icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین نسل جدید پژو 208 GTi برقی خواهد بود

نسل جدید پژو 208 GTi برقی خواهد بود

comments 0 1397/4/16

نسل جدید هاچبک پژو با سیستم های تولید قدرت مختلفی عرضه می گردد که یکی از آن ها تمام برقی است

سه سال پیش پژو مدل 308 R هیبرید را با 500 اسب بخار را تولید نمود و ثابت کرد توانایی طراحی هاچبک داغ برقی را دارد. اگرچه مدل گفته شده تنها یک خودروی مفهومی بود اما حالا این خودروساز فرانسوی در پی تولید یک خودرو با منبع تأمین قدرت تمام برقی می باشد. در واقع مدل 208 از این کمپانی در نسخه ی GTi به عنوان خودروی تمام برقی عرضه خواهد شد.

برنامه ی تولید نسل جدید هاچبک فوق کوچک 208 برای ماه مارس سال 2019 در نمایشگاه خودروی ژنو برنامه ریزی شده است که جدا از پیشرانه ی نا آشنا قرار است زیرمجموعه ی مدل زیرو-ای میشین (zero-emissions) معرفی گردد. 208 های معمولی از  پلتفرم CMP استفاده می کنند و مدل تمام برقی این خودرو از انواع شاسی e-CMP بهره خواهد برد.

رئیس کمپانی پژو در مصاحبه ای به 208 GTi تمام برقی اشاره نمود اما به هیچ عنوان وارد جزئیات نشد. او اعلام کرد از این  به بعد خریداران می توانند بین مدل های با پیشرانه ی معمول  و برقی انتخاب کنند  که البته مدل GTi نیز در دسترس خواهد بود. ایده ی اصلی این اتفاق پرهیز از فرق گذاشتن بین پیشرانه های برقی و درونسوز است و در عین حال انتخاب های متعدد پیش روی خریداران قرار خواهد گرفت.

یکی دیگر از اصلی ترین دلایل پژو برای این پروژه قوانین سختگیرانه ی پژو برای آلایندگی تا سال 2020 است و رئیس شرکت فرانسوی گفته است که نمی خواهد آینده خسته کننده باشد و به  همین دلیل این برند با لوگوی شیر در حال آماده کردن خود است تا با نهایت عملکرد همه را راضی نگه دارد.

در نگاه بلند مدت این شرکت قصد دارد خودرو های برقی با قدرتی معادل 536 اسب بخار، یعنی حتی بیشتر از مدل مفهومی خود طراحی و تولید کند. برای حدس زدن مدل های آتی این شرکت کمی زود است اما با دانستن اینکه تا سال آتی این مدل های جدید به بازار می آیندامید بخش است.

user-img

نویسنده :

ایمان غفاری

comments 0 1397/4/16
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط