icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین وقتی «لوما» به سراغ تیونینگ فراری می رود

وقتی «لوما» به سراغ تیونینگ فراری می رود

comments 0 1397/8/24

عموما شرکت های فعال در امر تیونینگ ،خودروهایی را هدف اصلی کار خود قرار می دهند که  اختلاف قبل و پس از تغییرات بسیار باشد تا هنرشان به چشم آید.اما وقتی که کمپانی« لوما دیزاین» برای معرفی پروژه جدید خود ،فراری پورتوفینو را برگزیده مشخص است که کاملا به نحوه عملکرد خود اطمنیان دارد چرا که این سوپر اسپرت ایتالیایی به خودی خود محصولی خاص و جذاب است و نیازی به تیونینگ ظاهری ندارد.

لوما دیزاین  پیش از این به ساخت رینگ های سفارشی مشغول بود اما مدتی است که عرضه کیت بدنه هم در دستور کار خود قرار داده است.کیت بدنه LP-740 2.0 که توسط ماریوس دومیتراسکو طراحی شده روی شخصیت اسپورت پورتوفینو تمرکز داشته و البته به دنبال اغراق و زیاده‌روی هم نبوده است.از این رو در نمای جلو تنها از آپرون های جدید و و ورودی های جذاب تر به همراه لبه کربن مات یا براق استفاده شده تا به این سوپر اسپرت ظاهری جسورتر ببخشد.

فراری پورتوفینو

همچنین حضور رینگ های رینگ‌های 21 اینچی GTC-SL و رکاب کربنی، نمای جانبی خودرو را بیش از پیش عضلانی نموده است.رینگ های فوق با دو طرح عرضه خواهند شد که از لاستیک‌های 255/30 ZR21 در جلو و 305/25 ZR21 در عقب سود می برند.لوما برای افرای که رینگ 21 ینچی راضیشان نمی کند رینگ های 22 اینچی را پیشنهاد می کند. قابل ذکر است رینگ فوق علی رغم سایز بزرگشان حدود 20 درصد سبکتر هستند.

در بخش عقبی خودرو هم بیش از هر چیز سپر و دیفیوزر های باز طراحی شده با لبه گیراتر خود نمایی می کند. همچنین تریم های کربنی متصل به چراغهای عقب و اسپویلر لبه درب صندوق از جمله موارد اضافه شده به این فراری است.

فراری پورتوفینو

نام LP-740 اشاره واضحی به لامبورگینی دارد چراکه پیشرانه پورتوفینو نیز ارتقا یافته تا پرفورمنسی در حد آونتادور داشته باشد.لوما در این بخش با ارتقا نرم افزار پیشرانه و استفاده از سیستم اگزوز پیشرفته مسبب افزایش قدرت و گشتاور موتور 3.9 لیتری توین توربو 8 سیلندر فراری پورتوفینو شده است.

این اسب ایتالیایی حالا می تواند با این مشخصات فنی و کیت بدنه جدید ،از شتاب صفر تا 100 ثانیه ای 3.1 ثانیه بهره ببرد در حالی که حداکثر سرعت خود را به 342 کیلومتر در ساعت برساند.

البته تمامی موارد فوق برای مالک خودرو در حدود 17 هزار یورو هزینه خواهد داشت که تقریبا برابر قیمت یک خودرو معمولی است.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1397/8/24
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط