icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین وانت پیکاپ مرسدس بنز X-CLASS نیامده بازنشست می شود

وانت پیکاپ مرسدس بنز X-CLASS نیامده بازنشست می شود

comments 0 1398/4/26

زمانی که مرسدس بنز  از نخستین پیکاپ خود با نام X-CLASS رونمایی کردند همه چیز مطابق پیش بین ها جلو رفت..معرفی این خودروی جدید مرسدس بنز با سر و صدای زیادی و همچنین بسیار خوش آب و رنگ برگزار شد . در ادامه  اعضای این خانواده جوان با معرفی نسخه 6 سیلندر تکمیل گردید.همچنین در خبر های داشتیم که این برند در حال کار بر روی نسخه 8 سیلندر و یا حتی طویلتر این وانت پیکاپ است اما همه این ها در حد حدس و گمان است.البته در خبر های جدیدتری هم به گوش می رسد که مرسدس بنز بدلایل مختلف قصد دارد برای همیشه تولید X کلاس را متوقف کند.

یکی از نشریان معتبر گزارش داده مرسدس بنز در حال کاهش هزینه های مازاد خود است و احتمالا X کلاس قربانی این تصمیم گری شود.  با فروش 16700 دستگاهی در اروپا، استرالیا و آفریقای جنوبی در سال پیش، این خودرو کاملاً کمتر از حد انتظار ظاهر شده و درآمد کافی را برای مرسدس به ارمغان نیاورده است. فعلاً چیزی را نمی‌توان تائید کرد اما همکاری غیرمطمئن رنو نیسان با دایملر هم می‌تواند در تصمیم نهایی نقش داشته باشد. 

 

 

مرسدس بنز X کلاس در حقیقت نسخه ریبج شده و تغییر کرده نیسان ناوارا بود و برخلاف روزهای ابتدایی اصلا نتوانست در ادامه نتایج مد مرسدس بنز را رقم بزند.  قیمت پایه‌ی این پیکاپ در اروپا برابر با 37294 یورو است درحالی‌که قیمت مدل 6 سیلندر از 48790 یورو (54759 دلار) آغاز می‌شود. در مقام مقایسه باید گفت فورد F-150 پلاتینیم قیمت پایه‌ی 54920 دلاری در آمریکا دارد.

البته فرخوان های گسترده بر روی فروش این خودرو تاثیر مفنی بسزایی داشت. بعنوان مثال در یکی از این فرخوان ها چراغهی از زیر داشبورد بر روی پدال ها سقوط می کرد که در پیکاپ لوکس 50 هزار دلاری واقعا نا امید کننده بود.

دایملر هم پیش‌بینی کرده سودش برای چهارمین بار در 13 ماه گذشته افت پیدا خواهد کرد که دلیل اصلی این امر صرف هزینه‌ی بیشتر برای فراخوان‌های آلایندگی دیزلی و ایربگ های تاکاتا می‌باشد.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/4/26
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط