icon-sign ورود / ثبت نام

مجله ماشین پرسرعت ترین استیشن های 2017 / قسمت اول

پرسرعت ترین استیشن های 2017 / قسمت اول

شرکت های تولیدکننده خودرو همیشه سعی داشته بهترین را به مشتریان خود ارائه دهند. از این رو تولید هر نوع اتومبیلی را در سبد محصولات خود جای می دهند. در این میان مدل های واگنی یا همان استیشنی گزینه های خوبی محسوب شده که به عنوان خودروهای خانوادگی نیز شناخته می شوند. این نوع اتومبیل ها نه تنها فضای کافی برای سرنشینان داشته بلکه در ظرفیت بار نیز هیچ مشکلی نداشته و فضای کافی را دارا هستند. در این مطلب قصد داریم شما را با پرسرعت ترین استیشن های 2017 آشنا سازیم که گذشته از آن که محصولاتی پرسرعت هستند از فضای بزرگی بهره می برند.

0 1396/6/20
پرسرعت ترین استیشن های 2017 / قسمت اول
پرسرعت ترین استیشن های 2017 / قسمت اول
پرسرعت ترین استیشن های 2017 / قسمت اول
پرسرعت ترین استیشن های 2017 / قسمت اول
پرسرعت ترین استیشن های 2017 / قسمت اول
پرسرعت ترین استیشن های 2017 / قسمت اول
پرسرعت ترین استیشن های 2017 / قسمت اول
پرسرعت ترین استیشن های 2017 / قسمت اول
پرسرعت ترین استیشن های 2017 / قسمت اول
پرسرعت ترین استیشن های 2017 / قسمت اول

10- ولوو V60 پولستار- 0تا100/ 4.8 ثانیه

10- ولوو V60 پولستار- 0تا100/ 4.8 ثانیه

شرکت ولوو یکی از برندهای بزرگ تولیدکننده خودرو بوده که تاکنون محصولات مختلفی را در بازار عرضه داشت. یکی از آن استیشن پرتوان پولستار V60 بوده که نه تنها از طراحی اسپرتی بهره می برد بلکه یک خودرو قابل توجه است. این خودرو استیشنی به پیشرانه 2.0 لیتری 4 سیلندر توربو مجهز است که می تواند خروجی قدرتی 362 اسب بخاری داشته باشد. بنابراین قادر است در 4.8 ثانیه به 100 کیلومتر برساعت رسیده و عملکرد بالایی از خود نشان دهد. قیمت ولوو V60 پولستار بیش از 50 هزار پوند اعلام شده که علت عمده گران بودن پیشرانه پرتوانی بوده که شرکت سوئدی برای این محصول در نظر گرفته است. از رقبا مدل موردبحث باید به Golf R فولکس واگن، مرسدس AMG C43 و برخی دیگر اشاره کرد که در 4.8 ثانیه به 100 کیلومتربرساعت می رسند.

9- آئودی S6 آوانت- 0 تا 100 / 4.6 ثانیه

9- آئودی S6 آوانت- 0 تا 100 / 4.6 ثانیه

شرکت آئودی یکی ازبرندهای مطرح تولیدکننده خودرو به شمار رفته که تاکنون مدل های مختلفی را توسعه داده و در بازار عرضه داشت. از جمله آن خودرو استیشنی S6 آوانت بوده، محصولی با طراحی اسپرت و ویژگی های بزرگ که توانسته در دسته خودروهای قابل توجه بازار قرار گیرد. البته یکی از نکته های قابل توجه این مدل سبک استیشنی آن بوده و اکثر اتومبیل های استیشن نیز از توان بالایی بهره نمی برند، به جز آن که شرکت ها برای این خودرو پیشرانه استانداردی درنظر می گیرند. S6 در یک دوره از پیشرانه 5.2 لیتری 10 سیلندر لامبورگینی گالارادو بهره می برد اما آئودی در نسل جدید تغییر پیشرانه ای داده و آن را به مدل قابل توجه تبدیل ساخت. محصولی که می توان برای آن رقبایی چون پورشه پانامرا Turismos: E-Hybrid Sport Turismo با 0 تا 100 کمتر از 4.6 ثانیه اشاره کرد. البته نسخه 4S Sport Turismo پانامرا با پیشرانه قدرتمند در 4.4 ثانیه به 100 کیلومتر برساعت می رسد.

8- مرسدس AMG CLA45- صفر تا 100/ 4.3 ثانیه

8- مرسدس AMG CLA45- صفر تا 100/ 4.3 ثانیه

مرسدس بنز یکی از برندهای تولیدکننده خودروهای لوکس شناخته می شود که تاکنون محصولات مطرحی را در بازارعرضه داشته است. بخش AMG این کمپانی همیشه با تقویت فنی خودروهای مرسدس آنها را به نمونه های پرقدرتی تبدیل می کند که رقیبی سرسخت برای سایر برندها هستند. یکی از آنها مرسدس بنز AMG CLA45 محصول استیشنی شرکت اشتوتگارتی است. خودرویی که پیشرانه چهار سیلندر توربو 2.0 لیتری AMG در قلب آن به کار گرفته شد تا تپشی بزرگ داشته باشد. محصول شرکت مرسدس بنز یک خودرو تمام عیار بوده که در کنار پیشرانه قدرتمند می توان پرتوان ظاهر شود. فراموش نکنید این 0تا 100 بیش از موتور 12 سیلندر فراری 575M می تواند عمل کند. بنابراین در زمینه پیشرانه می توان انتظارات بسیاری از محصول شرکت اشتوتگارتی داشت زیرا مرسدس با تدارک دیدن موتور پرتوان آن را به خودرویی بی رقیب در بخش استیشن تبدیل نمود.

7- بی ام و B3 اس بی توربو- صفرتا 100/ 4.3 ثانیه

7- بی ام و B3 اس بی توربو- صفرتا 100/ 4.3 ثانیه

شرکت بی ام و یکی از خودروسازان مطرح محصولات لوکس و باکیفیت بوده که در سبد محصولات آن می توان شاهد مدلی چون هاچ بک، سدان، استیشن و برخی دیگر بود. یکی از مدل هایی که نمی توان انتظار داشت پیشرانه قوی داشته باشد، B3 اس بی توربو بوده که به عنوان یک خودرو استیشنی شناخته شده و می توان انتظارات بسیاری داشت. مدلی با پیشرانه 3.0 لیتری بی توربو 434 اسب بخاری که قطعا در میان سایر اتومبیل های استیشن می تواند عملکرد بزرگی از خود نشان داده و یک استیشن پرتوان به شمار رود. از همین رو B3 در کمتر از 4.3 ثانیه می توان به 100 کیلومتربرساعت رسیده و سریع به شمار رود. البته نباید فراموش کرد که B3 سریعترین خودرو نیست اما سعی شده به عنوان یکی از سریعترین استیشن ها به حساب آید. از همین رو داشتن انتظارات بالا در بخش عملکرد حرکتی انتظار بسیاری نیست زیرا توان آن را داشته تا حرکت بزرگی از خود نشان دهد. بنابراین قرار گرفتن B3 بی ام و در لیست پرسرعت ترین استیشن ها جای تعجبی ندارد زیرا حقیقتا خودرو ارزشمندی به شمار می رود.

6- مرسدس AMG CLS 63 S - صفر تا 100/ کمتر از 4.2 ثانیه

6- مرسدس AMG CLS 63 S  - صفر تا 100/ کمتر از 4.2 ثانیه

مرسدس بنز یکی از برندهای تولیدکننده خودروهای لوکس شناخته می شود که تاکنون محصولات مطرحی را در بازارعرضه داشته است. بخش AMG این کمپانی همیشه با تقویت فنی خودروهای مرسدس آنها را به نمونه های پرقدرتی تبدیل می کند که رقیبی سرسخت برای سایر برندها هستند. یکی از جمله محصولات کمپانی AMG CLS 63 S بوده و با توان بالا که داشته می تواند عملکرد بزرگی از خود نشان دهد. این مدل یک استیشن شوتینگ بریک به شمار می رود و شرکت اشتوتگارتی نیز سعی کرده با افزودن طراحی اسپرت و پیشرانه پرتوان آن را به مدلی بزرگ تبدیل کند. البته باتوجه به 0 تا 100 که در کمتر از 4.2 ثانیه صورت می گیرد باید آن را نسبت به چهار مدل قبلی برتر دانست. بنابراین وجود آن در لیست پرسرعت ترین استیشن های جهان امر اشتباهی نبوده و کمپانی اشتوتگارتی نیز توانسته موفقیتی را برای خود رقم زند.

سخن پایانی

در بخش اول با 5 اتومبیل استیشن پرسرعت نخست آشنا شدیم که در بخش دوم پرسرعت ترین ها نیز حضور داشته و قطعا می توان با لیست کامل این اتومبیل های استیشنی پرتوان بازار آشنایی پیدا کرد. از این رو باید آنها را محصولات شایسته کمپانی های سازنده دانست.

نویسنده :

گروه خودرو

0 1396/6/20


نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط