icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین وقتی شاسی بلند ها تبدیل به سدان می شوند!!

وقتی شاسی بلند ها تبدیل به سدان می شوند!!

comments 0 1399/4/5

در چند دهه پیش این سدان ها بودند که در کنار دیگر سگمنت های خانوادگی نظیر استیشن ها ،نبض بازار را در دست داشتند،اما از دهه 90 به بعد همه چیز تغییر کرد و این شاسی بلند ها بودند که با قامت بلندشان از خریداران دلبری کردند و پادشاه بازار شدند و بقیه داستان هم شما می دانید.

و هوندا آکورد همچنان پرفروش‌تر از بسیاری از شاسی بلندها هستند و حتی فورد فیوژن که به زودی بازنشسته می‌شود جزو پرفروش‌ترین محصولات این برند به شمار می‌رود. این امر ما را وادار کرده به این فکر بیفتیم که آیا فرصتی برای تجسم دوباره سدان ها بر پایه شاسی بلندهای شناخته شده وجود خواهد داشت؟

دست‌اندرکاران سایت Budget Direct تفکر مشابهی داشته‌اند. آن‌ها هفت رندر جالب از سدان هایی که بر پایه شاسی بلندهای مشهور شکل گرفته‌اند منتشر کرده و نتایج به دست آمده کاملاً عجیب هستند؛ اما برخی هم خیلی بد از آب درنیامده‌اند.

در ادامه شما را با این سدان های عجیب آشنا می‌کنیم. با ما همراه باشید.

فورد اکسپلورر

فورد اکسپلورر

ما کار را با اکسپلورر شروع می کنیم که بی شک یکی از آغاز کننده‌های موج ورود شاسی بلندها به بازار بوده است. با وجود خطوط نسبتاً نرم در بخش عقب، آیا این خودرو می‌تواند نسل بعدی فیوژن را پایه‌ریزی کند؟!

مرسدس بنز G کلاس

مرسدس بنز G کلاس

خوشبختانه مرسدس بنز نشانه‌هایی از حذف سدان ها را بروز نداده است. چهار درب‌های ظریف این خودروساز جزو سنگ محک‌های محصولات لوکس هستند اما سدان G کلاس کاملاً در نقطه مقابل این اظهارات قرار دارد.

هامر H2

هامر H2

قطعاً تصور این رندرها بدون حضور هامر H2 به عنوان نمادی از خشن‌ترین شاسی بلندها ممکن نخواهد بود. حاصل این کار ترکیبی از کرایسلر ۳۰۰ و خودروهای کیت دهه ۹۰ میلادی است؛ اما از یک‌چیز مطمئن هستیم و آن‌هم خبرساز بودن این سدان به اندازه خود هامر H2 اصلی است.

لندروور دیسکاوری

لندروور دیسکاوری

احتمالاً تاکنون متوجه شده‌اید که این رندرها بر پایه شاسی بلندهای جعبه‌ای و زمخت شکل گرفته‌اند؛ اما دیسکاوری ترکیبی مناسب از زبان طراحی نرم و گرد لندروور است. این سدان دیسکاوری آن‌قدرها هم که فکر می‌کردیم بد از کار درنیامده است.

نیسان جوک

نیسان جوک

همه‌ی شاسی بلندها بزرگ نیستند و دنیا هم نیازمند سدان های کوچک است. ظاهراً استایل عجیب جوک روی یک سدان کامپکت بهتر جواب داده است. این‌طور نیست؟!

جیپ رانگلر

جیپ رانگلر

تبدیل جیپ رانگلر به یک سدان چگونه خواهد بود؟ جیپ قبلاً بخشی از این کار را انجام داده و آفرودر چابکش را به مدل چهار درب آنلیمیتد تبدیل کرده است. این سدان در بخش‌های زیادی به طراحی اصیل رانگلر وفادار باقی مانده است.

جی ام سی یوکان

جی ام سی یوکان

اگر جنرال موتورز تصمیم بر تولید یک سدان بدنه روی فریم فول سایز بگیرد احتمالاً این رندر جزو نتایج نهایی خواهد بود. جلوپنجره برجسته جی ام سی یوکان روی این رندر جواب داده است. از میان تمامی رندرهای به نمایش درآمده این یکی جزو زیباترین آن‌ها محسوب می‌شود.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1399/4/5
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط