icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین ویژن سیمپلکس مرسدس بنز ،همزیستی گذشته و آینده

ویژن سیمپلکس مرسدس بنز ،همزیستی گذشته و آینده

comments 0 1398/6/25

118 سال پیش بود که دایملر-موتورن-گزل شفت خودرویی را معرفی نمود که در نوع خود انقلابی در این صنعت نوپا بود.خودروی فوق که Ps 35 نام داشت باعث تغییر دید مردم نسبت به خودروهای آن دوران بود چرا که از طراحی واگن های موتور بهره می برد.

مرسدس PS 35 را در مسابقات نیس فرانسه معرفی کرد و این خودروی ساختار شکن در بسیاری از مسابقات آن زمان موفق عمل کرد.  از طراحی تخت و پیشرانه‌ی سبک پرفورمنسی سود می‌برد که در ارتفاع پایین فریم نصب شده بود و در بخش جلو هم یک رادیاتور یکپارچه وجود داشت.طراحی PS 35 در آن دوران بسیار جدید بود و مرسدس حالا آمده است تا با کانپست جدید خود آن دوران خود را زنده نماید.

این کانسپت که ویژن مرسدس سیمپلکس نام گرفته به دنبال انتقال این پیام است که مرسدس بنز همیشه درباره‌ی اشرافیت و خلاقیت حرف می‌زدند. گوردن واگنر مدیر طراحی این خودروساز مشهور می‌گوید:

"تنها برندی نظیر مرسدس بنز است که می تواند رابطه قابل توجهی بین تاریخ و آینده ایجاده نماید.ویژن مرسدس سیمپلکس نشان دهنده دگرگونی خاص مرسدس بنز است.

در بالای فریم مونوکوک این خودروی مفهومی جایگاهی برای دو نفر در نظر گرفته شده است. چرخ های بزرگ و صفحه‌نمایش کاملاً مدرن هم جزو ویژگی‌های دیگر این خودرو می‌باشند. نمای جلوی این کانسپت به رنگ سفید درآمده و نیم عقب خودرو نیز مشکی است که ما را به یاد همان خودروی قدیمی می‌اندازد. بخش‌های آئرودینامیک زیادی روی خودرو وجود داشته و چرخ ها نیز سبک‌وزن هستند.

یک رادیاتور رزگلد با صفحه‌نمایش دیجیتال 3 بعدی در جلوی خودرو نیز نوشته‌ی مرسدس را نشان داده و البته انیمیشن‌هایی درباره‌ی وضعیت خودرو را هم به نمایش می‌گذارد. حتی کیف چرمی نیز در بخش عقب بدنه وجود دارد. طراحی کابین نیز در شناور بودن و یکپارچه‌سازی خلاصه شده و در آن ستون فرمان، دکمه‌ها و پانل پشت آمپرهای الهام گرفته از موتورسیکلت‌ها دیده می‌شود. نوع طراحی صفحه‌نمایش جلوی راننده نیز به گونه‌ای است که هم تمامی اطلاعات موردنیاز را در اختیار او قرار داده و هم راننده می‌تواند کاملاً روی جاده تمرکز کند.

این مجسمه‌ی چهار چرخ برای اولین بار در نمایشگاه Design Essentials 2019 نیس فرانسه به نمایش درخواهد آمد.

برچسب ها:

مرسدس بنز
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/6/25
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط