icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین مک لارن سنا GTR معرفی شد ،سریعترین خودروی دو نفره جهان

مک لارن سنا GTR معرفی شد ،سریعترین خودروی دو نفره جهان

comments 0 1397/12/22

کمپانی مک لارن در نمایشگاه خودرو ژنو با توجه به حضور محصولاتی نظیر اسپیدتیل باعث تحسین کارشناسان شد . حالا این شرکت بریتانیایی با رونمایی از نسخه خاص مک لارن سنا با پسوند GTR بصورت آنلاین باز هم در دنیای خودرو سر و صدا به پا کرده است. این خودروی دو نفره مک لارن عملا سریعترین در نوع خود بوده و تنها خودروهای فرمول وان از آن سریعتر هستند.

 

مک لارن سال گذشته از نسخه مفهومی این خودرو رونمایی کرده و در سال 2019 توانست نسخه تجاری آن را نیز به مرحله عمل برساند.از این خودرو های خاص و سریع قرار است تنها 75 نسخه تولید شود که که همگی آنها از قبل فروش رفته و دیگر ثروتمندان جهان هم قادر به خرید این خودروی خاص نیستند. این خودرو نیز همانند سایر مدل‌های فوق قدرتمند مک‌لارن مانند اسپیدتیل، علاوه بر نسخه خیابانی مجهز به نسخه ویژه مسابقه هم شده که داستان مشابه این خودرو را پیشتر برای P1 GTR و F1 GTR دیده بودیم.

 

 

 

مک لارن در خصوص میزان پرفورمنس و اعداد و ارقام این خودرو صحبتی را به میان نیاورده است اما مشخصات پیشرانه سنا GTR آنقدر جذاب است که می توان به خاص بودن آن پی برد.قلب تپنده این خودرو پیشرانه 4.0 لیتری 8 سیلندر خواهد بود که 813 اسب بخار قدرت و 800 نیوتن متر گشتارو را در اختیار راننده قرار می دهد که حدود 25 اسب بخار بیشتر از نسخه خیابانی است.

برای حاصل شدن این افزایش قدرت مهندسین مک‌لارن یکی از کاتالیست‌های اگزوز این خودرو را حذف کرده‌اند تا فشار دود بازگشتی کم شود و ضمن اینکه سیستم کنترلی پیشرانه را نیز دستکاری کرده‌اند تا با این تغییر هماهنگ شود. با برداشتن این کاتالیست مک‌لارن ادعا کرده که صدای تولیدی اگزوز این خودرو در مقایسه با نسخه خیابانی سنا به مراتب زیباتر و بلندتر شده است.

در نسخه مفهومی سنا GTR اگزوز در نمای جانبی و درست جلو چرخ عقب تعبیه شده بود.اما در نسخه تولید اگروز به عقب خودرو نقل مکان کرده است. در حالی که خروجی‌های اگزوز جانبی بسیار جذاب بودند، اما مک‌لارن ادعا دارد که سریع‌ترین حالت خروج دود زمانی است که خروجی اگزوز در قسمت عقب خودرو قرار داشته باشد. ضمن اینکه این حالت از پیچیدگی و وزن سیستم اگزوز نیز کمی می‌کاهد.

نسخه پیست این خودرو وزنی برابر با 1188 کیلوگرم که حدود 10 کیلوگرم سبک تر از نسخه خیابانی است تا باعث بهبود نسبت اسب بخار به وزن گردد. این تغییرات باعث شده تا سنا GTR بهترین نسبت اسب‌بخار به وزن را در بین محصولات تولید شده مکلارن تا به امروز داشته باشد، ضمن اینکه قادر است تا 1000 کیلوگرم نیروی رو به پایین تولید کند که دقیقا 200 کیلوگرم نسبت به مدل خیابانی افزایش داشته است که این موضوع به لطف به‌روزرسانی کیت آیرودینامیکی بدنه این خودرو بوده است.

 

در این نسخه به منظور سبک سازی بیشتر تجهیزاتی رفاهی حذف شده است اما همچنان سیستم تهویه مطبوع وجود دارد تا سرنشنیان ثروتمند در حالی که هیجان زیادی دارند از دمای مناسب داخل کابین لذت ببرند

برچسب ها:

مک لارن
user-img

نویسنده :

گروه خبری

comments 0 1397/12/22
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط