icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین نخستین کراس اوور فیسکر اوشن معرفی شد

نخستین کراس اوور فیسکر اوشن معرفی شد

comments 0 1398/10/17

نزدیک به یک سال پیش هنریک فیسکر برای نخستین بار تیزر  کراس اوور الکتریکی خود را منتشر کرد .البته از آن زمان تا به امروز تیزر ها و تصاویر متعددی از این شاسی بلند بصورت مرحله انتشار یافت تا نهایتا روز گذشته این بلند قامت الکتریکی بصورت رسمی معرفی شد

این کراس اوور الکتریکی طبق گفته‌ها حداکثر برد 482 کیلومتری داشته و از سال 2021 با قیمت 37499 دلاری وارد بازار خواهد شد.فیسکر می‌گوید اوشن از باتری 80 کیلووات ساعتی برای رسیدن به شعاع حرکتی ادعایی استفاده می‌کند. البته فعلاً خبری از قدرت پیشرانه و زمان شارژ باتری نیست اما فیسکر می‌گوید اوشن در عرض 2.9 ثانیه از سکون به سرعت 96 کیلومتر در ساعت خواهد رسید. همچنین خریداران می‌توانند این خودرو را به‌صورت تک دیفرانسیل و چهار چرخ محرک خریداری کنند.


کابین خودرو روش ساده‌ای را در پیش گرفته و شبیه چیزی است که در خودروهایی همچون تسلا مدل Y و فورد موستانگ مک-ای می‌بینیم. یک صفحه لمسی بزرگ در مرکز نشسته و یک صفحه مشابه نیز در پشت آمپرها انجام‌وظیفه می‌کند. همچنین دو شارژر بی‌سیم و هدآپ دیسپلی وجود داشته که این آخری بنا به گفته سازنده می‌تواند اشعار موسیقی را در زمان پلی شدن آن روی شیشه جلو نشان دهد.

5 دکمه هپاتیک زیر صفحه مرکزی بزرگ پنهان شده‌اند و کاربر با آن‌ها می‌تواند دسترسی سریع به صفحه اصلی، سرعت پنکه، دما و سیستم صوتی داشته باشد. اوشن توانایی‌های خودران هم خواهد داشت. فیسکر به این موضوع اشاره دقیقی نداشته اما در جلوپنجره خودرو یک رادار دیده می‌شود. همچنین این خودرو از ویژگی “حالت کالیفرنیا” سود می‌برد که در واقع آن را به یک خودروی روباز تبدیل می‌کند.

سقف با پانل بزرگ و سرتاسری سولار این خودرو باعث می‌شود تا در طول سال، به اندازه طی مسافت 1600 کیلومتر، انرژی رایگان خورشیدی حاصل و ذخیره گردد. بسیاری از قسمت‌های این خودرو از مواد بازیافتی یا سازگار با محیط زیست ساخته شده‌اند.

فیسکر اوشن از اواخر سال 2021 وارد بازار می‌شود اما انتظار نمی‌رود اولین نمونه‌های آن تا سال 2022 به دست مشتریان برسند. قیمت پایه این خودرو در آمریکا و پیش از اعمال مشوق‌ها برابر با 37499 دلار بوده که با تخفیف‌های مالیاتی در برخی ایالتها به زیر 30 هزار دلار نیز خواهد رسید. خریداران هم‌اکنون می‌توانند با سپرده 250 دلاری آن را رزرو کنند. فیسکر همچنین برنامه اشتراک ماهانه با مبلغ 379 دلاری را در نظر گرفته است. سرویس اشتراک خودرویی یاد شده هر زمانی قابل لغو بوده و در هر سال تا 48 هزار کیلومتر را می‌توان رانندگی کرد.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/10/17
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط