icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین همکاری جیلی و دایلمر گسترش خواهد یافت

همکاری جیلی و دایلمر گسترش خواهد یافت

comments 0 1397/11/23

جیلی به شدت در حال گسترش فعالیت خود در بازارهای بین المللی بوده و برای نیل به این هدف  اقدام به خرید سهام خودروسازان بزرگ چهان نظیر ولوو و لوتوس کرده است. اما این شرکت چینی سال گذشته موفق شد پس از کش و قوس های فراوان 9.69 درصد از سهام دایلمر را خریداری نماید.

در پی این همکاری ،دایلمر در اکتبر سال گذشته عنوان نمود که قصد دارد شرکتی با همکای جیلی را تاسیس نماید . حالا پس از گذشت چند ماه دیتر زچه مدیرعامل دایملر اذعان داشت گفت‌وگوهایی با شرکت جیلی چین برای گسترش همکاری‌ها صورت گرفته است.

البته زچه  اطلاعات بیشتری در خصوص نوع همکاری دو شرکت منتشر نکرده اما تاکید کرد که دایملر و جیلی روی دیگر بحث‌های مهمی که ابعاد بزرگ‌تری دارند گفت‌وگو کرده‌اند. در مقابل دولت آلمان اظهار داشته خودروسازان چینی می‌توانند سهام شرکت‌های داخلی را به عنوان راهی برای حفاظت از رقبای ناخواسته‌ی خارجی خریداری کنند. از این رو آلمان ها مسیر  خود در صنعت را تا حدی تغییر داده‌اند.

مؤسس شرکت جیلی آقای لی شوفو در فوریه سال 2018 توانست 9.69 درصد سهام دایملر را با مبلغی در حدود 9 میلیارد دلار بخرد و به بزرگ‌ترین سهامدار این شرکت تبدیل شود . از آن زمان تا به امروز گفتگو های بسیاری ما بین این دو خودروساز صورت گرفته اما هنوز قدم عملی برداشته نشده است.

برچسب ها:

جیلی
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1397/11/23
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط