icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین مقایسه کوییک و پژو 206

مقایسه کوییک و پژو 206

comments 1 1397/12/3

مقایسه کوییک و پژو 206 را باید مقایسه بین دو هاچ بک نسبتا ارزان قیمت بازار محسوب کرد که یکی متعلق به دهه های پیشین خودروسازی فرانسه است  دیگر در ظاهر یکی از جدیدترین محصولات خودروسازی ایران.پژو 206 خودرویی است که کاملا شناخته شده می باشد، اما کوییک با توجه به عرضه کم و نامناسبش محصولی گمنام و البته ناشاخته است.از این رو قصد داریم مقایسه ای شانه به شانه مابین این دو خودرو داشته باشیم تا دریابیم کدامیک از ارزش بیشتری برای خرید برخودار است.

مقایسه ابعاد کوییک و پژو 206

قطعا ابعاد یک هاچ بک شهری از مهمترین گزینه برای خریداران است. با توجه به ابعاد دو خودرو که در جدول ذیل بطور کامل به آن اشاره شده مشخص است که کوییک محصول جدید سایپا از ابعاد بزرگتری برخودار است اما باید توجه کرد که آن چیزی که باعث بهبود فضای داخلی می گردد فاصله دو محوری است. لذا 206 با فاصله بیشتری دو محوری توانسته فضای داخلی مناسبتری را ایجاد نماید اما داشبورد کشیده این خودرو بخشی از فضای داخلی را به خود اختصاص داده و سرنشنیان جلو برای راحتی بیشتر ملزم به عقب دادن صندلی خود هستند و در این حال عملا فضای پایی برای سرنشینان عقب باقی نمی ماند . اما کوییک در این بین بهتر عمل کرده و فضای جلوی پای سرنشنیان دو ردیف کاملا بیشتر از رقیب فرانسوی خود است. همچنین در عرض این کوییک است که از ابعاد بزرگتری برخوردار بوده و نشست سه سرنشین در عقب آن امکانپذیر تر است.

خودروطول میلیمترعرض میلیمترارتفاع میلمترفاصله دو محور میلیمتروزن
کوییک دنده ای 3989 1688 1524 2412 1105
پژو 206 3835 1652 1426 2445 1025

مقایسه طراحی ظاهری

مقایسه طراحی ظاهری
مقایسه طراحی ظاهری

توصیف نمای 206 کاری بیهوده است چرا که این خودرو سالهاست در بازار ما وجود دارد و چهره آن در اعماق وجود ما رخنه کرده است. اما برای خالی نبوده عریضه باید گفت پژو 206 خودرویی مربوط به اواخر دهه 80 و اوایل دهه 90 میلادی می باشد و در نتیجه نباید از طراحی آن زیاد انتظار داشت ولی این خودرو در زمان معرفی خود به بازار با تحسین کارشناسان روبرو گردید و سالهای سال یکی از خودروهای پرفروش پژو در بازارهایی اروپایی تبدیل شد که همچنان هم نسخه هایی از آن  در این قاره کهن دیده می شود . این خودرو در ایران همچنان تولید شده و بدلیل ظاهر جوان پسند و جذابش بسیار مورد توجه جوانان قرار دارد. قابل ذکر است هارمونی در قطعات ظاهری خودرو هنوز هم تحسین بر انگیز است.

در مقابل این فرانسوی آنتیک اما اصیل کوییک قرار دارد که طرحی آن از همان ابتدای در ذوق می زند. این خودرو از همان بدنه بروزرسانی شده تیبا بهره می برد که در جلو از چراغهای شبیه ساینا استفاده کرده و در عقب نیز چراغهای برای آن تعبیه شده که بدلیل برخورداری از منحنی و خطوط نرم هیچ هارمونی با چراغهای جلو ندارد . لذا اصلا جای تعجب ندارد که چرا بعد از گذشت یکسال از عرضه آن همچنان تقاضا برای خرید این محصول ملی سایپا بسیار اندک است.

در پایان این بخش بدون تردید باید گفت 206 علی رغم گذشت سالها هنوز هم محصولی جذاب است و کوییک عملا یارای رقابت با آن را نخواهد داشت.

مقایسه طراحی داخلی

مقایسه طراحی داخلی
مقایسه طراحی داخلی

پژو 206 همانند نمای خارجی خود در نمای کابین از طراحی جوان پسندی برخوردار بود که ارگونومیک خاصی میان اجزای تشکیل دهنده کابین برقرار است.فرمان فربه جذاب در کنار پنل پشت فرمان کلاسیک عقربه از جذابیت های  کابین 206 می باشد اما متریال سخت و پلاستیک خشک استفاده در داشبورد بسیار آزار دهنده محسوب می گردد.همچین صفحه نمایش کوچک مرکزی که در بالای داشبورد قرار دارد از بارزترین جذابیت های بصری بود که اطلاعات مختلفی از قیبل ساعت ،دمای خارج کابین ،اطلاعات سیستم صوتی و غیره را در اختیار راننده قرار می دهد. همچنین داشبورد خودرو در قسمت جلو سرنشین کناری دارای حفره بود  که به فضای کاملا مناسبی برای قرار دادن وسائل مختلف از جمله دستمال کاغذی تبدیل شده است.

 با ورود به کابین کوییک در ابتدا کیفیت پایین مونتاژ و کیفیت بسیار بد متریال روبرو می شویم که در خودروهای ایران تقریبا ایراد محسوب نمی شود.همچنین داشبورد این خودرو نسخه بروزرسانی شده داشبورد تیبا محسوب می گردد که سعی شده با استفاده از صفحه نمایش که به شکلی بسیار بدی در بالای داشبورد تعبیه شده کمی جذاب گردد. همچنین استفاده از تهویه مطبوع نیمه اتوماتیک به جای تهویه دستی تیبا باعث مدرن تر شدن کابین این هاچ بک سایپا شده است. اما مهمترین تغییر که باعث شده کوییک از تیبا قابل تمایز باشد غربیلک فرمان نسبتا جدید ش است که به دکمه های تنظیم سیستم صوتی مجهز شده است.همچنین پنل پشت فرمان جدید نیز در کابین کوییک کمی جذابتر شده است.

در نهایت باید گفت هر دو خودرو از کیفیت بسیار بد متریال داخلی برخوردار هستند و عملا هیچکدام بر دیگری برتری نداشته اما در خصوص زیبایی شناسی باید گفت کابین 206 هنوز برای مخاطبان جذاب است و همانند ظاهر خودرو می توان ارگونومی را در همه جا مشاهده کرد.

مقایسه مشخصات فنی کوییک و پژو 206

مقایسه مشخصات فنی کوییک و پژو 206
مقایسه مشخصات فنی کوییک و پژو 206

مقایسه ما در این مقاله نسخه های دستی هر دو خودرو است. پژو 206 تیپ 2 سالهاست از موتور مشهور2 سیلندر 1.4 لیتری TU3 استفاده می کند . این پیشرانه سالخورده قدرتی برابر با 75 اسب بخار و گشتاوری برابر با 118 نیوتن متر را تولید می کند که امروزه این اعداد برای موتوری با این حجم خنده دار محسوب می گردد.نیروی این موتور توسط جعبه  5 سرعته دستی به چرخهای عقب منتقل می گردد. 206 برخلاف تصور خودرویی سریع محسوب نمی گردد.

در مقابل کوییک نیز از پیشرانه 1.5 لیتری بهره می برد که پیش از این در ساینا و پراید شاهد آن بودیم اما برخی قسمت ها ارتقا یافته تا حداکثر قدرتش به 87 اسب بخار و برسد و گشتاورش 128 نیوتن متر گردد.وظیفه انتقال قدرت به چرخهای جلو در این خودرو به جعبه دنده 5 سرعته دستی سپرده شده است.

شاید با مقایسه اعداد خروجی این دو رقیب فکر کنید که کوییک خودرو سریعتر است اما وزن بیشتر و ضریب درگ نامناسبت تر باعث شده عملا هیچ تفاوتی محسوسی مابین عملکرد فنی این دو خودرو جود نداشته باشد.قابل ذکر است حجم بیشتر پیشرانه کوییک نیز باعث شده مصرف سوختش برای ک هاچ بک فراتر از استاندارد ها باشد.

خودروحجم موتور سی سینوع موتورقدرت خروجی اسب بخارگشتاور نیوتن مترشتاب 0 تا 100 ثانیهمصرف سوخت لتیرنوع جعبه دنده
کوییک دنده ای 1503 تنفس طبیعی 87 128 - 7.2 5 سرعته دستی
پژو 206 تیپ 2 1360 تنفس طبیعی 75 118 14.1 6.4 5 سرعته دستی

ایمنی

ایمنی
ایمنی

پژو 206 در زمان تولد خود توانست 4 ستاره ایمنی را از موسسه یوروانکپ بدست آورد . البته باید توجه داشت از آن زمان تاکنون استاندارد های ایمنی، تغییرات بسیاری کرده بطوریکه اگر امروز این خودرو به یوروانکپ برود 1 ستاره ایمنی هم دریافت نخواهد کرد.

در خصوص ایمنی کوییک هم انتظاری نداشته باشید که مطلبی را بخوانید چرا که وضعیت محصولات سایپا در خیابان های گویای مسئله است.

امکانات رفاهی

امکانات رفاهی

پژو 206 تیپ 2 عملا هیچ امکان رفاهی قابل ذکری ندارد اما تیبا در مقابل از صفحه نمایش لمسی و سیستم تهویه مطبوع نیمه اتوماتیک سود می برد تا حداقل در یک بخش از رقیب خود سرتر باشد.

مدت زمان گارانتی و خدمات پس از فروش

هر دو خودرو با دو سال گارانتی عرضه می شوند و شبکه خدمات پیش از فروش ایران خودرو سایپا تفاوتی با هم ندارند.

کلام پایانی

کلام پایانی

در نهایت باید گفت قطعا پژو 206 با توجه به اصالتش که کمی از آن در تولیدات امروز ایران خودرو باقی مانده است گزینه مناسب تری است چرا که در هر صورت طراحی فرانسوی را در پیشنه خود دارد و در تمامی بخش های فوق از رقیب خود بهتر ظاهر شده است. همچنین در ایمنی 206 قابل اطمینان تر می باشد. در نتیجه اگر قصد خرید یکی از این دو محصول را دارید سعی کنید که به کوییک فکر نکنید چرا که یک محصول من درآوردی محسوب می گردد که در حقیقت همان پراید پیشرفته است.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 1 1397/12/3
پژو

پژو

خودرو 206 تیپ 2

 • طراحی و زیبایی3
 • مصرف سوخت5
 • راحتی سرنشین2
 • امکانات و قابلیت ها1
 • ارزش خرید4

امتیاز کل

3

پژو

کوییک

خودرو کوییک دنده ای

 • طراحی و زیبایی1
 • مصرف سوخت4
 • راحتی سرنشین3
 • امکانات و قابلیت ها2
 • ارزش خرید2

امتیاز کل

2

تجربیات کاربران
arrow-jou تجربیات کاربران در خصوص خودروی پژو , 206 تیپ 2 , مدل 1392 تا 1396 و کوییک , کوییک دنده ای , مدل 1398

امتیاز کاربران به :خودرو پژو , 206 تیپ 2 , مدل 1392 تا 1396

 • طراحی و زیبایی
  0
 • مصرف سوخت
  0
 • راحتی سرنشین
  0
 • امکانات و قابلیت ها
  0
 • ارزش خرید نسبت به قیمت
  0

شما هم می توانید تجربه خود را ثبت کنید

تجربه خود را اضافه کنید

امتیاز کاربران به :خودرو و کوییک , کوییک دنده ای , مدل 1398

 • طراحی و زیبایی
  0
 • مصرف سوخت
  0
 • راحتی سرنشین
  0
 • امکانات و قابلیت ها
  0
 • ارزش خرید نسبت به قیمت
  0

شما هم می توانید تجربه خود را ثبت کنید

تجربه خود را اضافه کنید
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img

میلاد 1398/1/8 | 11:51:59

سلام.به نظر من مطلب بالا بسیار بسیار با قرض ورزی تمام نوشته شده است.درسته ارگونومی ۲۰۶ با همه جای بدنه و داخل ماشین همخوانی دارد ولی از لحاظ ایمنی نباید پلت فرم x100 پراید رو با ساینا و تیبا و حالا کوییک که نسخه ارتقا یافته x200 هست مقایسه کرد که میگویید وضعیت خودرو سایپا در جاده ها مشخص است.بله متوجه شدیم خودرو های ایران خودرو خیلی ایمن هستند تو تا الان کسی رو به کشتن ندادن

مشخصات فنی
مشخصات فنی خودروی پژو , 206 تیپ 2 , مدل 1392 تا 1396 و کوییک , کوییک دنده ای , مدل 1398

مشخصات کارخانه تولید کننده :

کارخانه سازنده پژو سایپا
کشور تولید کننده ایران ، فرانسه ایران
نام و مدل خودرو پژو 206 تیپ 2 کوییک
نمایندگی فروش در ایران ایران خودرو سایپا

وزن و مشخصات بدنه :

کلاس بدنه هاچ بک B Segment
کلاس اتومبیل B segment هاچ بک
ابعاد(طول*عرض*ارتفاع)میلیمتر 3989*1688*1524
فاصله دو محور 2412
وزن 1025 کیلوگرم 1105
تعداد فضای سرنشینان 5 5
ابعاد و نوع لاستیک چرخهای جلو 185/65 R 14 185/65 R 14
ابعاد و نوع لاستیک چرخهای عقب 185/65 R 14 185/65 R 14

مشخصات فنی موتور :

حجم موتور 1360 cc 1503 سی سی
نوع موتور بنزین سوز تنفس طبیعی
تعداد سیلندرها 4 4
تعداد سوپاپ ها 8 8
آرایش قرار گیری سیلندرها خطی مستقیم خطی
محل قرار گیری موتور موتور جلو جلو
سیستم سوخت رسانی انژکتوری پاشش چند نقطه ای انژکتوری پاشش چند نقطه ای
ظرفیت باک 50 لیتر 41
حداکثر توان خروجی (دور بر دقیقه / اسب بخار) 75 اسب بخار در 5500 دور در دقیقه 87
حداکثر گشتاور خروجی (دور بر دقیقه / نیوتن متر) 118 نیوتون متر در 3400 دور در دقیقه 128

مشخصات جعبه دنده ( Transmission ) :

نوع جعبه دنده جعبه دنده دستی دستی
تعداد دنده (جلو) 5 5
محور محرک دیفرانسیل جلو جلو

مشخصات فنی سیستم تعلیق و فرمان :

نوع سیستم تعلیق مستقل برای هر چرخ
تعلیق جلو مک فرسون مک فرسون
تعلیق عقب نیمه مستقل نیمه مستقل
کمک فنرهای جلو هیدرولیکی هیدرولیکی
کمک فنرهای عقب هیدرولیکی هیدرولیکی
نوع سیستم فرمان قدرت کمکی هیدرولیکی برقی

مشخصات فنی سیستم ترمز ها :

نوع سیستم ترمز روغنی با بوستر خلائی سیستم ترمز ABS + EBD
نوع دیسک و کالیبر ترمز جلو دیسکی دیسکی
نوع دیسک و کالیبر ترمز عقب کاسه ای کاسه ی

عملکرد فنی خودرو :

حداکثر سرعت 170 کیلومتر بر ساعت
شتاب 0 الی 100 (برحسب ثانیه) 14.1 ثانیه
مصرف سوخت شهری 8.9 لیتر در 100 کیلومتر
مصرف سوخت جاده ایی 5 لیتر در 100 کیلومتر
سیکل ترکیبی مصرف سوخت 6.4 لیتر در 100 کیلومتر 7.2
استاندارد آلایندگی يورو4 یورو 4
استاندارد ایمنی
ستاره ایمنی از مرکز استاندارد و ایمنی اروپا EURONCAP

امکانات ایمنی،رفاهی و آپشن ها :

کیسه های هوا ( نوع و تعداد ) 2 عدد راننده و سرنشین کناری 2 عدد ، کیسه هوای راننده و سرنشین جلو
سیستم های پایداری و کمک راننده ABS , EBD , EBA سیستم کمکی ترمز BAS
سیستم های امنیتی و حفاظتی سیستم ضد سرقت ، قفل مرکزی به همراه کنترل از راه دور ، سیستم قطع سوخت در مواقع اضطراری سیستم ضد سرقت (Immoblizer)، سیستم هشدار نبستن کمربند راننده (SBR)، سیستم هشدار سرقت با بوق خودرو (VAS)، طراحی شده بر مبنای محافظت از عابر پیاده، سیستم ورود به خودرو بدون سوییچ، سیستم استارت دکمه ای
سیستم فرمان و هدایت پذیری قدرت کمکی هیدرولیکی برقی
نوع غربیلک سه شاخه اسپرت با قابلیت تنظیم ارتفاع 3 شاخه، دارای کلید های کنترل سیستم صوتی
سیستمهای تهویه مطبوع کنترل دستی سیستم تهویه مطبوع نیمه اتوماتیک
سیستم صوتی و تصویری رادیو پخش CD به همراه پخش MP3 و کنترل از پشت فرمان مجهز به رادیو + CD Player + USB، مجهز به ۴ بلندگو در جلو و عقب،
سیستمهای مولتی مدیا دارای تنظیم دستی ، پشت سریهای جلو با قابلیت تنظیم ارتفاع نمایشگر لمسی ۷ اینچی+رادیو+USB، مجهز به مسیریاب (Navigation)، مجهز به Bluetooth و دوربین دید عقب
سیستم صندلیهای جلو تنظیم دستی، کمربند ایمنی جلو با قابلیت تنظیم ارتفاع
سیستم صندلیهای عقب صندلی های عقب با قابلیت تاشو
سیستم آیینه ها قابلیت تا شوندگی و تنظیم دستی آینه های جانبی با قابلیت تنظیم برقی
سیستم شیشه ها شیشه های جلو برقی شیشه بالابرهای برقی جلو و عقب، شیشه های دودی عقب، دارای برف پاک کن عقب
سیستم های سقف فلزی
سیستم روشنایی جلو قابلیت تنظیم زاویه نور دهی و دارای مه شکن چراغهای جلو با قابلیت تنظیم ارتفاع، چراغ مه شکن جلو، چراغهای روشنایی در روز (DRL)، چراغ های همراهی تا درب منزل
سیستم روشنایی عقب دارای مه شکن دارای مه شکن
سنسورهای پیش فعال بازکردن قفل صندوق عقب با ریموت کنترل
سیستم های کمک رانندگی کامپیوتر سفری، نمایش دمای محیط بیرون
سایر تجهیزات

محدوده گارانتی :

محدوده گارانتی 24 ماه یا 40 هزار کیلومتر 2 سال یا 40 هزار کیلومنر
قیمت روز

پژو , 206 تیپ 2

آخرین بروز رسانی: 1398/6/26

قیمت نمایندگی

67,283,000 تومان

آخرین بروز رسانی: 1398/6/26

قیمت قیمت بازار

76,500,000 تومان

مطالب مرتبط