icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین پرشتاب ترین شاسی بلند جهان ظهور کرد+فیلم شتابگیری

پرشتاب ترین شاسی بلند جهان ظهور کرد+فیلم شتابگیری

comments 0 1397/7/26

جیپ گرند چروکی تراک هاوک را باید یکی از جنون آمیز ترین شاسی بلندهای  جهان دانست چرا قلب که تپنده این شاسی بلند را  پیشرانه 6.2 لیتری 8 سیلندر سوپر شارژری تشکیل می دهد که توانایی تولید 707 اسب بخار قدرت و 873 نیوتن متر گشتاور را خواهد داشت. این بلند قامت خشن با مشخصات فوق فقط 3.5 ثانیه زمان نیاز دارد سرعت خود را از صفر به 100 کیلومتر در ساعت برساند.

جیپ گرند چروکی تراک هاواک

مشخصا مشتریان هنسی از داشتن چنین خودرویی که می تواند پا به پای لامبورگینی اوروس برود خوشحال هستند اما ظاهر خود جان هسنی به این راحتی ها راضی نخواهد شد.چرا که به تازگی مدل ارتقاء یافته تراک هاوک را معرفی کرده است که اینبار از قدرت جنون آمیزتر 1200 اسب بخار و گشتاور 1354 نیوتن متر بهره می برد.

جیپ گرند چروکی تراک هاواک

به لطف این ارتقا حالا تراک هاوک برای رسید به سرعت 100 کیلومتر از حالت سکون تنها به 2.3 ثانیه زمان نیاز دارد و حداکثر سرعتش نیز به 321 کیلومتر در ساعت رسیده است.همچنین این شاسی بلند مسافت 400 کیلومتر را با حداکثر سرعت 233 کیلومتر بر ساعت و در مدت زمان 9.6 ثانیه در خواهد نوردید.شتاب تراک هاوک آنچنان زیاد است که خود جان هنسی ادعا کرد دستاورد جدیدش ،لقب سریعترین شاسی بلند جهان را از آن خود خواهد کرد.

جیپ گرند چروکی تراک هاواک

هنسی برای رسیدن به این اعداد و ارقام باور نکردنی از پکیجی با نام HPE1200 استفاده کرده که شامل سوپر شارژر 4.5 لیتری می باشد. از دیگر بازرترین تغییراتی که این پکیج ایجاد کرده است باید به پیستون های آلومینیوم فورج ،سر سیلندر و میل لنگ جدید اشاره کرد. هنسی همچنین بدنه گاز ارتقا یافته، سیستم تزریق هوای بهبود یافته و هدرز فولادی ضدزنگ را بکار گرفته است.

جیپ گرند چروکی تراک هاواک

تراک هاواک با این تغییرات و در صورت استفاده از بنزین با اکتان 109 حدود 1003 اسب بخار را در چرخهای خود دریافت خواهد کرد. هنسی اعتقاد دارد که با توجه دریافت این میزان قدرت در چرخها ،قدرت تولید در موتور 1200 اسب بخار است که بخش از آن در سیستم انتقال قدرت مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

جیپ گرند چروکی تراک هاواک

علی رغم برخورداری این خودرو از چنین قدرت وگشتاوری ،قیمت آن برابر با 179 هزار دلار اعلام شده است. از این نسخه خاص جیپ چروکی تنها 24 دستگاه تولید خواهد شد که همه آنها به لاستیک های مخصوص درگ رادیال نیتو 555R با سایز 275/40-20 مجهز خواهند بود.از دیگر ویژگی این چیپ تیونینگ شده ،مجهز شدن خودرو به سیستمی است که قابلیت ارسال گشتاور به تمامی چرخها و یا فقط محور عقب را بنا به حسب مورد نیاز را دارا می باشد.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1397/7/26
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط