icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین نحوه دست یابی رهبر کره شمالی به مرسدس بنز های ضد گلوله مشخص شد

نحوه دست یابی رهبر کره شمالی به مرسدس بنز های ضد گلوله مشخص شد

comments 0 1398/4/29

همانطور که می دانیم کره شمالی تحت شدیدترین تحریم های بین المللی قرار دارد و ارسال هرگونه کالاهای حیاتی و استراتژیک به این کشور ممنوع می باشد. اما مدتی است که رهبر کره شمالی در دیدارهای مهم خود با سران کشور های دیگر از چندین نسخه مرسدس بنز کلاس S ضد گلوله استفاده می کند که در نحوه دسترسی وی به این خودرو ابهامات زیادی وجود داشت.

اما تحقیق جامعی که توسط نیویورک‌تایمز صورت گرفته نشان می‌دهد کیم جونگ اون رهبر کره شمالی چگونه به مرسدس بنزهای ضدگلوله‌ی خود دست یافته است. آسوشیتدپرس در ماه آوریل از شرکت دایلمر پیگر چگونه دست یابی کیم جونگ اون به چندین دستگاه شده بود اما مقامات مرسدس بنز  از چگونگی دست یابی وی به خودروهای مذکور اظهار بی اطلاعی کرده اند. این خودروساز آلمانی اعلام کرد از این کار اطلاعی نداشته و اساساً اجازه‌ی فروش این خودروها به کره‌ی شمالی را به خاطر تحریم‌ها ندارد.

اما حالا با تحقیقات انجام شده تقریبا مشخص است چگونه مرسدس بنز های ضد گلوله کلاس S سر از کره شمالی درآورده است. این تحقیق در بندری در روتردام هلند شروع شده جایی که یک جفت مرسدس بنز ضدگلوله داخل یک کشتی قرار گرفته‌اند. پس از 41 روز حضور در دریا، این خودروها به چین رسیده و سپس با یک کشتی دیگر به ژاپن رفته و پس از آن هم به کشتی دیگری منتقل شده و به کره جنوبی رسیده‌اند.

این کشتی در بندر کره جنوبی خودروها را به یک کشتی روسی تحویل داده است. این کشتی روسی پس از تحویل گرفته محموله تمامی دستگاه‌های ردیابی خود را خاموش کرده و آخرین بار در روسیه دیده شده است. در همان روز که خودروها به روسیه رسیده‌اند دو فروند هواپیما از کره شمالی به این کشور رفته‌اند تا ظاهراً خودروها را تحویل بگیرند.

رسانه‌های غربی ادعا می‌کنند آنچه که باعث نگرانی می‌شود استفاده‌ی کره شمالی از شبکه‌ی کشتیرانی پیچیده برای واردات مرسدس بنز نیست بلکه نگرانی‌ها به استفاده از روش‌های مشابه برای واردات منابع انرژی و تکنولوژی‌های موردنیاز برای استفاده‌های نظامی مربوط می‌شوند.

برچسب ها:

مرسدس بنز
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/4/29
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط