icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین هیوندای ولوستر N در مقابل هوندا سیویک تایپ R

هیوندای ولوستر N در مقابل هوندا سیویک تایپ R

comments 0 1397/10/9

هیوندای چند سالی است که در پی گسترش سبد محصولات پرفورمنس خود با برند N است. ولوستر N آخرین محصول این بخش ویژه هیوندای است که به تازگی به بازار آمریکا راه یافته است.

ولوستر N 2019 که باید با خودروهای نظیر فولکس واگن GTI به رقابت بپردازد از پایه قیمت 27785 دلار برخوردار بوده و در زیر درب موتور کوچک خود از یک قلب آهنین 4 سیلندر 2.0 لیتری با قدرت 250 اسب بخار و گشتاور 352 نیوتن متر سود می برد.بررسی های نشان می دهد باز خوردهای اولیه در خصوص ولوستر N کاملا مناسب بوده است اما عملکرد این خودرو در مقابل شاه بیت خودروهای هاچ بک پرفورمنس بازار آمریکا یعنی هوندا سیویک تایپ R چگونه است.

ولوستر N

مقایسه این دو خودرو در حقیقت مقایسه سیب با پرتغال است اما به هر حال سیویک در بخش پرفورمنس دست بالا را دارد چرا که پیشرانه 4 سیلندر 2.0  توربوی این خودرو قدرتی برابر با 306 اسب بخار و گشتاوری برابر با 399 نیوتن متر را تولید می کند که مشخصا بالاتر از ولوستر N است اما نکته مهم بیشتر بودن قیمت سیویک تایپ R نسبت به رقیب خود است چراکه قیمت آن از 35700 دلار آغاز می‌شد. به این ترتیب تایپ R چند هزار دلار گران‌تر از نسخه‌ی پرچم‌دار ولوستر N مجهز به پرفورمنس پکیج می‌باشد. این نسخه از ولوستر N خروجی 275 اسبی و گشتاور 352 نیوتون متری را نشان می‌دهد.

هوندا سیویک تایپ R

اما بدون فوت وقت به سراغ مقایسه این دو خودرو خواهیم رفت.ابتدا به سراغ سیوک تایپ R می رویم به این ترتیب تایپ R چند هزار دلار گران‌تر از نسخه‌ی پرچم‌دار ولوستر N مجهز به پرفورمنس پکیج می‌باشد. این نسخه از ولوستر N خروجی 275 اسبی و گشتاور 352 نیوتون متری را نشان می‌دهد.سیویک بدون مشکلی خاصی بدلیل بالاتر بودن قدرتش، در یک درگ رودرو رقیب خود را شکست خواهد داد.

هیوندای ولوستر N

ولوستر N هم چیزی از سیویک تایپ R کم ندارد و از تغییرات ظاهری بدنه به منظور تمایز با نسخه‌های استاندارد بهره‌مند است. یکی از چشمگیرترین تغییرات این خودرو در مقایسه با نسخه استاندارد ولوستر سیستم اگزوز اسپورتی است که صدای فوق‌العاده‌ای تولید می‌کند.

هوندا سیویک تایپ R

ولوستر N خودروی قابل با نکات مثبت بسیار است اما متریال مصرفی در کابین این خودرو نا امید کننده است و به خوبی سیویک تایپ R نمی باشد.در بخش هندلینگ هر دو خودرو کاملا مناسب نشان دادند هر چند تجربه رانندگی با سیویک تایپ R چشمگیر تر بود.

مقایسه هوندا سیویک تایپ R با هیوندای ولوستر N

در نهایت KBB عقیده دارد این مقایسه برنده خاصی ندارد و هر دو خودرو عملکرد خوبی داشته و در زمینه مختلف کارایی بالای را از خود به نمایش گذاشتند.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1397/10/9
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط