icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین مک لارن بر خلاف اخلاقیات خود، P1 غیر هیبرید تولید می کند

مک لارن بر خلاف اخلاقیات خود، P1 غیر هیبرید تولید می کند

comments 0 1397/2/26

سیستم تولید قدرت هیبرید در عصر حاضر به عنوان آخرین و بهترین سیستم در بین برند هایی مانند فراری، پورشه و مکلارن در نظر گرفته می شود. اما به نظر می آید  مکلارن قصد خروج از این برادری را دارد.

بر اساس گزارشات به نظر می رسد مک لارن به دنبال ساخت مدل P1 بدون استفاده از موتور های برقی می باشد که نتیجه ی این تصمیم باعث می شود وزن قابل ملاحظه ای از این خودرو کاسته شود.

موتور های برقی این خودرو به اندازه ی هوندا سیویک قدرت دارند یعنی 177 اسب بخار تولید می کنند و گشتاور ثابت 130 نیوتون متر تحویل می دهند. هنگام ترکیب با پیشرانه بنزینی به حجم 3.8 لیتر در 8 سیلندر مجهز به 2 توربوشارژ، این عدد به 903 اسب بخار و 900 نیوتون میتر گشتاورمی رسد که باعث می شوند شتاب 0 تا 100 کیلومتر بر ساعت این خودرو به 2.9 ختم شود و سرعتش از 349 کیلومتر بر ساعت تجاوز نکند.

شاید دلیل غیبت خودروی P1 تمام بنزینی بحث عملکرد این سوپرکار باشد. اما بسیاری این تصمیم را با توجه به بیانیه های خود مک لارن خلاف اخلاق این کمپانی می دانند. ولی این در حالی است که مک لارن خود می داند که یک خودروی اسپرت تمام بنزینی ایده ی چندان بدی هم نیست، زیرا مک لارن سنا با پیشرانه 4 لیتری 8 سیلندر 789 اسب بخاری و 800 نیوتون متر گشتاور در مفایسه با P1 3.8 لیتری 196 کیلوگرم سبکتر است.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1397/2/26
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط