icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین مینی کلابمن و کانتریمن JCW مدل 2020 معرفی شد

مینی کلابمن و کانتریمن JCW مدل 2020 معرفی شد

comments 0 1398/2/26

از مدتها پیش انتشار تصاویر جاسوسی محصولات مینی در معابر عمومی نشان از این داشت که خیلی زود معرفی خواهند شد. امروز این اتفاق افتاد ومینی از کلابمن و کانتری من JCW رونمایی کرد.این مینی ها نام جدید خود را از مخفف جان کوپر ورکس (MINI John Cooper Works) به عاریت گرفته اند.

مینی ها JCW را باید قویترین محصولات این بریتانیایی اصیل دانست بطوریکه پیشرانه چهار سیلندر 2.0 لیتری تویین توربو نصب شده قدرتی برابر با 301 اسب بخار و گشتاوری معادل 449 نیوتن متر را تولید می کند.این موتور قدرتمند پیش از این در بسیاری از محصولات بی ام و مورد استفاده قرار گرفته است.همچنین نیروی تولید شده توسط جعبه دنده 8 سرعته اتوماتیک به چرخها منتقل می گردد.

به‌لطف طراحی جدید پیشرانه، نسخه‌های کلاب‌من و کانتری‌من عنوان قدرتمندترین مدل‌های تولیدی مینی تاکنون را به خود اختصاص می‌دهند. در مقایسه با پیشرانه‌ی قبلی، عملکرد تقریباً بیش از ۳۰ درصد افزایش می‌یاید و در مجموع ۷۵ اسب‌بخار به قدرت کلی افزوده می‌شود. بیشینه گشتاور تولیدی پیشرانه نیز با افزایش ۱۰۰ واحدی به ۴۵۰ نیوتن‌متر می‌رسد.با توجه به تغییرات صورت گرفته میزان شتاب اولیه حدود 1.5 ثانیه بهبود یافته تا کلاب من جان کوپر ورکس دارای شتاب صفر تا 96 کیلومتر 4.5 ثانیه ای باشد. درحالی‌که کانتری‌من باتوجه‌به وزن سنگین‌تر، به دو دهم ثانیه بیشتر نیاز دارد. بیشینه سرعت نیز در هر دو مدل به ۲۵۰ کیلومتربرساعت محدود می‌شود.

برای راندمان بالاتر هر دو خودروی یاد شده به سیستم چهار چرخ متحرک ALL4 در کنار قفل دیفرانسیل بر روی محور جلو مجهز شده اند . این سیستم باعث می گردد که اثر قفل شوندگی چرخها تا 39 درصد بهبود یابد تا تمامی گشتاور خودرو به حرکت تبدیل شود نه هرزگردی.همچنین سیستم چهار متحرک خودرو باعث می گردد نیرو به تناسب نیاز بین چرخها منتقل شود بطوریکه در حالت عادی انتقال قدرت فقط به چرخهای جلو صورت می پذیرد تا مصرف سوخت کاهش یابد اما در مواقع ضرری بصورت اتوماتیک نیرو به چرخهای عقب نیز منتقل می گردد.

همچنین شاسی هر دو مدل مورد بازنگری قرار گرفته که در نتیجه آن ضمن تقویت بیشتر وزن آن کاهش یافته است. از دیگر تغییرهای فنی انجام گرفته در این خودروها می توان به سیستم تعلیق بازنگری شده، کیت اگزوز اسپرت و ترمزهای بزرگ تر اشاره کرد.مهندسان این شرکت برای توقف بهتر قویترین محصولات مینی از کالیپر های ترمز 330 میلی متری در کنار ترمز های 4 پیستونی استفاده کرده اند.

تغییرهای ظاهری اندکی هم در مدل های JCW مینی انجام گرفته که می توان به جلوپنجره به روز رسانی شده، سیستم روشنایی جدید و سپر عقب تغییر یافته برای قرارگیری خروجی اگزوز اسپرت، اشاره کرد.البته این دو خودروبصورت استاندارد از رینگ های 18 اینچی جدید بهره می برد که بصورت آپشنال مدل 19 اینچی هم در دسترس است. درون کابین خودرو، نمایش گر ۶.۵ اینچی سیستم سرگرمی خودنمایی می کند و شاهد آپشن‌ هایی همچون صندلی و فرمان اسپرت و دسته دنده مخصوص هستیم.

مینی از قیمت  زمان عرضه این دو خودرو صحبتی به میان نیاورده است اما قطعا آینده نزدیک این دو خودرو روانه بازار خواهند شد.

برچسب ها:

مینیمینی JCW
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/2/26
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط