icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین مقایسه تویوتا راو 4 و میتسوبیشی اوتلندر

مقایسه تویوتا راو 4 و میتسوبیشی اوتلندر

comments 0 1397/9/12

مقایسه تویوتا راو4 و نیسان ایکس تریل در بازار ایران شاید از اهمیت زیادی برخوردار باشد اما در بازارهای جهانی تویوتا راو4  جزو پرفروش ترین کراس اوورهای محسوب می گردد.تویوتا روا به تازگی نسل جدیدش رونمایی شده است اما در بازار ما بدلیل عدم ممنوعیت وارادت خودرو دیگر امکان حضور نسل جدیدش وجود ندارد اما نسل قبلی راو4 توسط ایرتویا مدتهاست که در ایران حضور دارد. اوتلندر هم یکی از کراس اوورهای محبوب بازار ایران می باشد که در دو نسل مختلف توسط آرین موتور تابان عرضه شده است. در این مقاله قصد داریم مقایسه شانه به شانه مابین این دو کراس اوور ژاپنی داشته باشیم تا دریابیم کدامیک از ارزش بیشتری برخوردار هستند.

 

مقایسه ابعاد تویوتا راو4 و میتسوبیشی اوتلندر

مخاطب کراس اوورها بیشتر خانواده هایی هستند که دنبال فضای بیشتری هستند. از همین رو مقایسه ابعاد دو کراس اوور در نتیجه نهایی تاثیر بسزایی خواهد داشت.جدول ذیل مشخص می کند که اوتلندر در دو فاکتور مهم طول و فاصله دو محوری از رقیب هموطن خود بزرگتر است. از همین رو می تواند فضای کابین و قضای صندوق بیشتری را برای سرنشنیان فراهم آورد. اما در عرض خودرو این راو 4 است که برتری را در دست دارد.

نوع خودرو

طول
میلیمتر

عرض
میلیمتر

ارتفاع
میلیمتر

فاصله دو محور
میلیمتر

وزن

تویوتا راو 4

4570

1845

1661

2659

1558

میتسوبیشی اوتلندر

4690

1810

1680

2670

1485

مقایسه طراحی ظاهری

مقایسه طراحی ظاهری
مقایسه طراحی ظاهری

میتسوبیشی اوتلندر دارای ظاهری شبیه به محصولات پیشین خود است که در نسخه فیس لیفت تغییراتی را تجربه کرد که به بهتر شدن جذابیت بصری کمک شایانی کرده است .بطور کلی محصولات میتسوبیشی از ظاهری کسل کننده و ساده برخوردار هستند   البته این بدین معنا نیست که اوتلندر خودروی جذابی نیست بلکه شاید تا حدودی طراحی ژاپنی ها  امروزه کمی با چالش روبرو شده است و از این رو کره ای ها و اروپایی ها با خدمت گرفتن طراحان بزرگ دنیا گوی رقابت را از ژاپنی ها ربوده اند.در پیشانی خودرو بیش از هر چیز نوار کرومی X شکلی که در قسمت پایین یک وروی هوای مشکی تعبیه شده است جلب توجه می کند . در قسمت بالایی نیز جلو پنجره باریک حضور دارد که در میانه ان لوگوی میتسوبشی خود نمایی می کند. چراغهای جلو نسبت به نسل قبلی باریک تر شده که تهاجی شدن خودرو کمک شایانی کرده است. در نمای عقب هم چراغهای نسبتا بزرگی  حضور دارد که از ترکیب بهتر نسبت به رقیب خود سود می برد.

نیسان ایکس نسل فعلی برای اولین بار در سال 2014 توسط مدیر طراحی نیسان آقای  کی‌سوکه اوتسوکی طراحی شده است. این خودرو همانند دیگر محصولات این روزهای نیسان از زبان طراحی این شرکت تبعیت می کند که مشخصه آن حضور جلو پنجره V شکل فلزی است. در پیشانی خودرو غیر از این جلو پنجره چراغهایی با زوایه تند وجود دارد که در ذیل آنها چراغهای روزتاب LED به منظور هماهنگ با جلو پنجره بصورت Vشکل طراحی شده است. چراغهای مه شکن دایره ای شکل در روی سپر هیچ جذابتی را ایجاد نکرده تا در نهایت چهره این خودرو در حد و اندازه یک کراس اور معمولی ظاهر شود. در نمای عقب با چراغهای چند ظلعی روبرو هستیم که دارای نظم خاصی نبوده و ظاهری ناپسند به این کراس اور ژاپنی بخشیده است.

اما درنسخه فیس لیفت این خودرو که به تازگی قرار است در ایران عرضه شود مشکلات فوق تا حدودی برطرف شده است. از جمله این تغییرات باید به بزرگ تر شدن جلو پنجره فلزی V شکل و همچنین  تغییر شکل چراغهای مه شکن از حالت دایره ای به حالت خطی و همچنین تغییر سپر جلو اشاره کرد. این تغییرات منجر شده که نمای این خودرو از جلو کمی تهاجمی تر و جوان پسندانه تر گردد.در نمای عقب و همچنین نمای جانبی تغییر خاصی صورت نگرفته و فقط شاهد آن هستیم که در چراغهای عقب از LED های طیفی استفاده گردیده شده است.

هر دو از محصولات اصیل ژاپنی هستند و بیش از اینکه به ظاهر خودرو بها دهند به مشخصات فنی و فناوری ها روز توجه کرده اند . از همین رو هر دو گزینه ما از طراحی ساده و نه چندان دلچسبی برخوردار هستند و این خریداران هستند که باید تصمیم بگیرند کدام خودرو جذابتر است.

مقایسه طراحی داخلی

مقایسه طراحی داخلی
مقایسه طراحی داخلی

تویوتا راو 4 در نسخه فیس لیفت شده تغییراتی به منظور زیبایی بیشتر تجربه کرده است اما همچنان از سادگی بیش از حد رنج می برد که تا حدودی بیشتر به کراس اورهای نه چندان گران قیمت گرایش یافته است.در نمای داخلی طراحی قرینه مورد استفاده قرار گرفته که در طرفین داشبورد خروجی های هوای دایره ای شکل به چشم می خورد و این در حالی است که خروجی های هوای میانی داشبورد بصورت چند ظلعی شکل گرفته است. صفحه نمایش لمسی میانه داشبورد حس مدرن بودن را تداعی خواهد کرد اما پنل پشت فرمان دایره ای  به همراه نشانگرهای های عقربه ای شکل کاملا بصورت کلاسیک طراحی شده است.البته استفاده از متریال با کیفیت در بخش های زیرین شایسته این کراس اوور مشهور ژاپنی نیست

میتسوبیشی طراحی غیر قرینه برای شکل دادن به کابین خودرو استفاده نموده که از مشخصه های آن باید به صفحه نمایش نه چندان بزرگ و پنل پشت فرمان کلاسیک و عقربه ای اشاره کرد که خیلی جوان پسند نبوده و بیشتر به سمت کابین های کلاسیک لوکس گرایش دارد.

به مانند طراحی ظاهری ،طراحی داخلی هر دو خودرو هم کاملا ژاپنی و کاربردی است و جذابیت خاصی مانند همتایان فرانسوی و کره ای خود ندارند.

مقایسه مشخصات فنی میتسوبیشی اوتلندر و تویوتا راو4

مقایسه مشخصات فنی میتسوبیشی اوتلندر و تویوتا راو4
مقایسه مشخصات فنی میتسوبیشی اوتلندر و تویوتا راو4

تویوتا راو4 از پیشرانه 2.5 لیتری تنفس طبیعی بهره می برند اما میزان قدرت تولیدی در تویوتا راو4 برابر با 177 اسب بخار می باشد .گشتاور 233 نیوتن متراین پیشرانه  توسط جعبه دنده 6 سرعته اتوماتیک و سیستم چهارچرخ متحرک به چرخها منتقل می گردد.میزان مصرف سوخت تویوتا راو 4 با این سیستم فنی برابر با  9 لیتر در هر 100 کیلومتر اعلام شد .

تویوتا راو4  بدلیل برخورداری از سیستم تعلیق و سیستم چهار چرخ متحرک قابلیت آفرود نوری مناسبی را دارد اما همین امر موجب گردیده که کمی خشکی بیش از حد و کوبش در قسمت عقب خودرو حس گردد. البته قابل ذکر است هندلینگ و فرمان پذیری خودرو کاملا مناسب یک کراس اوور است.

میتسوبیشی اوتلندر نیز به منظور قوای محرکه خود از موتور 2.4 لیتری 176 اسبی و گشتاور 220 نیوتن متری بهره می برد اما برخلاف رقیب خود از جعبه دنده خسته کننده CVT برای انتقال قدرت استفاده می کند . اوتلندر با مشخصات فنی فوق حدود 10.5 ثانیه زمان  نیاز دارد که سرعت خود را به 100 کیلومتر در ساعت برساند.

اوتلندر مانند رقیب خود از هندلینگ و فرمان پذیری کاملا مناسبی بهره می برد . اما این خودرو با توجه ذات خود محصولی آفرود محسوب نمی گردد و بیشتر جهت مصارف شهری تدارک دیده شده است از همین رو رنیم و راحتی در سواری خودرو کاملا مشهود است.

در نهایت باید گفت هر دو گزینه مورد نظر از نظر مشخصات فنی و رانندگی در یک سطح قرار دارند اما اگر بخواهیم وارد جزئیات شویم تویوتا راو4 خودرو چالاک تری است و این امر در سربالایی ها بیشتر نمود دارد.البته جعبه دنده CVT اوتلندر در شتاب اولیه ضعیف خودرو و صدای زیاد موتور بی تاثیر نیست.

 خودرو

حجم موتور
سی سی

نوع موتور

قدرت خروجی
اسب بخار

گشتاور

نیوتن متر

شتاب 0 تا 100

ثانیه

مصرف سوخت

لتیر

نوع جعبه دنده

تویوتا راو4

2494

تنقس طبیعی

176

233

9.3

9.1

6 دنده اتوماتیک

میتسوبیشی اوتلندر

2400

تنقس طبیعی

170

220

10.5

9

CVT

 

ایمنی

ایمنی
ایمنی

وقتی از دو خودرو ژاپنی که در بازارهای معتبر جهان نظیر اورپا و آمریکا حضور دارند صحبت کردن از ایمنی بحث بیهوده ی است چرا که هر محصولی برای ورود به این بازارها باید از هفت خوان ایمنی گذر کند.

تویوتا راو4 را باید یکی از ایمن ترین کراس اور های جهان دانست که با استفاده از طراحی مهندسی و همچنین تجیهزات ایمنی بالا توانسته از موسسه تست تصادف اروپا 5 ستاره ایمنی را دریافت کند.این خودرو به امکاناتی ایمنی از قبیل سيستم ترمز ضد قفل (ABS)، سيستم توزيع الكترونيكي نيروي ترمز (EBD)، سيستم كمكي ترمز (BAS) - سيستم كنترل پايداري خودرو (VSC)،سيستم كنترل لغزش خودرو بر روي سطوح لغزنده  (TRC) ،يربگ : راننده ، سرنشين جلو – جانبي سرنشینان جلو  ، پرده ای مجهز شده است.

برترین نهادهای مربوط به ایمنی خودروی جهان، شامل موسسه NCAP اروپا و بنیادبیمه ایمنی بزرگراه (Insurance Institute for Highway Safety) که اختصارا IIHS نامیده می‌شود، امتیازات بسیار خوبی به میتسوبیشی اوتلندر داده‌اند. این محصول، یک خودروی ۵ ستاره محسوب می‌شود که تست‌های برخورد از جهت‌های مختلف را با موفقیت پشت سر گذاشته است. این کراس اوور ژاپنی از تجیهزات ایمنی از قبیل 7 کیسه هوا ،سیستم ضد قفل ،سیستم توزیع الکترونیکی نیروی ترمز،کنترل فعال پایداری،کنترل کشش،کنترل حرکت در سرا شیبی ،ترمز اظطراری کمکی  و.. سود می برد.

امکانات رفاهی

امکانات رفاهی

تویوتا راو 4 را نباید در مقابل رقیب خود خودروی پر آپشن محسوب کرد چرا که این خودرو فقط از امکاناتی مانند قفل مرکزی با ریموت / ایموبیلایزر انجین / ورود بدون کلید (سفارشی) / استارت دکمه‌ای (سفارشی) تنظيم ارتفاع صندلي راننده - تنظيم چند حالته و برقي صندلي راننده،روشن شدن اتوماتیک چراغ های جلو (Autolight) – سیستم تنظیم اتوماتیک نور چراغ های جلو بهره می برد.

میتسوبیشی اوتلندر از امکاناتی نظیر نمایشگر ۶.۴ اینچ لمسی همراه با دوربین پارک، ناوبری ماهواره‌ای، درگاه USB و کارت‌خوان SD ، سانروف ۳ حالته، صندلی راننده تنظیمات برقی  چندحالته، کروز کنترل، ترمز دستی برقی، دستگیره‌های کرومی داخل در، تهویه‌ هوای دوگانه و اتوماتیک،دوربین 360 درجه ، گرم‌کن داخل صندلی‌های جلو ، ایزوفیکس برای نصب صندلی کودک و استارت بدون کلید همراه با ورود و خروج بدون سوئیچ بهره می برد.

مدت زمان گارانتی و خدمات پس از فروش

این روزها که واردات خودرو ممنوع شده است و قطعات بدلیل نرخ ارز بسیار گران شده اند گارانتی و شرکت های عرضه کننده بسیار مهم و حیاتی است.

تویوتا راو4 و  میتسوبیشی اوتلندر  در زمان  آزاد بودن واردات  بترتیب  توسط ایرتویا  و آرین موتور تابان  بعنوان از منضبط ترین وارد کنندکان خودرو عرضه می گردیدند.راو4 دارای 3 گارنتی بوده در حالی که اوتلندر از 5 سال گارانتی بهره می برد اما جهان نوین در این بین  بارها از سوی نهاد های ذیربط بعنوان رتبه برتر مشتری مداری انتخاب شده است.تویوتا راو 4 اما فقط با 3 گارانتی عرضه شده که در این بازار بلبشوی ایران کمی نکته منفی محسوب می گردد.

کلام پایانی

کلام پایانی

اوتلندر و راو4 ار زمره با کیفیت ترین کراس اوورها موجود در بازار ایران محسوب می گردند که به تناسب کارایشان  طرفرداران خود را دارند. اما برای نتیجه گیری باید گفت راو4 مناسب کسانی است که به بیراهه نوری ملایم علاقه دارند و ارتفاع  بیشتر خودرو برایشان از اهیمت بیشتری برخوردار است.اما اوتلندر برای کسانی مناسب است که راحتی و نرمی در کنار فضای بیشتر در اولیتشان قرار دارد .در نهایت این دو خودروی ژاپنی را می توان در یک سطح دانست که خریداران با توجه به سلیقه و نوع کاربرد می توانند یکی از این دو گزینه را برگزینند.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1397/9/12
میتسوبیشی

میتسوبیشی

خودرو اوتلندر

 • طراحی و زیبایی0
 • مصرف سوخت0
 • راحتی سرنشین0
 • امکانات و قابلیت ها0
 • ارزش خرید0

امتیاز کل

0

تویوتا

تویوتا

خودرو راو 4

 • طراحی و زیبایی0
 • مصرف سوخت0
 • راحتی سرنشین0
 • امکانات و قابلیت ها0
 • ارزش خرید0

امتیاز کل

0

تجربیات کاربران
arrow-jou تجربیات کاربران در خصوص خودروی میتسوبیشی , اوتلندر , مدل 2016 تا 2017 و تویوتا , راو 4 , مدل 2017

امتیاز کاربران به :خودرو میتسوبیشی , اوتلندر , مدل 2016 تا 2017

 • طراحی و زیبایی
  0
 • مصرف سوخت
  0
 • راحتی سرنشین
  0
 • امکانات و قابلیت ها
  0
 • ارزش خرید نسبت به قیمت
  0

شما هم می توانید تجربه خود را ثبت کنید

تجربه خود را اضافه کنید

امتیاز کاربران به :خودرو و تویوتا , راو 4 , مدل 2017

 • طراحی و زیبایی
  0
 • مصرف سوخت
  0
 • راحتی سرنشین
  0
 • امکانات و قابلیت ها
  0
 • ارزش خرید نسبت به قیمت
  0

شما هم می توانید تجربه خود را ثبت کنید

تجربه خود را اضافه کنید
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مشخصات فنی
مشخصات فنی خودروی میتسوبیشی , اوتلندر , مدل 2016 تا 2017 و تویوتا , راو 4 , مدل 2017

مشخصات کارخانه تولید کننده :

کارخانه سازنده میتسوبیشی تویوتا
کشور تولید کننده ژاپن ژاپن
نام و مدل خودرو میتسوبیشی اوتلندر تویوتا راو 4
نمایندگی فروش در ایران آرین موتور پویا ایرتویا

وزن و مشخصات بدنه :

کلاس بدنه شاسی بلند
کلاس اتومبیل J segment
ابعاد(طول*عرض*ارتفاع)میلیمتر 4694 - 1811 - 1679
فاصله دو محور 2670 میلیمتر
وزن 1505 کیلوگرم
تعداد فضای سرنشینان 7
ابعاد و نوع لاستیک چرخهای جلو 225/55 R 18
ابعاد و نوع لاستیک چرخهای عقب 225/55 R 18

مشخصات فنی موتور :

حجم موتور 2360 cc
نوع موتور بنزین سوز
تعداد سیلندرها 4
تعداد سوپاپ ها 16
آرایش قرار گیری سیلندرها خطی مستقیم
محل قرار گیری موتور موتور جلو
سیستم سوخت رسانی انژکتور چند نقطه ای
ظرفیت باک 60 لیتر
حداکثر توان خروجی (دور بر دقیقه / اسب بخار) 170 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه
حداکثر گشتاور خروجی (دور بر دقیقه / نیوتن متر) 220 نیوتن متر در 4200 دور در دقیقه

مشخصات جعبه دنده ( Transmission ) :

نوع جعبه دنده انتقال قدرت اتوماتیک پیوسته
تعداد دنده (جلو) 6
محور محرک چهار چرخ متحرک

مشخصات فنی سیستم تعلیق و فرمان :

نوع سیستم تعلیق
تعلیق جلو مک فرسون استرات
تعلیق عقب اتصال چند گانه
کمک فنرهای جلو
کمک فنرهای عقب
نوع سیستم فرمان هیدرولیک برقی

مشخصات فنی سیستم ترمز ها :

نوع سیستم ترمز
نوع دیسک و کالیبر ترمز جلو دیسکی خنک شونده
نوع دیسک و کالیبر ترمز عقب دیسکی

عملکرد فنی خودرو :

حداکثر سرعت 190 کیلومتر در ساعت
شتاب 0 الی 100 (برحسب ثانیه) 10.2 ثانیه
مصرف سوخت شهری 11.3 لیتر در هر صد کیلومتر
مصرف سوخت جاده ایی 9.1 لیتر در هر صد کیلومتر
سیکل ترکیبی مصرف سوخت 9.3 لیتر در هر صد کیلومتر
استاندارد آلایندگی یورو 5
استاندارد ایمنی
ستاره ایمنی از مرکز استاندارد و ایمنی اروپا EURONCAP 5

امکانات ایمنی،رفاهی و آپشن ها :

کیسه های هوا ( نوع و تعداد ) مجهز به 7 کیسه هوای ایمنی که شامل :جلو ، جانبی ، پرده ای و زانو
سیستم های پایداری و کمک راننده ABS-EBD-TCL-HSA-ACS
سیستم های امنیتی و حفاظتی دارای سیستم کلید هوشمند و مجهز به استارت دکمه ای و دارای سیستم ضد سرقت ، قفل و بازکردن دربها بدون کلید ، ستون جمع شونده فرمان در هنگام تصادف ، قفل فرمان خودکار ، سیستم قفل کودک در اختیار راننده ، دارای سیستم دزدگیر به همراه آژیر ، کاپوت فعال در هنگام تصادف
سیستم فرمان و هدایت پذیری
نوع غربیلک
سیستمهای تهویه مطبوع دارای سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک دوگانه
سیستم صوتی و تصویری سیستم صوتی حرفه ای 710 واتی Rockforod Fosgate با 9 بلندگو (4 باند، 4 تویتر و ساب ووفر)
سیستمهای مولتی مدیا نمایشگر 7 اینچی لمسی به همراه دوربین دنده عقب، دارای پورت USB , کارت MicroSD - دارای سیستم اتصال تلفن همراه از طریقه هندزفری بلوتوث و قابلیت کنترل آن روی فرمان
سیستم صندلیهای جلو دارای سیستم هوشمند پشت سری ها برای جلوگیری از صدمات تصادف صندلی راننده دارای تنظیم برقی در 6 حالت مختلف صندلی سرنشین جلو دارای تنظیم برقی در 4 حالت مختلف دارای سیستم گرمکن دارای روکش چرم
سیستم صندلیهای عقب
سیستم آیینه ها آینه الکترو کرومیک جهت سهولت دید راننده در شب ، آینه های خارجی با حالت الکترو کرومیک و تنظیم برقی به همراه راهنمای LED و دارای گرمکن ، دارای چراغهای روشنایی بر روی آینه ها
سیستم شیشه ها تنظیم برقی تمام پنجره ها ، بخار زدای اتوماتیک شیشه ها ، سیستم یخ زدای برف پاک کن ، شیشه های سولار ، پرده عقب ، سقف پانوراما سفارشی
سیستم های سقف سانروف با قابلیت تنظیم
سیستم روشنایی جلو دارای سیستم اتوماتیک روشن و خاموش شدن چراغها به صورت سفارشی چراغ های جلو هالوژنی مجهز به سیستم اتوماتیک تنظیم ارتفاع نور دارای مه شکن سیستم شستشو چراغهای جلو مجهز به چراغهای روشنایی در زیر دربها
سیستم روشنایی عقب
سنسورهای پیش فعال مجهز به سنسور باران جهت کارکرد اتوماتیک برف پاک کن ها
سیستم های کمک رانندگی سیستم کروز کنترل مجهز به دوربین دید عقب سنسور باران جهت عملکرد اتوماتیک برف پاکن ها سیستم هشدار خروج از خط سنسور پارک بر روی سپر عقب سیستم جلوگیری از برخورد خودرو FCM برف پاکن با سیستم گرمکن
سایر تجهیزات

محدوده گارانتی :

محدوده گارانتی
قیمت روز

میتسوبیشی , اوتلندر

آخرین بروز رسانی: 1398/3/2

قیمت نمایندگی

359,000,000 تومان

آخرین بروز رسانی: 1398/3/2

قیمت قیمت بازار

0 تومان

مطالب مرتبط