icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین نمایشگاه CES 2020 ،رونمایی مرسدس بنز ار مفهومی ویژن AVTR

نمایشگاه CES 2020 ،رونمایی مرسدس بنز ار مفهومی ویژن AVTR

comments 0 1398/10/18

دایلمر در نمایشگاه CES 2020 از یک خودروی مفهومی جذاب با نام مرسدس بنز ویژن AVTR رونمایی کرد.این خودرو حاصل همکاری دایلمر بنز و  فرانچایز فیلم آواتار می باشد

این خودروی نمایشی برای ایجاد تصوری از ظاهر خودروهای آینده طراحی شده است. در طراحی این مفهومی مرسدس می‌توانیم ادای احترامی ویژه به ارتباط بین انسان، ماشین و طبیعت را مشاهده کنیم. همین موضوع به ارتباط بین افراد ناوی و پاندورا در آواتار اشاره دارد.با نگاهی سریع به ویژن AVTR خواهید فهمید که این خودرو شبیه هیچ محصول دیگر حاضر در بازار نیست. برای مثال باید گفت هیچ خبری از کنترل‌های سنتی در خودرو نبوده و رانندگان به سادگی دست خود را روی کنترلر نورانی در کنسول مرکزی گذاشته و این کنترلر پارامترهای متنوعی همچون ضربان قلب و نبض را اندازه می‌گیرد. باقی کابین اطراف سرنشینان را در بر گرفته و به لطف شکل‌ها و سطوح استخوانی و نورپردازی ویژه با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کند.

آن چیزی که روی صندلی‌ها را گرفته چرم دینامیکاست که منحصراً از متریال بازیافتی لباس‌ها، پرچم‌ها و بطری‌های پلاستیکی ساخته شده است. بخش اعظم کف خودرو نیز با چوبی به نام کاران مزین شده است. کاران از خیزرانی که معمولاً در مناطقی مثل اندونزی یافت می‌شود ساخته شده است.

ظاهر مرسدس بنز ویژن AVTR با 33 فلاپ چندمنظوره تکمیل شده است. این فلاپ ها برای شبیه‌سازی تنفس و حرکات پاندورا طراحی شده‌اند و البته می‌توانند آئرودینامیک خودرو را بهبود بخشند.

قوای محرکه خودرو نیز کاملاً آینده نگرانه بوده و مرسدس به کاهش آلایندگی کربن متعهد است. نیروبخش این خودرو مجموعه باتری 110 کیلووات ساعتی است که از سلول‌های ارگانیک مبتنی بر گرافن استفاده کرده و عاری از فلزات سمی و سنگین است و بنابراین باتری خودرو کاملاً قابل بازیافت می‌باشد. با تنها 15 دقیقه شارژ باتری می‌توان به شعاع حرکتی 700 کیلومتری دست یافت. چهار پیشرانه الکتریکی کاملاً مستقل نیز قدرت ترکیبی 470 اسب بخاری تولید می‌کنند.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/10/18
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط