icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین هیوندای نکسو و رکورد جدید میزان پیمایش خودروهای هیدروژنی

هیوندای نکسو و رکورد جدید میزان پیمایش خودروهای هیدروژنی

comments 0 1398/9/18

برخی اعتقاد آینده خودروی جهان در دستان خودروهای هیدروژنی است و هیوندای یکی از آنهاست.کراس اوور نکسو از محصولات هیدورژنی هیوندای محسوب می گردد و طبق ادعای این شرکت خودروی فوق توانسته رکورد بیشترین میزان مسافت برای خودروهای هیدروژنی را به ثبت برساند .

این خودرو به رانندگی برنارد پیکارد رئیس موسسه خورشیدی ایمپالس توانست 778 کیلومتر را با یک‌بار سوخت‌گیری طی کند. نکسوی موردبحث که شمال فرانسه را طی می‌کرد هنوز هم 49 کیلومتر دیگر را می‌توانست با میزان شارژ باقی مانده طی کند.

این سفر صبح روز 25 نوامبر از جایگاه هیدروژن FaHyence در ساراگیماینز شروع شد. دلیل انتخاب این محل نیز تعهد این منطقه به حمل‌ونقل پایدار بوده است. هیوندای نکسو نیز روز بعدی به له بورژت در نزدیکی پاریس رسیده است.
در طول این سفر 111.2 کیلوگرم دی‌اکسید کربن کمتر نسبت به یک خودروی بنزینی در مسافتی مشابه تولید شده و درعین‌حال 404.6 مترمکعب هوا تصفیه شده که برابر با میزان هوایی است که 23 فرد بالغ در روز تنفس می‌کنند.

از جمله افراد شاخصی که پیکارد را در این سفر همراهی می‌کردند می‌توان به ژان راتنر رئیس منطقه گرند است در فرانسه اشاره کرد. گرند دوک هنری از لوکزامبورگ، برونو له مایر وزیر اقتصاد و امور مالی فرانسه، الیزابت بورن وزیر محیط‌زیست فرانسه و… نیز نظاره‌گر ثبت این رکورد بوده‌اند.

این اولین چالش قابل‌توجه برای پیکارد نبوده زیرا او قبلاً اولین سفر تک‌نفره در دنیا با بالن را نیز تجربه کرده است. پیکارد همچنین با هواپیمایی خورشیدی به سفری طولانی رفته است. هیوندای هم بازیگری کلیدی در توسعه خودروهایی با قوای محرکه جایگزین بوده و اولین خودروسازی است که بصورت انبوه اقدام به تولید خودروهای هیدروژنی می‌کند.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/9/18
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط