icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین نخستین تجربه سواری با سایبر تراک تسلا

نخستین تجربه سواری با سایبر تراک تسلا

comments 0 1398/9/9

مطمئنا بسیاری از کارشناسان و علاقمندان به خودرو تمایل زیادی به سوار شدن بر پیکاپ عجیب و غریب تسلا را دارند اما خبرنگار اتو اکسپرس از نخستین افرادی بود که توانست سواری با سایبر تراک تسلا را تجربه کند.

همانند سنت تسلا در رونمایی از محصولات خود، بررسی و راندن سریع خودروی جدید آن یعنی سایبرتراک جزو فرصت‌های مغتنم برای اصحاب رسانه بوده و اتو اکسپرس نیز جزو اولین مجلاتی است که به مراسم رونمایی و تست سایبرتراک دعوت شده است.وقتی به پیکاپ جدید تسلا نزدیک شوید ابعاد آن شما را سورپرایز خواهد کرد. این خودرو بزرگ است اما بزرگی آن به اندازه‌ی تصوراتی که درباره پیکاپ های سنتی دارید نیست. خطوط تیز و گوشه‌دار سایبرتراک توجهات را به خود جلب می‌کنند اما پهنا و عمق تناسبات خودرو به همراه شکل غیرعادی آن باعث تعجب خواهد شد.

البته طرح فولاد ضدزنگ و بدون رنگ بدنه زیبا بوده و اشاره‌ای خیلی شدید به آینده دارد. با دیدن ظاهر سایبرتراک به یاد دلورئون خواهید افتاد که جزو ستاره‌های پیشین سینما بوده است. کارکنان تسلا می‌گویند شما به سادگی می‌توانید همه جای خودرو را با پشم و سیم بشویید.

اگرچه سایبرتراک ظرفیت حمل 6 نفر را خواهد داشت اما 4 نفر از ما برای نشستن و راندن خودرو دعوت شدیم. البته ما نشستن روی صندلی شاگرد جلو را انتخاب کردیم. همه‌ی ما افرادی بالغ با جثه‌ای بزرگ بودیم ولی با این وجود فضای شانه‌ی زیادی در جلو و عقب وجود داشت و با وجود فردی بالغ و قدبلند روی صندلی‌های جلو هنوز هم فضای زانوی قابل‌توجهی برای سرنشینان صندلی عقب وجود داشت؛ و با وجود خط سقف تیزه و گوشه‌دار، فضای سر مناسبی وجود دارد.

پشت سر ما یک پانل شیشه‌ای قرار دارد که دیدی واضح به محفظه بار شکل گرفته از فولاد ضدزنگ ایجاد می‌کند.راننده به ما صفحه لمسی 17 اینچی را معرفی کرد که به اندازه‌ی نمایشگر موجود در تسلا مدل 3 شفاف بوده و بسیار کاربردی است. خود داشبورد طبق دیده‌های ما حس لوکس‌تری نسبت به پلاستیک‌های بکار رفته در مدل 3 دارد.

بالای داشبورد یک پانل دیجیتالی دیگری وجود دارد که به شکل آینه دید عقب عمل می‌کند و با کیفیت قابل‌توجهی فضای پشت سر خودرو را نشان می‌دهد.راننده به ما صفحه لمسی 17 اینچی را معرفی کرد که به اندازه‌ی نمایشگر موجود در تسلا مدل 3 شفاف بوده و بسیار کاربردی است. خود داشبورد طبق دیده‌های ما حس لوکس‌تری نسبت به پلاستیک‌های بکار رفته در مدل 3 دارد.

بالای داشبورد یک پانل دیجیتالی دیگری وجود دارد که به شکل آینه دید عقب عمل می‌کند و با کیفیت قابل‌توجهی فضای پشت سر خودرو را نشان می‌دهد.پس از رانندگی آرام، راننده به‌صورت ناگهانی روی پدال گاز فشار آورد و ما داخل صندلی‌ها فرو رفتیم. این شتاب گیری در خودرویی با این ابعاد و همچنین با توجه به ماهیت پیکاپ بودن آن عجیب جلوه می‌کرد.سایبرتراک درست به اندازه سایر محصولات تسلا سریع بوده و ما با عبور از یک پیچ تند تحت تأثیر نبود تکان های بدنه قرار گرفتیم.

سواری خودرو سفت حس می‌شود اما ناراحت نیست و کمی شبیه به سواری تسلا مدل X حس می‌شود اما حتی این خودروی پیش‌تولیدی نیز از نظر کیفیت و استایل کابین ما را تحت تأثیر قرار می‌دهد.به‌صورت خلاصه باید گفت ما با تست کوتاه سایبرتراک تحت تأثیر این پیکاپ قرار گرفتیم. این خودرو بسیار شبیه دیگر محصولات تسلا حس شده اما با توجه به ابعاد و نوع کاربری سایبرتراک با خودرویی قابل‌توجه‌تر روبرو هستیم.

البته این بار بهتر است بیش از طراحی درباره‌ی پرفورمنس محصول جدید تسلا صحبت کنیم…

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/9/9
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط