icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین نخستین محصول جتا وارد بازار چین شد،محصولی اقتصادی از فولکس واگن

نخستین محصول جتا وارد بازار چین شد،محصولی اقتصادی از فولکس واگن

comments 0 1398/5/9

فولکس واگن چند ماهی است که اعلام نموده با محصولات جدید زیر برند جتا وارد بازار چین خواهد شد. در حقیقت جتا زیر برند جدید فولکس واگن بوده و محصولاتی مختص این بازار میلیاردی و با توجه به سلیقه چینی تولید  خواهد شد. نخستین محصولات این برند در نمایشگاه خودروی شانگهای 2019 به نمایش عمومی گذاشته و حالا خبر رسیده اولین جتا در قامت یک کراس اوور و با نام VS5 وارد بازار شده است.

محصولات جتا تحت جوینت ونچر فولکس واگن – فاو در تاسیسات چنگدو تولید خواهد شد.کراس اوور VS5 هم در حقیقت خودروی جدیدی نیست بلکه همان نسخه ریبج شده(تغییر برند داده شده ) سئات اتکاست که تغییرات جزیی را تجربه کرده است.  این کراس‌اوور کامپکت 4,419 میلی‌متر طول، 1,841 میلی‌متر عرض و 1,616 میلی‌متر ارتفاع داشته و فاصلهٔ محوری آن‌ برابر با 2,630 میلی‌متر است. بنابراین ابعاد VS5 تقریباً با سئات آتکا و اشکودا کاروک یکسان است که البته تعجب‌برانگیز نیست زیرا هر سهٔ این کراس‌اوورها روی پلت‌فرم MQB فولکس‌واگن ساخته شده‌اند. VS5 در چین با یک پیشرانهٔ 1.4 لیتری چهار سیلندر بنزینی توربوشارژ عرضه می‌شود که 150 اسب بخار قدرت و 250 نیوتن متر گشتاور دارد. انتقال این نیرو به‌صورت استاندارد توسط یک گیربکس پنج سرعتهٔ دستی صورت می‌گیرد اما امکان سفارش یک نمونهٔ شش سرعتهٔ اتوماتیک هم وجود دارد که ساخت شرکت آیسین است.

 

 

البته باید بدانیم که سئات اتکا در بازارهای اروپایی با موتور قدرتمندتر 1.5 لیتری توربوشارژ TSI و جعبه دنده 8 سرعته دو کلاچه عرضه می گردد اما فولکس واگن برای کاهش قیمت تمام شده این بلند قامت جتا ترجیح داده موتور ضعیفتری را استفاده نماید چرا که هدف فولکس واگن با جتا در بازار چین ،خودرو اولی هستند از این رو قیمت مناسب مهمترین ملاک فولکس واگن برای این زیر برند جدید است. به همین دلیل است که قیمت VS5 از 89,800 یوآن (13,000 دلار) آغاز شده و در بالاترین نسخه به 119,800 یوآن (17,400 دلار) می‌رسد.

به گفتهٔ فولکس‌واگن-فاو، این اولین کراس‌اوور ساخت آلمان است که قیمتی زیر 100 هزار یوآن دارد. برند جتا در چین شبکهٔ توزیع خودش را دارد و تا پایان امسال بیش از 200 نمایندگی را در این کشور افتتاح خواهد کرد. تحویل اولین نمونه‌های VS5 به خریداران نیز از ماه سپتامبر آغاز خواهد شد. بعد از این کراس‌اوور، مدل بزرگ‌تر VS7 (نسخهٔ هفت‌نفرهٔ VS5 که به‌احتمال‌زیاد بر اساس سئات تاراکو ساخته می‌شود) و سدان کامپکت VA3 (نسخهٔ ری‌بج شدهٔ فولکس‌واگن جتا) هم به سبد محصولات برند جتا اضافه خواهد شد.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1398/5/9
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط