 • مصرف سوخت
 • راحتی سرنشین
 • امکانات و قابلیت ها
 • ارزش خرید نسبت به قیمت

با سلام .شرکت پارس خودرو در سالهای متمادی دارای خودروهای با برند خوب وشایسته بوده است .ماشینهای شرکت پارس خودرو ماکسیما.رونیز.مورانو.قشقایی.تینا .تندر .تندر پارس ودر انتها برلینس میباشد.من خودم خیلی تحقیق کردم با پول 50 میلیونی چی بخرم.میتونستم جک جی 5 بخرم.تندر یا 206 اس دی .لیفان 620 یا ماشینهای دیگه .ولی یه چیزی رو مطمئن بدوم پارس خودرو ماشین بد دست مردم نمیده وبا اعتبار خودش بازی نمیکنه.من زیبایی ومصرف پایین وقدرت موتور برام خیلی مهمه از بین همه ماشینها اخر برلینس h330رو انتخاب کردم رنگ سفیدش .باور کنید شکم به یقین تبدیل شد وخیلی تو دلم میگفتم خدا کنه ماشینه خوبی باشه .این ماشین تحت لیسانس شرکت BMW المان میباشد وحتی بعضی از اپشنها از شرکت میتسو بیشی میباشد .دارای تریم داخلی بسیار زیبایی میباشد .خدمات پس از فروش این ماشین به عهده سایپا وپارس خودرو هست که هرجا ماشین مشکلی پیدا کنه سایپا

نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مشخصات فنی
مشخصات فنی خودروی رنو , تندر 90 پلاس اتوماتیک , مدل 1396 و برلیانس , H330 اتوماتیک , 1394 تا 1396

مشخصات کارخانه تولید کننده :

کارخانه سازنده ایران خودرو برلیانس
کشور تولید کننده ایران،رومانی،فرانسه،چین،ترکیه چین
نام و مدل خودرو تندر 90 پلاس برلیانس H330 اتوماتیک
نمایندگی فروش در ایران ایران خودرو سایپا

وزن و مشخصات بدنه :

کلاس بدنه سدان سدان
کلاس اتومبیل C Segment C Segment
ابعاد(طول*عرض*ارتفاع)میلیمتر 4510/1758/1460
فاصله دو محور 2580 میلیمتر
وزن 1115 کیلوگرم 1250 کیلوگرم
تعداد فضای سرنشینان 5 5
ابعاد و نوع لاستیک چرخهای جلو 185/65 R 15 195/65R15
ابعاد و نوع لاستیک چرخهای عقب 185/65 R 15 195/65R15

مشخصات فنی موتور :

حجم موتور 1600 cc 1498 cc
نوع موتور بنزین سوز بنزینی
تعداد سیلندرها 4 4
تعداد سوپاپ ها 16 16
آرایش قرار گیری سیلندرها خطی مستقیم خطی
محل قرار گیری موتور موتور جلو موتور جلو
سیستم سوخت رسانی انژکتوری پاشش چند نقطه ای
ظرفیت باک 50 لیتر 55
حداکثر توان خروجی (دور بر دقیقه / اسب بخار) 105/5750 103 اسب بخار در 5800 دور بر دقيقه
حداکثر گشتاور خروجی (دور بر دقیقه / نیوتن متر) 140/3750 138 نيوتن متر در 3800 دور بردقيقه

مشخصات جعبه دنده ( Transmission ) :

نوع جعبه دنده جعبه دنده اتوماتیک تیپ ترونیک اتوماتیک
تعداد دنده (جلو) 4 4
محور محرک دیفرانسیل جلو دیفرانسیل جلو

مشخصات فنی سیستم تعلیق و فرمان :

نوع سیستم تعلیق
تعلیق جلو مک فرسون سيستم مستقل مك فرسون
تعلیق عقب سيستم نيمه مستقل ميل پيچشي
کمک فنرهای جلو
کمک فنرهای عقب
نوع سیستم فرمان قدرت کمکی هیدرولیکی تقويت شده برقي - دنده شانه اي - قابل تنظيم

مشخصات فنی سیستم ترمز ها :

نوع سیستم ترمز ترمز ضد قفل (ABS) چهار کاناله بهراه EBD
نوع دیسک و کالیبر ترمز جلو دیسکی خنک شونده ديسكي تهويه شونده
نوع دیسک و کالیبر ترمز عقب دیسکی دیسکی

عملکرد فنی خودرو :

حداکثر سرعت 175 کیلومتر بر ساعت
شتاب 0 الی 100 (برحسب ثانیه) 11.7 ثانیه
مصرف سوخت شهری 11.1
مصرف سوخت جاده ایی 6.6
سیکل ترکیبی مصرف سوخت 8.3 6/7
استاندارد آلایندگی یورو4 یورو5
استاندارد ایمنی
ستاره ایمنی از مرکز استاندارد و ایمنی اروپا EURONCAP 3

امکانات ایمنی،رفاهی و آپشن ها :

کیسه های هوا ( نوع و تعداد ) راننده و سرنشين جلو كيسه هواي جلو( راننده و سرنشين جلو)
سیستم های پایداری و کمک راننده ترمز ضد قفل (ABS) چهار كاناله بهراه EBD ، ترمز جلو ديسكي خنك شونده و ترمز عقب كاسه اي ABS+EBD
سیستم های امنیتی و حفاظتی ايموبلايزر، قفل مركزي ، كمربند ايمني 3 نقطه اي جلو با تنظيم ارتقاع، كمربند سه نقطه اي عقب، بوق هشدار روشن ماندن چراغ هاي جلو قفل مركزري_ميله ضربه گير درهاي جانبي _ميله فرمان جمع شونده (مستهلك كننده ضربه) _قفل اتوماتيك درها هنگام رسيدن سرعت به km/h20_باز شدن خودكار دربها هنگام تصادف_ سيستم ضد سرقت موتور (ايموبلايزر اي سي يو)
سیستم فرمان و هدایت پذیری
نوع غربیلک
سیستمهای تهویه مطبوع کنترل دستی اتوماتیک
سیستم صوتی و تصویری راديو پخش CD خوان با پورت USB ، AUX و بلوتوث سيستم صوتي (راديو، mp3 ، ورودي USB و ورودي تجهيزات جانبي) _(6 عدد بلندگو)
سیستمهای مولتی مدیا
سیستم صندلیهای جلو صندلي راننده با قابليت تنظيم ارتفاع، پشت سري صندلي جلو با قابليت تنظيم ارتفاع و پشت سري صندلي عقب با قابليت تنظيم ارتفاع قابليت تنظيم صندلي راننده در 8 جهت به همراه تنظيم گودي كمر
سیستم صندلیهای عقب سيستم تاشو براي صندلي عقب_ صندلي عقب با قابليت پشتيباني ايزوفيكس( صندلي كودك)
سیستم آیینه ها تنظیم برقی قابليت تنظيم آينه هاي جانبي
سیستم شیشه ها جلو و عقب بالا بر برقي شيشه بالابر برقي(شيشه هاي جلو و عقب)
سیستم های سقف سانروف برقي
سیستم روشنایی جلو تنظيم ارتفاع چراغ هاي جلو از داخل تنظيم ارتفاع نور چراغ جلو_چراغ مه شكن جلو
سیستم روشنایی عقب مه شکن-چراغ ترمز سوم
سنسورهای پیش فعال
سیستم های کمک رانندگی
سایر تجهیزات

محدوده گارانتی :

محدوده گارانتی 2 سال یا 40000 کیلومتر 2 سال یا 40000 کیلومتر
قیمت روز

رنو , تندر 90 پلاس اتوماتیک

آخرین بروز رسانی: 1397/10/26

قیمت نمایندگی

0 تومان

آخرین بروز رسانی: 1397/10/26

قیمت قیمت بازار

109,500,000 تومان

مطالب مرتبط