icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین وقتی فراری 488 پیستا زیر دستان نوویتک می رود

وقتی فراری 488 پیستا زیر دستان نوویتک می رود

comments 0 1398/5/26

برخی از خودروهای تولید در جهان را را به سختی می توان در دست تیونینگ کار های جهان مشاهده کرد . فراری  488 پیستا یکی از بارزترین مثال هاست چرا که اساسا این سوپر اسپرت نیازی به ارتقا فنی ندارد و در شرایط استاندارد ارزش های خود را براحتی به نمایش می گذارد.

باید به یاد داشته باشیم این اسب سرکش مارنلو از قویترین پیشرانه8 سیلندر ساخت فراری بهره می برد .  البته در نظر داشته باشید که همه مثل ما فکر نمی‌کنند و نوویتک هم این دسته از افراد را هدف گرفته و پکیج اسپورت جدیدش را برای مالکان این سوپرکار ایتالیایی معرفی کرده است. همان‌گونه که نام این پکیج نشان می‌دهد ما بیشتر با بهبودهای فنی پیشرانه‌ی 8 سیلندر 3.9 لیتری توئین توربوی فراری طرف هستیم.

نوویتک با استفاده از تنظیم مجدد ECU و سیستم اگروز پرفورمنس  تولید شده از فولاد ضد زنگ موفق شده قدرت پیستا 488 را 802 اسب بخار و گشتاور آن را به 898 نیوتن متر ارتقا دهد که افزایش قدرت 82 اسبی و گشتاور 128 نیوتون متری را نشان می‌دهد.

به عنوان نتیجه، این فراری 488 پیستا قادر است در عرض 2.7 ثانیه از سکون به سرعت 100 کیلومتر در ساعت رسیده و حداکثر سرعت 345 کیلومتر در ساعت را ثبت نماید. پس شتاب این خودرو نیم ثانیه و حداکثر سرعت نیز 5 کیلومتر در ساعت بهبود یافته است. البته آمار و ارقام بازگو کننده‌ی تمام داستان نیستند چراکه نوویتک ادعا می‌کند این خودرو پاسخ گاز بهتر و قدرت گیراتری در جاده دارد.

نوویتک علاوه بر بخش فنی دستی هم در ظاهر خودرو برده و قطعات فیبر کربن متعددی نظیر اسپویلر جلو، پانل‌های جانبی، آینه‌های بغل، اسپویلر لبه‌ای عقب و بخش کربنی اطراف چراغ‌های عقب به بدنه افزوده است.  اکثر این قطعات با تمرکز روی آئرودینامیک ساخته شده‌اند و در تونل باد تست شده‌اند.

نوویتک همچنین دستی بر سر و روی سیستم تعلیق خودرو کشیده و با استفاده از سیستم هیدرولیکی توانسته ارتفاع خودرو را حدود 35 میلی‌متر کمتر کند. سیستم لیفت جلو نیز می‌تواند ارتفاع دماغه را تا 40 میلی‌متر بالا ببرد.

نهایتاً مشتری می‌تواند چندین تریم مخصوص و پوشش چرم و آلکانترا را برای کابین خودروی خود سفارش دهد.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1398/5/26
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط