icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین نبرد اشراف زادگان بریتانیایی،بنتلی بنتایگا در بربر رولزرویس کولینان

نبرد اشراف زادگان بریتانیایی،بنتلی بنتایگا در بربر رولزرویس کولینان

comments 0 1397/9/28

برگزاری درگ ریس بین خودروهای  اسپرت و جوان پسند معمول است چر رانندگان این بخش از خودروها علاقه به گاز دادن و سبقت گرفتن های ناگهانی دارند . اما وقتی پای لوکس ترین شاسی بلند های حال حاضر جهان می شود ،برگزاری درگ کمی غیر معمول است.

اما به هر حال  درگی بین رولز وریس کولینان و بنتلی بنتایگا برگزار شد نا مشخص شود کدام یک از اشراف زاده ها  قادر خواهد بود که زودتر خط پایان 400 متر را رد کند.البته نباید فریب ظاهر لوکس وشیک پوش این بلند قامت ر ا خودرو چرا که در زیر کاپوت بنتلی بنتایگا موتور 4.0  لیتری V8 حضور دارد که قدرت و حشتناک 542 اسب بخار را به هر چهار چرخ منتقل می کند در حالی که توان تولید 770 نیوتن متر گشتاور را نیز دارد.

رولز رویس کولینان

اما کولینان برای اینکه ثابت کند تاج پادشاهی این سگمنت بر اوست حجت را بر همه تمام گرده و از پیشرانه 6.75 لیتری V12 استفاده نموده که قدرتی برابر با563 اسب بخار و گشتاوری معادل 850 نیوتن متر را در اختیار راننده ممتول خود قرار می دهد.

بنتلی بنتاگیا

اعداد و ارقام فوق نشان می دهد که تقریبا همه چیز برابر است اما به هر حال رولز رویس کولینان از قدرت و گشتاور بیشتری بهره می برد در ضمن از 4 سیلندر بیشتر هم برخوردار است.اما رولزرویس نگاهی ویژه به محصولات فوق لوکس خود دارد و نیازی نمی بینید که محصولاتش دارای سرعت و شتاب بالایی باشند چرا که این برند بریتانیایی اعتقاد دارد که لوکس بودن اندکی با شتاب زیاد همخوانی ندارد.

درگ بنتایگا و کولینان

اما مهندسین بنتلی هیچ مشکلی با تولید اسیووی راحت و فوق لوکس با عملکرد سریع و خیره کننده ندارند. بنتلی در کابین بنتایگا از بهترین مواد اولیه از جمله چوب, چرم و آلومینیوم استفاده کرده تا فضای زیبایی را برای سرنشنیان به ارمغان بیاورد. مضاف بر اینکه پیشرانه این خودرو را نیز به گونه‌ای توسعه داده که با فشردن پدال گاز سرنشین در صندلی چرمی و راحت این خودرو فرو رود.

درگ بنتایگا و کولینان

در پایان بنتلی موفق شد که زودتر از رولزرویس به خط پایان درگ 400 متر برسد، اما نکته حائز اهمیت این است که مهم نیست که کدام خودرو برنده این مسابقه بود، چراکه سرنشین هر دو اس‌یووی در راحتی کامل بود.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1397/9/28
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط