icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین نخستین تیزر رسمی محصول جدید Z نیسان منتشر شد

نخستین تیزر رسمی محصول جدید Z نیسان منتشر شد

comments 0 1399/3/10

دوازده سال پیش نیسان برای اولین بار 370Z را بصورت رسمی به بازار عرضه کرد  و هم اکنون نهایتا با انتشار یک تیزر نشان داد که پس از همه مدت جانشینی برای این خودروی اسپرت دارد.

گزارشات قبلی می‌گفتند نیسان Z جدید ظاهری رترو خواهد داشت که از مدل 240Z اولیه الهام می‌گیرد و حالا این ویدئو گزارشات را تأیید می‌کند زیرا در جلوی خودروی Z جدید چراغ‌های LED نیم دایره‌ای به چشم می‌خورد که ادای احترامی به 240Z است. این خودرو همچنین جلوپنجرهٔ خاص خود را هم دارد و از زبان طراحی V-Motion نیسان استفاده نمی‌کند. فرم بخش عقبی این کوپهٔ اسپرت جدید هم بیشتر شبیه به مدل‌های Z کلاسیک به نظر می‌رسد.

فعلاً نام رسمی جانشین 370Z مشخص نیست اما شایعات به نام 400Z اشاره داشته‌اند. همچنین در گزارشات غیررسمی گفته شده این خودرو به پیشرانهٔ 3 لیتری V6 توئین توربو مجهز خواهد بود که از اینفینیتی Q60 Red Sport قرض گرفته شده است و حدود 400 اسب بخار قدرت خواهد داشت. برای انتقال نیروی هم انتظار می‌رود نیسان هردو نوع گیربکس دستی و اتوماتیک را ارائه کند.

با همهٔ این‌ها اما 400Z خودروی کاملاً جدیدی نخواهد بود زیرا طبق گفته‌ها، این کوپهٔ اسپرت جدید بر اساس نسخهٔ بروز شدهٔ همان پلت‌فرم 370Z ساخته می‌شود. البته این موضوع طبیعی است زیرا در دورانی که خودروهای اسپرت به خاطر محبوبیت کراس‌اوورها فروش پایینی دارند، سرمایه‌گذاری برای توسعهٔ یک پلت‌فرم جدید برای این کوپهٔ اسپرت جدید منطقی نیست.

نیسان 400Z با اوورهنگ‌های جلو و عقب کوتاه و فقط دو صندلی در داخل، به نظر نمی‌رسد بزرگ‌تر از 370Z باشد. البته گزارش‌هایی ادعا کرده‌اند که نیسان قصد ایجاد تغییراتی اساسی در داخل این خودرو دارد و بنابراین هم از لحاظ تکنولوژی بروز خواهد شد و هم از متریال سطح بالایی برخوردار می‌شود. هنوز مشخص نیست که این پیشرفت‌ها چقدر در قیمت نسل آیندهٔ خودروی اسپرت Z نیسان تأثیر خواهد گذاشت.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1399/3/10
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط