icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین هیوندای ترامپ را به دلیل هدف قرار دادن خودروسازهای بین المللی متهم کرد

هیوندای ترامپ را به دلیل هدف قرار دادن خودروسازهای بین المللی متهم کرد

comments 0 1397/3/20

این اتهام به دلیل تعرفه های خارج از قائده به ضرر خودروسازهای غیر آمریکایی به ترامپ وارد شد

مدیر ارشد هیوندای در آمریکا، برایان اسمیت،  با توجه به تصمیمات رئیس جمهور این کشور گفت که ترامپ مستقیما خودروسازهای بین المللی را هدف قرار داده است و از طریق وضع تعرفه های غیر متعارف به آن ها فشار می آورد. او اضافه کرد ترامپ به هیچ عموان به خودروسازهای غیر آمریکایی بها نمی دهد و حتی برای آن ها دردسر هم ایجاد می کند.

اسمیت در ادامه ی صحبت های خود گفت این سیاست ها بر روی شرکت هایی اثر می گذارد که سهم بسیار زیادی در تولیدات این کشور دارند و با سخت شدن شرایط برای آن ها، مشکلات فراوانی بوجود خواهد آمد.

او همچنین اعلام کرد شرکت هایی که در داخل این کشور به تولید می پردازند چندان دچار مشکل نخواهند شد و بحث اصلی برای کمپانی های بین المللی مطرح است.

مدیر ارشد هیوندای در آمریکا و 9 تن دیگر از مدیران شرکت های خودرویی به تازگی با دونالد ترامپ دیدار کرده اند. بلافاصله بعد از این جلسه وزارت بازرگانی آمریکا تحقیقات در رابطه با واردات و امنیت ملی را آغاز کرد. گزارش ها بیان می کنند که دولت این کشور می تواند واردات خودرو را به وسیله ی تعرفه تا 25 کاهش دهد.

هیوندای مانند بسیاری از خودروسازان بزرگ، تعداد بسیار زیادی از خودروهای خود را در آمریکا تولید می کند. در واقع بیش از نیمی از فروش این شرکت در آمریکا در همین کشور تولید می شوند.

وزارت بازرگانی  این کشور اعلام کرده است که در 20 سال گذشته از 32 درصد خودرو های وارداتی این رقم به 48 درصد افزایش پیدا کرده است. هچنین تعداد شاغلین در صنعت خودرو نسبت به همین زمان 20 درصد کمتر شده است.

در هر حال رئیس جمهور این کشور، قصد کرده است که با وضع انواع قوانین و تعرفه ها  واردات را کاهش دهد و تولیدات داخل را تقویت کند و همین مسئله باعث نگرانی شرکت های خارجی در این کشور شده است.

user-img

نویسنده :

ایمان غفاری

comments 0 1397/3/20
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط