icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین نسل جدید هیوندای کرتا رونمایی شد

نسل جدید هیوندای کرتا رونمایی شد

comments 0 1398/2/1

هیوندای دارای کرس اووری کوچکی با نام کرتا است که در برخی از بازارهای جهانی با نام ix25 معرفی شده است.حالا این برند کره ای در نمایشگاه خودروی شانگهای 2019 رسما از نسل جدید این خودرو رونمایی کرد.

ظاهر نسخه جدید این کراس اوور نه چندان مطرح هیوندای به مراتب تهاجمی تر و البته مدرن تر شده که این مهم را بیشتر مدیون جلو پنجره آبشاری بزرگ و جدیدی هستیم که پیش از این در کراس اوور بزرگ هیوندای پالیسید دیده بودیم.  در طرفین این جلوپنجره، چراغ‌های دوقسمتی جای گرفته‌اند که با الهام از چراغ‌های مدل کُنا طراحی شده‌اند.

اما در نمای عقب با چراغهای سه تکه ای عجیب و غریبی روبرو هستیم که چندان جذاب به نظر نمی رسد.در بخش های دیگر همه چیز در حد یک کراس اوور ارزان قیمت است اما برخی از عناصر آفرودی نظیر پوشش پلاستیک مشکی رنگ دور بدنه و  محافظ نقره‌ای‌رنگ سپر جلو  به چشم می خورد

هیوندای برای ظاهر کابین نسل جدید کرتا از زبان طراحی جدیدی استفاده کرده که تاکنون در هیچ یک از محصولاتش دیده نشده است.چرا که داشبورد این خودرو کاملا مینمالیستی طراحی شده و یک صفحه نمایش بسیار بزرگ در بخش میانی تعبیه شده است.این صفحه‌نمایش بسیار بزرگ به سیستم اطلاعاتی-سرگرمی متصل شده که نما و احساس لوکسی به داخل کرتا بخشیده است. نمایشگر لمسی خودرو اما یادآور محصولات تسلا است. انتظار می‌رود صفحه آمپر این کراس‌اوور جدید کره‌ای نیز دیجیتالی باشد.

به گفتهٔ هیوندای، نسل جدید کرتا 4.30 متر طول، 1.79 متر عرض و 1.62 متر ارتفاع داشته و فاصلهٔ محوری آن‌هم برابر با 2.61 متر است . این بدان معناست که نسل جدید کرتا 3 سانتیمتر در طول، 1 سانتیمتر در عرض و 2 سانتیمتر فاصلهٔ محوری بزرگتری نسبت به نسل قبل دارد اما 7 میلیمتر کوتاهتر شده است.هیوندای در خصوص اطلاعات فنی و زمان عرضه هیوندای کرتا نسل جدید صحبتی نکرده است.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1398/2/1
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط