icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین مقایسه جک 4 با دانگ فنگ H30 کراس

مقایسه جک 4 با دانگ فنگ H30 کراس

comments 0 1397/11/24

مقایسه جک J4 و دانگ فنگ H30 کراس در زمره مقایسه ارزان ترین خودروهای اتوماتیک بازار محسوب می گردد . از آنجایی که این روزها تمایل مشتریان به خرید خودروهایی با گیربکس اتوماتیک بیشتر از پیش شده است ،گزینه های ارزان قیمت چینی متقاضیان زیادی دارد.جک J4 که در سال جاری به دست مشتریان رسیده بدلیل سابقه مناسب دیگر محصولات این برند ،در راس گزینه خریداران قرار گرفته است. از طرف دیگر دانگ فنگ H30 کراس هم که مدتهاست بعنوان ارزان ترین گزینه اتوماتیک بازار شناخته شده ،همیشه از بازار فروش خوبی برخوردار بوده است. از این رو قصد داریم در مقاله پیش رو مقایسه شانه به شانه مابین جک J4 و دانگ فنگ H30 کراس داشته باشیم تا دریابیم کدامیک از ارزش خرید بیشتری برخوردار است.

مقایسه ابعاد جک J4 و دانگ فنگ H30 کراس

در مقایسه ابعاد یک سدان با یک کراس اوور نباید به طول خودرو توجهی داشت و در مقابل این میزان فاصله دومحوری است که معین کننده فضای داخلی بیشتر است. جدول ذیل مشخص می نماید که این دانگ فنگ H30 کراس است که با فاصله دو محوری کشیده تر می تواند فضای بهتری را در داخل کابین ایجاد نماید. این شبه کراس اوور چینی در ارتفاع و در عرض هم بزرگتر از رقیب خود است تا نهایتا مشخص شود در این بخش برگ برنده در دستان این چینی قدیمی است.

خودروطول میلیمترعرض میلیمترارتفاع میلمترفاصله دو محور میلیمتروزن
دانگ فنگ H30 کرای 4351 1760 1528 2610 1230
جک J4 4435 1725 1505 2560 1110

مقایسه طراحی ظاهری

مقایسه طراحی ظاهری
مقایسه طراحی ظاهری

جک J4 بطور کلی از نمای ظاهری محافظه کارانه ای برخوردار است . البته باید توجه داشت طراحی این خودرو بسیار شبیه به بردار بزرگتر خود یعنی J5 می باشد از همین رو  این سدان جدید کرمان موتور را می توان یادگاری از کمپانی پینین فارینا دانست چرا که جکJ5 تحت نظارت این شرکت طراحی ایتالیایی شکل گرفته است.در نمای جلو خودرو با چراغهای بزرگی نسبت به بدنه خودرو روبرو هستیم که کنار عناصر دیگر نظیر جلو پنجره و سپر جلو، نمایی کاملا شرقی اما جذاب را ایجاد کرده است. در نمای عقب هم تقریبا همان استایل جک J5 را مشاهده می کنیم که دارای زیبایی خاص خود است . از دیگر ویژگی های جک J4 باید به استفاده از خطوط تیز و لبه دار در کنار رینگ های متناسب با سایز خودرو اشاره کرد.

H30 کراس را باید خودرویی بدون منطق در طراحی ارزیابی کرد چرا که هر چقدر به المان مختلف این خودرو نگاه می کنیم هارمونی خاصی را نمی یابیم. این خودرو در نمای جلوی خودرو از چراغهای بزرگ وکشیده استفاده کرده و به رقم برخورداری از زویای تند ظاهری عصبانی به این خودرو بخشیده است . در نمای جانبی ظاهر بیش از حد گوه ای این خودرو بسیار آزار دهنده است . همچنین استفاده از پلاستیک سیاه رنگ بسیار پهن در پایین بدنه به این آزار دهنده بودن می افزاید . در نمای عقب چراغهای نازیبایی به کار گرفته شده که قسمت امتداد یافته آن به بروی ستون یک کپی برداری ناشیانه از محصولات ولوو می باشد.

 در نهایت باید گفت جک J4 با توجه به رعایت الگوی های طراحی و بروز بودنش از ظاهری جذاب تر برخودار است اما در این بخش قطعا برنده ای وجود ندارد و این مشتریان هستند که باید تصمیم بگیرند کدام خودرو با سیلقه آنها تناسب دارد.

مقایسه طراحی داخلی

مقایسه طراحی داخلی
مقایسه طراحی داخلی

طراحان جک J4 سعی کرده اند در حد و اندازه های یک سدان اقتصادی ،کابین زیبا و جذاب را برای مالک و دیگر سرنشنیان فراهم آورند. از همین رو می توانیم هماهنگی خاصی بین کلیه عناصر خودرو و خطوط تشکیل دهنده آنها مشاهده کرد. استفاده از قطعات نقره ای رنگ در برخی نقاط داشبورد به گیراتر شدن کابین کمک شایانی کرده است.همچنین کیفیت بکار رفته در متریال مصرفی داخلی کابین کاملا بهتر از بسترن جیلی GC6 ارزیابی شده است.

کابین اچ سی کراس ما را کمی به طراحی این خودرو امیدوار می نماید هر چند که سبک طراحی داخلی هیچ مناسبتی با ظاهر خودرو ندارد چرا که در نمای ظاهری هر چه ممکن بوده است از خطوط زاویه دار و تند استفاده شده در صورتی که طراحی کابین بصورت ملایم و از خطوط منحی بهره برده است. اما به هر حال داشبورد این خودرو که با خطوط منحنی شکل داده شده است در کنار صفحه نمایش لمسی و پنل پشت فرمان عقربه نمایی جذاب برای یک خودروی اقتصادی ارزان قیمت رقم زده است.

برای تعیین بهترین در این بخش باید توجه داشت که جک J4 خودروی بروزتر بوده و طراحی کابین آن دلچسب تر است . در مقابل دانگ فنگ H30 کراس از طراحی نسل گذشته محصولات این برند چینی بهره می برد و در این مقایسه حرفی زیادی برای گفتن ندارد.

مقایسه مشخصات فنی جک J4 و دانگ فنگ H30 کراس

مقایسه مشخصات فنی جک J4 و دانگ فنگ H30 کراس
مقایسه مشخصات فنی جک J4 و دانگ فنگ H30 کراس

جک J4  از پیشرانه 1.5 لیتری تنفس طبیعی بهره مند است که توانای تولید 103 اسب بخار قدرت و 146 نیوتن متر گشتاور را خواهد داشت. این خودرو برای انتقال قدرت به چرخها ی جلو به جعبه دنده پیشرفته CVT مجهز شده است.جک J4 با این پیشرانه از مصرف سوخت 6.2 لیتری و شتاب صفر تا صد 11.5 ثانیه برخوردار است.

H30 کراس به منظور نیروی مولد از پیشرانه 1.6 لیتری نام آشنای TU5 بهره می برد که در بسیاری از محصولات ایران خودرو نظیر سمند ،پژو پارس و 206 مورد استفاده قرار گرفته است. این موتور از قدرتی برابر با 105 اسب بخار و گشتاوری برابر با 142 نیوتن متر بهره می برد و به منظور انتقال قدرت به جعبه دنده 4 سرعته اتوماتیک مجهز شده است.

با توجه به مقادیر فوق مشخص است که جک J4 بدلیل پیشرانه کم حجم تر ، قدرت تقریبا برابر و گشتاور بیشتر  نسبت به دانگ فنگ H30 کراس از راندمان بهتری برخوردار است و همچنین باید توجه داشت که جک J4 بدلیل وزن کمتر و داشتن قدرت یکسان کاملا چالاکتر از رقیب چینی خود بوده و در سبقت های ناگهانی همراه راننده خواهد بود.همه  این موارد باعث گردید این خودرو هم از نظر مصرف سوخت و هم از نظر شتاب صفر تا 100 در وضعیت بهتری قرار گیرد.

از نظر سیستم انتقال قدرت نیز باید اشاره کرد که دانگ فنگ H30 کراس از جعبه دنده بسیار قدیمی 4 سرعته اتوماتیک بهره می برد که از معایب آن کم بودن ضریب دنده ها و بواسطه آن عدم نرمی و راحتی تعویض دنده است. اما جک J4 به جدیدترین نسل جعبه دنده های CVT  مجهز شده است که دارای ضریب دنده بینهایت است علاوه بر افزایش راندامان از ظرافت خاصی بهره می برد.

در پایان این بخش باید گفت جک J4 قطعا دست بالا را دارد و می تواند مالکش را راضی نماید.

خودروحجم موتور سی سینوع موتورقدرت خروجی اسب بخارگشتاور نیوتن مترشتاب 0 تا 100 ثانیهمصرف سوخت لتیرنوع جعبه دنده
دانگ فنگ H30 کراس 1587 تنفس طبیعی 105 142 13 7.4 4 سرعته اتوماتیک
جک J4 1499 تنفس طبیعی 103 146 11.5 6.2 CVT

ایمنی

ایمنی
ایمنی

بنا بر اداعای سازنده در بدنه و شاسی جک J4 از فولاد مستحکم با مقاومت بالا استفاده شده و از همین رو توانسته تمامی استاندارد های اروپایی را رعایت کند.همچنین این خودرو به لطف شش کیسه هوا، کمربند ایمنی Pretensioners و سیستم های ABS  و EBD در نسخه فول توانسته 5 ستاره ایمنی را از سازمان استاندارد چینی CNCAP بدست آورد.

اگر قصد خرید این دو خودرو را دارید مشخصا ایمنی جزو ملاک های آخر شما می باشد چرا که اچ سی کراس از موسسه ایمنی C-NCAP که مربوط به کشور چینی بوده توانسته فقط 3 ستاره ایمنی را دریافت نماید ،این در حالی است که اکثر خودرو در این تست نامعبر براحتی 5 ستاره را دریافت می کنند.H30 کراس از دو کیسه هوا در جلو ،ترمز های مجهز به سیستم ABS و EBD و سنسور دنده عقب بهره می برد.

امکانات رفاهی

امکانات رفاهی

H30 کراس به امکانات رفاهی از قبیل چراغ های جانبی راهنما دار به همراه گرمکن-سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک-فرمان هیدرولیک و مجهز به کلید های کنترلی سیستم صوتی و بلوتوث هندزفری-روکش چرمی غربیلک فرمان-سیستم ضد سرقت ( ایموبلایزر (-قفل میکرو سوئیچی درب ها-سنسور پارک و دوربین عقب-چراغ مه شکن جلو و عقب-کامپیوتر سفری-سان روف برقی و جاعینکی مجهز شده است.

جک J4 به امکاناتی نظیر کروزکنترل،6 بلندگو، آینه‌های برقی، چراغ‌های جلوی اتوماتیک، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک ، سیستم کنترل فشار باد لاستیک هاو رینگ آلومینیومی 15 اینچی مجهز شده است.

مدت زمان گارانتی و خدمات پس از فروش

جک J4 که توسط کرمان موتور با 3 گارانتی و خدمات پس از فروش عرضه می گردد کاملا در جایگاهی بهتری در این بخش قرار دارد چرا که کرمان موتور در حال حاضر یکی از بزرگترین خودروسازان داخلی محسوب می گردد و دسترسی به شبکه خدمات فروش این شرکت در هر جای ایران به سادگی امکان پذیر است.

H30 کراس توسط ایران خودرو با 2 سال گارانتی عرضه می گردد. شبکه گسترده ایران خودرو هم که نیاز به تعریف وتمجید ندارد و در اقصی نقاط ایران در دسترس است.

کلام پایانی

کلام پایانی

جهت نتیجه گیری نهایی باید گفت مقایسه این دو خودرو مقایسه دو نسل متفاوت از خودروسازی چین است که قطعا فناوری روز جک J4 چربش کاملا محسوسی نسبت به دانگ فنگ H30 کراس دارد. این امر را اعداد و ارقام و همچنین ایمنی دو خودرو به وضوح نشان می دهد. اما باید توجه داشت فروش مناسب H30 کراس نه به خاطر مشخصات فنی و ایمنی آن است بلکه تنها مربوط به ظاهر کراس اوور مانندش می باشد. تب خرید شاسی بلند و کراس اوور  نکته اتکای ایران خودرو برای فروش این خودرو است. برای اثبات این موضوع کافی است نگاهی به دانگ فنگ S30 که در حقیقت نسخه سدان H30 کراس است بیاندازید. این سدان چینی اصلا از بازار خوبی برخوردار نیست در حال در تمامی اجزای آن  با نسخه هاچ بک یکسان است. در نهایت باید گفت اگر ایمنی ،مشخصات فنی مدرن و مصرف سوخت و راندمان بالای برای شما اهمیت دارد جک J4 بطور قطع گزینه منطقی تر است. اما اگر قرار است فقط پول خود را بخاطر ظاهر کراس اوور  ها هزینه نمایید گزینه مورد نظر شما H30 کراس است.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1397/11/24
جک

جک

خودرو جی 4

 • طراحی و زیبایی3
 • مصرف سوخت5
 • راحتی سرنشین5
 • امکانات و قابلیت ها4
 • ارزش خرید6

امتیاز کل

4

جک

دانگ فنگ

خودرو H30 Cross

 • طراحی و زیبایی1
 • مصرف سوخت4
 • راحتی سرنشین5
 • امکانات و قابلیت ها4
 • ارزش خرید3

امتیاز کل

3

تجربیات کاربران
arrow-jou تجربیات کاربران در خصوص خودروی جک , جی 4 , مدل 1397 و دانگ فنگ , H30 Cross , مدل 1395 تا 1396

امتیاز کاربران به :خودرو جک , جی 4 , مدل 1397

 • طراحی و زیبایی
  6
 • مصرف سوخت
  7
 • راحتی سرنشین
  7
 • امکانات و قابلیت ها
  6
 • ارزش خرید نسبت به قیمت
  7

شما هم می توانید تجربه خود را ثبت کنید

تجربه خود را اضافه کنید

امتیاز کاربران به :خودرو و دانگ فنگ , H30 Cross , مدل 1395 تا 1396

 • طراحی و زیبایی
  8
 • مصرف سوخت
  8
 • راحتی سرنشین
  9
 • امکانات و قابلیت ها
  9
 • ارزش خرید نسبت به قیمت
  9

شما هم می توانید تجربه خود را ثبت کنید

تجربه خود را اضافه کنید
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مشخصات فنی
مشخصات فنی خودروی جک , جی 4 , مدل 1397 و دانگ فنگ , H30 Cross , مدل 1395 تا 1396

مشخصات کارخانه تولید کننده :

کارخانه سازنده جک ایران خودرو
کشور تولید کننده چین ایران-چین
نام و مدل خودرو جک j4 دانگ فنگ H30 کراس
نمایندگی فروش در ایران کرمان موتور ایران خودرو

وزن و مشخصات بدنه :

کلاس بدنه هاچ بک
کلاس اتومبیل B Segment
ابعاد(طول*عرض*ارتفاع)میلیمتر
فاصله دو محور 2610 میلیمتر
وزن 1230 کیلوگرم
تعداد فضای سرنشینان 5
ابعاد و نوع لاستیک چرخهای جلو
ابعاد و نوع لاستیک چرخهای عقب

مشخصات فنی موتور :

حجم موتور 1587 cc
نوع موتور بنزین سوز بنزین سوز
تعداد سیلندرها 4 4
تعداد سوپاپ ها 16 16
آرایش قرار گیری سیلندرها خطی مستقیم
محل قرار گیری موتور موتور جلو
سیستم سوخت رسانی انژکتوری پاشش چند نقطه ای
ظرفیت باک 51 لیتر
حداکثر توان خروجی (دور بر دقیقه / اسب بخار) 105 اسب بخار در 5800 دور در دقیقه
حداکثر گشتاور خروجی (دور بر دقیقه / نیوتن متر) 142 نیوتن متر در 4000 دور در دقیقه

مشخصات جعبه دنده ( Transmission ) :

نوع جعبه دنده جعبه دنده اتوماتیک تیپ ترونیک
تعداد دنده (جلو) 4
محور محرک دیفرانسیل جلو

مشخصات فنی سیستم تعلیق و فرمان :

نوع سیستم تعلیق
تعلیق جلو
تعلیق عقب
کمک فنرهای جلو
کمک فنرهای عقب
نوع سیستم فرمان قدرت کمکی هیدرولیکی

مشخصات فنی سیستم ترمز ها :

نوع سیستم ترمز سیستم ترمز ضد قفل با سیستم توزیع الکترونیکی نیرو(ABS+EBD)
نوع دیسک و کالیبر ترمز جلو دیسکی
نوع دیسک و کالیبر ترمز عقب دیسکی

عملکرد فنی خودرو :

حداکثر سرعت 183 کیلومتر بر ساعت
شتاب 0 الی 100 (برحسب ثانیه) 12.5 ثانیه
مصرف سوخت شهری
مصرف سوخت جاده ایی
سیکل ترکیبی مصرف سوخت 7.04
استاندارد آلایندگی یورو4
استاندارد ایمنی
ستاره ایمنی از مرکز استاندارد و ایمنی اروپا EURONCAP

امکانات ایمنی،رفاهی و آپشن ها :

کیسه های هوا ( نوع و تعداد ) راننده , سرنشین جلو و جانبی
سیستم های پایداری و کمک راننده سیستم ضد سرقت (ایموبیلایزر) ، قفل میکرو سوییچی درب ها ،سنسور پارک،چراغ مه شکن جلو و عقب و دوربین دید عقب،ایزوفیکس
سیستم های امنیتی و حفاظتی
سیستم فرمان و هدایت پذیری
نوع غربیلک هیدرولیک و مجهز به کلید های کنترلی سیستم صوتی و بلوتوث هندزفری
سیستمهای تهویه مطبوع سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک
سیستم صوتی و تصویری صفحه نمایشی لمسی (6.5 اینچی) با قابلیت پخش فایل های تصویری و سیستم رهیاب
سیستمهای مولتی مدیا
سیستم صندلیهای جلو راننده با قابلیت تنظیم دستی در 6 جهت
سیستم صندلیهای عقب صندلی های عقب تاشو
سیستم آیینه ها آیینه های جانبی راهنمادار و دارای سیستم گرمایشی
سیستم شیشه ها شیشه بالابر های جلو و عقب برقی
سیستم های سقف سان روف برقی
سیستم روشنایی جلو چراغ های جلو ال ای دی کریستالی
سیستم روشنایی عقب چراغ های عقب LED دار
سنسورهای پیش فعال
سیستم های کمک رانندگی
سایر تجهیزات

محدوده گارانتی :

محدوده گارانتی 3 سال یا 60000 کیلومتر
قیمت روز

جک , جی 4

آخرین بروز رسانی: 1398/4/26

قیمت نمایندگی

149,900,000 تومان

آخرین بروز رسانی: 1398/4/26

قیمت قیمت بازار

140,000,000 تومان

مطالب مرتبط