icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین ورود کراس اوور جدید چانگان یونی تی به بازار چین

ورود کراس اوور جدید چانگان یونی تی به بازار چین

comments 0 1399/3/1

جدیدترین کراس اوور چانگان با نام "یونی تی" آماده ورود به بازار چین شده است. این خودرو نخستین محصول از سری محصولات جدید این شرکت موسوم "جاذبه" است. . گفته شده قیمت این خودرو بین 120 هزار یوآن معادل 16,900 دلار تا 150 هزار یوآن معادل 21,100 دلار است. اولین نمونه‌های یونی‌تی در ماه ژوئن به خریداران تحویل داده خواهد شد.

شاید جالب‌ترین و چشمگیرترین ویژگی طراحی یونی‌تی جلوپنجرهٔ بدون مرز آن باشد که با طراحی لوزی‌‍شکل به‌تدریج از وسط به طرفین کشیده می‌شود تا به نزدیکی چراغ‌ها می‌رسد. این چراغ‌ها نیز به‌صورت دوبخشی طراحی شده‌اند که شامل دی‌لایت‌های LED در بالا و چراغ‌های اصلی در پایین می‌شود. فرم سقف کوپه مانند، طراحی عضلانی و اسپرت پروفیل جانبی، چراغ‌های عقب افقی با شکلی تیز و طرح سقف شناور هم از دیگر ویژگی‌های ظاهری قابل‌توجه این کراس‌اوور جدید چینی هستند.

در داخل یونی‌تی هم طراحی مدرن و مُد روزی به چشم می‌خورد که صفحه‌نمایش 10.25 اینچی سیستم اطلاعاتی-سرگرمی متصل به صفحه آمپر دیجیتالی و غربیلک فرمان D شکل از ویژگی‌های اصلی آن هستند. ازجملهٔ تجهیزات این خودرو نیز می‌توان به گرم‌کن آینه‌های جانبی، سیستم پارک اتوماتیک، اتصال تلفن همراه، شارژ بی‌سیم گوشی‌های هوشمند، کروز کنترل تطبیقی، هشدار خروج از خط و… اشاره کرد.

یونی‌تی با 4,515 میلی‌متر طول، 1,870 میلی‌متر عرض و 1,565 میلی‌متر ارتفاع، کراس‌اووری کامپکت محسوب می‌شود درحالی‌که فاصلهٔ محوری آن‌هم برابر با 2,710 میلی‌متر است. چانگان برای تأمین نیروی موردنیاز این خودرو یک پیشرانهٔ 1.5 لیتری چهار سیلندر توربو را در نظر گرفته که 180 اسب بخار قدرت و 300 نیوتن متر گشتاور دارد. این نیرو توسط یک گیربکس هفت سرعتهٔ دوکلاچه انتقال پیدا می‌کند.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1399/3/1
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط