icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین پرقدرت ترین سوپر اسپرت های نمایشگاه خودروی ژنو را بشناسید-قسمت اول

پرقدرت ترین سوپر اسپرت های نمایشگاه خودروی ژنو را بشناسید-قسمت اول

comments 0 1397/12/25

نمایشگاه ژنو امسال در سیطره سوپر اسپرت ها قرار داشت و مانند سالهای گذشته در این رویداد بزرگ خودرویی هایپر کار های متعددی رونمایی شدند.همانطور که انتظار می رفت بیشتر این سوپر اسپرت ها و هایپر کارها بسیار پرقدرت ظاهر شدند ، به گونه ای که قدرت آنها بطور معمول مرز 1000 اسب بخار را رد کرده بود و برخی نیز به 2000 اسب بخار نزدیک شده بودند.اما نکته خاص این نمایشگاه تنها به قدرت های بالا محدود نمی گردید بلکه این نحوه تولید این میزان قدرت بود که توجهات را به خود جلب کرد.

در نمایشگاه خودروی ژنو 2019 صرفا خودروهای بنزینی قادر به تولید این میزان قدرت نبودند بلکه نسخه های تمام الکتریکی و برخا پلاگین هیبریدی هم در کنار محصولات احتراق داخلی قدرت های باور نکردنی را از خود به نمایش گذاشته بودند. این مقوله نشان داد دنیا خودرو در حال تغییر است زیرا قدرتمندترین خودروی بنزینی نمایشگاه امسال، بوگاتی Voiture Noire بود که حتی در بین سه خودروی قدرتمند ژنو 2019 جای نمی‌گیرد درحالی‌که هایپرکارهای تمام الکتریکی پینین‌فارینا و ریماک صدر لیست را به خود اختصاص داده‌اند.

با این مقدمه ،به قدرتمند ترین سوپر اسپرت های این نمایشگاه خواهیم پرداخت

آستون‌مارتین ونکوئیش ویژن کانسپت

آستون‌مارتین ونکوئیش ویژن کانسپت

قدرت:نا مشخص

استون مارتین در نمایشگاه خودروی ژنو بسیار قدرتمند عمل کرد و سه محصول کاملا جدید را بانام های AM-RB 003، لاگوندا کانسپت و ونکوئیش ویژن رونمایی کرد.در این بین شاید جذابترین محصول این برند بریتانیایی، ونکوئش ویژن بود چرا که به مانند AM-RB 003 از طراحی افراطی و رادیکالی بر خوردار نبود و  هم ظاهر یک سوپر اسپرت موتور وسط شهری را به نمایش گذاشت. قدرت این خودرو از سوی استون مارتین اعلام نشده اما فعلا می دانیم که یک پیشرانه شش سیلندر توربو در کنار سیستم هیبریدی ،تامین کننده قدرت ونکوئش ویژن خواهد بود. هرچند این سوپر اسپرت  فعلاً یک کانسپت است اما تا پیش از ساخت نمونهٔ تولیدی نهایی، از همین کانسپت برای انجام آزمایش‌های مختلف استفاده می‌شود.

مرسدس AMG GT R رودستر

مرسدس AMG GT R رودستر

قدرت: 585 اسب بخار

قویترین عضو خانواده AMG GT همین نسخه GT R است که در نمایشگاه خودروی ژنو، نسخه روباز یا همان رودستر آن معرفی گردید.قلب تپنده این محصول بدون سقف مرسدس بنز AMG GT همان پیشرانه 4 لیتری V8 تویین توربو خواهد بود که قدرتی برابر با 585 اسب بخار را تولید می کند. لذا این محصول را باید ضعیف ترین عضو این  لیست محسوب کرد اما هنوز می تواند مالکینش را راضی نماید . از AMG GT R رودستر تنها 750 دستگاه ساخته می‌شود.

 

بنتلی کانتیننتال شماره 9 مولینر

بنتلی کانتیننتال شماره 9 مولینر

قدرت: 635 اسب بخار

نمایشگاه خودروی ژنو مصادف گردید با 100 سالگی بنتلی ،لذا این برند لوکس ساز به همین مناسبت از نسخه خاص کانتینتال با نام شماره 9 رونمایی کرد.از این محصول لوکس و اسپرت که توسط مولینر طراحی شده است تنها 100 دستگاه تولید خواهد شد. نسخهٔ شماره 9 علاوه بر برخورداری از ارتقاءهای ظاهری آشکاری در جلوپنجره و چرخ‌ها، در داخل نیز از صندلی‌های مولینر با چرم سبزرنگ، لوگوی B در رو دری‌ها و تریم‌های چوبی سود می‌برد. البته تغییر در پیشرانه رخ نداده و در زیر درب کاپوت شماره نه پیشرانه عضلانی 6 لیتری W12 توئین توربو با 635 اسب بخار قدرت قرار دارد.

فراری F8 تریبوتو

فراری F8 تریبوتو

قدرت: 720 اسب بخار

فراری در این نمایشگاه از جدیدترین سوپر اسپرت موتور وسط خود با نام F8 تریبوتو رونمایی کرد. این خودرو از نظر ظاهری کاملا جدید است اما  پیشرانه خود را از فراری پیستا به عاریت گرفته است. از این رو قلب تپنده این سوپر اسپرت قرمز پوش همان موتور 3.9 لیتری V8 توئین توربو با 720 اسب بخار می باشد. F8 این ترکیب بندی دارای صفر تا صد 2.9 ثانیه ای است.

لامبورگینی اونتادور SVJ رودستر

لامبورگینی اونتادور SVJ رودستر

قدرت: 770 اسب بخار

در خصوص لامبورگینی آونتادور SVJ این سئوال مطرح است که مگر بهتر این خودرو هم نیز وجود دارد. جواب این سئوال بله است و قطعا بهتر از ین گاو خشمگین  نسخه روباز آن است.لامبورگینی هم به این نکته وقف بوده و در جریان نمایشگاه خودروی ژنو 2019 از نسخه روباز این خودرو با همان پیشرانه پیشرانهٔ 6.5 لیتری V12 نسخه استاندارد رونمایی کرد. ظاهر خودرو تفاوتی با نسخه کوپه ندارد اما راننده در می تواند در زیر سقف آسمان رانندگی کند. تنها اختلاف عملکردی قابل‌توجه میان نسخهٔ کوپه و رودستر SVJ در شتاب صفرتاصد است زیرا درحالی‌که نسخهٔ روباز ظرف 2.9 ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد، نسخهٔ کوپه برای این کار تنها به 2.8 ثانیه زمان نیاز دارد.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1397/12/25
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط