icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین نسل جدید کیا اپتیما 2021 در راه است

نسل جدید کیا اپتیما 2021 در راه است

comments 0 1398/6/2

وضعیت فروش خودروهای سدان چندان مناسب نیست و مردم کراس اوورهای و شاسی بلند های بازار را بر این خودروهای ریشه دار ترجیح می دهند اما این دلیل باعث نشده است که کیا بدنبال عرضه نسل جدید اپتیما 2021 نباشد.چرا که برای نخستین بار تصاویر جاسوسی این سدان پرفروش در دره مرگ آمریکا منتشر شده است.

در این تصاویر کیا اپتمیا 2021 با پوشش استتار زیادی از دیدگان مخفی شده است اما به هر حال جزئیات سقف و رکاب های کامل مشخص است. البته انتظار نمی‌رود یک بازطراحی شدید را شاهد باشیم بلکه طراحی این خودرو تکامل یافته‌ی نسل فعلی خواهد بود. درست همانند کیا سراتوی جدید، اپتیما 2021 از نظر طراحی وام‌دار استینگر خواهد بود. طراحی این خودرو روی خط سقف روان و خمیده و ابعاد و تناسبات پهن تمرکز خواهد داشت. همانند هیوندای سوناتا 2020، اپیتمای جدید نیز از نظر فاصله بین محوری و پهنا رشد خواهد کرد.

در داخل خودرو نیز ار فناوری های  جدید معرفی شده در سوناتا استفاده خواهد شد و قطعا فضای داخلی بهبود خواهد یافت.  شاید برخی تجهیزات این خودرو مختص تریم های فول باشند اما مواردی همچون شارژ بی‌سیم، دستیار پارک و… می‌توانند در نسخه‌های پایه هم وجود داشته باشند. داشبورد جدید و متریال باکیفیت‌تر هم جزو ویژگی‌های اپتیمای جدید خواهند بود.

صحبت در خصوص پیشرانه اپتیما 2021 بسیار زود است اما می توان انتظار یک موتور 4 سیلندر ارتقا یافته را داشت. همچنین انتظار می‌رود نسخه‌های هیبریدی و پلاگین هیبریدی اپتیما 2021 نیز معرفی شود.

با توجه به افت فروش سدان ها باید گفت خودروسازانی که در سبد محصولات خود سدان های زیادی دارند باید اقدام به نونوار کردن آن‌ها نمایند. برخی برندها همچون فورد اقدام به خاتمه تولید محصولات سدان خود می‌کنند اما کیا هنوز هم به دنبال رقابت با برندهایی همچون هوندا و تویوتاست. کیا اپتیمای جدید می‌تواند خونی تازه به رگ‌های این خودرو تزریق کند. احتمالاً محصول جدید کیا در اوایل سال آینده معرفی خواهد شد.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/6/2
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط